Abarth 695 Tributo 131 Rally: 40 lat później legenda powraca!

Abarth 695 Tributo 131 Rally: 40 lat później legenda powraca! Abarth 131 Rally, model, który zawładnął wyobraźnią całego pokolenia entuzjastów motoryzacji, znowu pojawi się na drogach całego świata w nowej odsłonie.

W czterdziestą rocznicę jego ostatniego wyścigu, marka spod znaku Skorpiona oddaje mu hołd, przedstawiając serię specjalną Abarth 695 Tributo 131 Rally. Ta wyjątkowa limitowana edycja będzie dostępna w zaledwie 695 egzemplarzach w sprzedaży na całym świecie.

Najnowsza wersja topowego modelu w gamie jest uczczeniem rajdowej historii Abartha. Rajdy są głęboko zakorzenione w DNA marki ze znakiem Skorpiona, a dzięki „transferowi” technologicznemu najbardziej innowacyjne rozwiązania – testowane na trasach w celu zwiększenia osiągów i niezawodności – znajdują zastosowanie w samochodach produkcji seryjnej, zapewniając pełne adrenaliny wrażenia z jazdy. Dlatego, nowa edycja specjalna Abartha, to autentyczna esencja technologii pod hasłem wartości, na których opiera się marka: osiągów i stylu.

Abarth 695 Tributo 131 Rally

Abarth 695 Tributo 131 Rally

Abarth 695 Tributo 131 Rally jest wyposażony w silnik 1.4 T-jet, który generuje 180 KM mocy i 250 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 3000 obr./min. Przekłada się to na prędkość maksymalną wynoszącą 225 km/h i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,7 sekundy. Nowy model jest wyposażony w amortyzatory Koni FSD na obu osiach oraz specjalny układ hamulcowy z 4-tłoczkowymi aluminiowymi zaciskami Brembo z przodu i wentylowanymi tarczami o średnicy 305/240 mm (przód/tył).

Wyposażenie uzupełniają czarne, 17-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich z diamentowym wykończeniem oraz układ wydechowy „Record Monza Sovrapposto”, ewolucja układu Record Monza, obecnie z czterema pionowo ustawionymi końcówkami. Na uwagę zasługuje także „Spoiler ad Assetto Variabile” regulowany do 12 pozycji o nachyleniu od 0° do 60°, który poprawia stabilność na zakrętach i zapewnia lepszą reakcję na różne warunki drogowe. Przykładowo, w pozycji pochylenia 60° i przy prędkości 200 km/h, docisk aerodynamiczny wzrasta do 42 kg.

Swoim wyjątkowym i wyrafinowanym wyglądem Abarth 695 Tributo 131 Rally nawiązuje do swojego legendarnego poprzednika, na przykład poprzez nowy dwukolorowy, trójwarstwowy, błyszczący lakier Niebieski Rally, który prezentuje oryginalny kolor we współczesnej odsłonie.

Abarth 695 Tributo 131 Rally jest pierwszym samochodem z logo ze Skorpionem z „Wielkanocnymi jajkami”, małymi stylistycznymi „perełkami” ukrytymi przez projektantów, aby zaskoczyć klientów. Mowa tu na przykład o wygrawerowaniu modelu 131 Rally w dolnej części drzwi samochodu, na desce rozdzielczej z Alcantary czy na zagłówkach nowych foteli.

Specjalnie stworzony dla tej serii specjalnej kolor nadwozia ozdobiony jest dachem i słupkami w kolorze Czarnym Scorpione. Niebieski kolor można znaleźć na obudowach lusterek i niektórych detalach we wnętrzu samochodu. Dostępne są również jednokolorowe wersje malowania nadwozia Niebieski Rally i Szary Record.

W środku sportowy charakter odnajdujemy na fotelach Sabelt z niebieskimi wstawkami i przeszyciami inspirowanymi legendarnym samochodem, ale tym razem przedstawionymi w nowoczesnej odsłonie.

Wszystko to pomaga nam przypomnieć sobie legendarną historię Abarth 131 Rally, który zadebiutował w 1976 roku w grupie 4. Jego godna pozazdroszczenia lista osiągnięć obejmuje sześć lat w Rajdowych Mistrzostwach Świata (1976-1981) i zwycięstwa w 18 międzynarodowych rajdach, trzy tytuły mistrza świata konstruktorów (1977, 1978 i 1980) oraz dwa tytuły mistrza FIA w Pucharze Kierowców Rajdowych z Markku Alénem i mistrza świata kierowców z Walterem Röhrlem.

Innowacyjna kampania „Augmented Performance” wizualnie przenosi nową gamę Abarth do świata metaverse.

Nowa gama Abarth otwiera drzwi do świata stylu i osiągów oraz zachęca wszystkich entuzjastów do spersonalizowania swojej jazdy, by każdego dnia doświadczać niezapomnianych wrażeń. Właśnie na tych podstawach opiera się nowa kampania stworzona z okazji wprowadzenia na rynek nowych modeli Abarth 695 Turismo, Abarth 695 Competizione oraz serii specjalnej Abarth 131 Tributo Rally.

Aby zaprezentować je szerszej publiczności, marka z logo ze Skorpionem stworzyła innowacyjną kampanię komunikacyjną. Jej hasło przewodnie brzmi „Augmented Performance” i wykorzystuje kody wizualne i język metawersji, tworząc nowe katalogi cyfrowe i urzekającą reklamę internetową. To najnowsza granica cyfrowego świata, w którym entuzjaści Abarth będą mogli z pełną prędkością poruszać się między światem wirtualnym, a tym podnoszącym poziom adrenaliny, aby spersonalizować swój idealny samochód. Tak jak dzieje się to w prawdziwym życiu, gdzie klienci mogą z łatwością stworzyć swój ulubiony model Abartha, aby doświadczyć niesamowitych emocji i przyjemności z jazdy, które wykraczają poza wszelkie wyobrażenia.

Seria limitowana Abarth 695 Tributo 131 Rally nie będzie oferowana w Polsce.

Źródło: Publikacja sponsorowana

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: