Uważność sprawia, że jesteśmy życzliwi.. Historie na każdą godzinę to 24 zaskakujących, mądrych i pełnych znaczeń mikroopowiadań.
Wojciech Bonowicz zachęca do refleksyjnej podróży w głąb siebie. Pisze obrazki z życia, które pod wpływem wspomnień i doświadczeń przenoszą nas w bajkowy świat – do czasów dzieciństwa, gdy wszystko było prostsze i bardziej intrygujące. Ta niewielka książeczka staje się bezpieczną przystanią, dzięki której życie na chwilę zwalnia.
24 „mikroopowiadania” – subtelne opowieści o życiu. Zaskakujące, pełne znaczeń, mądre historie, w których czytelnik odnajduje siebie – każdą interpretuje po swojemu pod wpływem przywoływanych wspomnień i doświadczeń. Książka ta to bezpieczna przystań, której szukamy. Dzięki niej przenosimy się do czasów dzieciństwa, gdy wszystko było prostsze i intrygujące. Pomaga przetrwać zawieruchy dnia codziennego, uczy uważności i pomaga w trudniejszych chwilach.
Każdy z nas powinien być uważnym obserwatorem, patrzeć na życie oczami dzieci. Dzięki mikroopowiadamiom Wojciecha Bonowicza świat na chwilę zwalnia.
Historie, które wydarzyły się naprawdę
Historie na każdą godzinę opowiadają o prawdziwych wydarzeniach. Zawierają wątki autobiograficzne, historie zasłyszane i zaobserwowane, w których czytelnik odnajduje siebie.
Wojciech Bonowicz zachęca do patrzenia na świat oczami dziecka. Do uważnego kontemplowania rzeczywistości, obserwacji z nutką zachwytu. Pokazuje, jak ważne są szczegóły, które w dorosłym życiu często umykają, a w których zaklęte jest piękno. Najnowszy zbiór prozy poetyckiej Bonowicza jest na to dowodem.
Każde opowiadanie zilustrowane zostało przez artystkę Sylwię Krachulec.
Wojciech Bonowicz (ur. 1967) – poeta, publicysta, stały felietonista „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „Znak”. Autor m.in. bestsellerowej biografii Tischner (2001), książek dla dzieci Bajki Misia Fisia i Misiu Fisiu ma dobry dzień, dobry dzień, tomów rozmów z Michałem Hellerem i Wojciechem Waglewskim, a także tomów poetyckich. W 2007 r. otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia za tom Pełne morze, zbiór Polskie znaki był nominowany do Nagrody Silesius (2011), a tom Druga ręka – do Literackiej Nagrody Nike i Nagrody im. Wisławy Szymborskiej (2018). Mieszka w Krakowie.