ASUS Republic of Gamers prezentuje ROG Phone 6

ASUS Republic of Gamers prezentuje ROG Phone 6 w ramach internetowej premiery For Those Who Dare.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały nowe smartfony gamingowe ROG Phone 6 i 6 Pro, nowe słuchawki gamingowe typu True Wireless, gamingowe zestawy słuchawkowe, a także nowe akcesoria do telefonów

Firma ASUS Republic of Gamers (ROG) zorganizowała dzisiaj ROG Phone 6: For Those Who Dare – internetową premierę połączoną z prezentacją nowej serii smartfonów gamingowych ROG Phone 6, nowych modeli słuchawek gamingowych typu True Wireless z serii ROG Cetra, zestawów słuchawkowych dla graczy z serii ROG Delta, a także kolekcji akcesoriów przeznaczonej dla telefonów ROG Phone 6.

Wydarzenie zakończyło się meczem pokazowym z udziałem gwiazd, w którym 14 znanych influencerów z 8 różnych krajów rywalizowało w PUBG MOBILE, prezentując swoje umiejętności na najlepszym na świecie smartfonie gamingowym. Producent przygotował też specjalną ofertę w ramach przedsprzedaży. Każdy, kto zdecyduje się teraz na zakup ROG Phone 6 może otrzymać AeroActive Cooler 6 warty 449zł za 1zł! Promocja trwa do 7 sierpnia 2022 r. lub do wyczerpania zapasów.3

Nowa seria ROG Phone 6

Nowa seria ROG Phone 6

Nowa seria ROG Phone 6 obejmuje modele ROG Phone 6 oraz ROG Phone 6 Pro, najwydajniejsze telefony ROG Phone, jakie kiedykolwiek stworzono. Napędzane są najnowszym procesorem mobilnym Snapdragon® 8+ Gen 1 o częstotliwości taktowania do 3,2 GHz1, wyposażone maksymalnie do 18GB pamięci RAM typu LPDDR5 i do 512GB pamięci masowej.

Udoskonalony układ chłodzenia GameCool 6 wykorzystuje innowacyjną technologię chłodzenia procesora 360°, gwarantując maksymalną wydajność w każdym momencie. Bateria o monstrualnej pojemności 6000 mAh2 zapewnia dłuższy czas pracy podczas długich sesji rozgrywki.

Doskonałe efekty wizualne gwarantuje 6,78-calowy wyświetlacz Samsung AMOLED HDR10+, który wykorzystuje ekskluzywną technologię dostrajania ROG. Ekran oferuje dzięki temu niesamowitą częstotliwość odświeżania na poziomie 165Hz, wiodącą w branży częstotliwość próbkowania w sterowaniu dotykowym 720Hz3, a także najniższy na świecie poziom opóźnień w sterowaniu dotykowym wynoszący zaledwie 23ms4.

Nowej serii sprzętu towarzyszy kompletny zestaw ekskluzywnych akcesoriów ROG Phone 6, wliczając w to nowy moduł AeroActive Cooler 6 oraz dedykowane szkło ochronne.

Aby zagwarantować maksymalnie immersyjne wrażenia podczas rozgrywki na telefonie ROG Phone 6, zaprezentowano również kilka nowych modeli słuchawek gamingowych, w tym ROG Cetra True Wireless Pro z dwoma trybami pracy (przewodowym i bezprzewodowym) oraz przetwornikiem ESS Quad DAC i mikrofonem z redukcją szumów wspomaganą SI, a także model ROG Cetra True Wireless gwarantujący dźwięk z niskimi opóźnieniami w grach. Aby zapewnić bogaty w detale i realistyczny dźwięk przy użyciu zestawu słuchawkowego, zaprezentowano również model ROG Delta S Wireless – pierwszy, bezprzewodowy gamingowy zestaw słuchawkowy ROG z dwoma trybami pracy – oraz lekki, ważący tylko 270g zestaw słuchawkowy ROG Delta S Core.

ROG Phone 6 i ROG Phone 6 Pro: niezrównana moc i doskonałe specyfikacje

ROG Phone 6 i ROG Phone 6 Pro: niezrównana moc i doskonałe specyfikacje

Telefony z serii ROG Phone 6 są napędzane najnowszą, flagową platformą mobilną Snapdragon 8+ Gen 1 – najwyższej klasy procesorami oferującymi udoskonalenia w zakresie mocy i wydajności, zapewniającymi maksymalne przyspieszenie oraz ulepszenia wszelkich wrażeń podczas korzystania z urządzenia.

Snapdragon 8+ Gen 1 zapewnia lepszą rozgrywkę – napędzaną dzięki pełnemu zestawowi funkcji Snapdragon Elite Gaming® oraz udoskonalonemu układowi graficznemu Qualcomm® Adreno™. Procesor ten oferuje o ponad 50% większą wydajność5 w porównaniu do układu Snapdragon 888, który zastosowano w modelu ROG Phone 5.

Ponadto urządzenie wykorzystuje maksymalnie do 18GB pamięci RAM typu LPDDR5 oraz do 512GB pamięci masowej, co gwarantuje największą możliwą niezawodność i stabilność podczas rozgrywki.

Udoskonalony układ chłodzenia GameCool 6 obejmuje technologię chłodzenia procesora 360°, o 30% większą komorę parową i o 85% większe grafitowe podkładki termiczne6. Procesor został zainstalowany w środkowej części urządzenia, aby zwiększyć efektywność rozpraszania ciepła od rdzenia. W połączeniu z nowym menedżerem wydajności w Armory Crate, seria ROG Phone 6 pozwala graczom dostosować ustawienia wydajności dla różnych gier, zapewniając tym samym przewagę nad konkurencją w każdym scenariuszu gamingowym.

Dla uzyskania ultrapłynnych i ultraresponsywnych efektów wizualnych podczas rozgrywki telefony z serii ROG Phone 6 zostały wyposażone w 6,78-calowe ekrany AMOLED HDR10+ 165Hz z wiodącą w branży częstotliwością próbkowania w sterowaniu dotykowym wynoszącą 720Hz i wyjątkowo niskim poziomem opóźnień w sterowaniu dotykowym wynoszącym zaledwie 23ms. Ten niesamowity ekran może pracować z częstotliwością odświeżania 60Hz, 90Hz, 120Hz, 144Hz lub 165Hz, zapewniając niezrównane wrażenia podczas rozgrywki. Wspaniałe efekty wizualne zostały dostrojone we współpracy z wiodącą na świecie firmą zajmującą się przetwarzaniem obrazu – Pixelworks®, aby zagwarantować najlepszą na świecie dokładność odwzorowania kolorów.

W celu zapewnienia jeszcze bardziej zaawansowanych możliwości sterowania znacznie udoskonalono rozwiązanie AirTrigger 6. Czujniki ultradźwiękowe w pełni obsługują różne gesty, w tym takie nowe funkcje, jak podwójna czynność, naciśnij i unieś oraz celowanie żyroskopem.

System audio GameFX w ROG Phone 6 jest wyposażony w dwa symetryczne, siedmiomagnesowe głośniki, które emitują dźwięk do przodu, zapewniając optymalnie wyważone efekty dźwiękowe stereo. Telefon posiada również gniazdo słuchawkowe 3,5mm. Dźwięk został zoptymalizowany we współpracy ze szwedzką firmą Dirac, która jest pionierem w technologii dźwięku cyfrowego. ROG Phone 6 to wyjątkowo rzadka bestia, telefon gamingowy zapewniający imponującą jakość dźwięku. ROG Phone 6 jest wyposażony w rozwiązanie dźwięku przestrzennego Dirac Virtuo™, które wykorzystuje opatentowane algorytmy dla zapewnienia immersyjnego dźwięku stereo z głośników zintegrowanych w smartfonie, jednocześnie ulepszając ogólną jakość dźwięku. Technologia Snapdragon Sound™ zastosowana w telefonie ROG Phone 6 gwarantuje przetwarzanie z bardzo niskim poziomem opóźnień. Umożliwia to rozgrywkę bez opóźnień i bezstratne strumieniowanie muzyki, dzięki czemu gracze usłyszą każdy detal odtwarzanej muzyki dokładnie tak, jak wyobrażał to sobie artysta.

Bateria o monstrualnej pojemności 6000mAh wykorzystuje zaawansowane funkcje ochrony, które zapewniają jej lepszą wydajność i dłuższą żywotność. W zestawie znajduje się zasilacz HyperCharge do szybkiego ładowania o mocy 65W.

Telefony z serii ROG Phone 6 są teraz wyposażone w system trzech kamer, w tym flagowy główny aparat z obiektywem szerokokątnym Sony® IMX766 50 MP oferujący udoskonaloną jakość obrazu i przetwarzanie HDR, drugi aparat z obiektywem ultraszerokokątnym 13 MP, a także aparat do makrofotografii. Udoskonalone funkcje oprogramowania obejmują tryb wideo HDR10+, ponadto dostępny jest również przedni aparat 12 MP do wykonywania wysokiej jakości grupowych zdjęć selfie oraz strumieniowania wideo na żywo.

ROG Phone 6 jest dostępny w wariantach kolorystycznych Phantom Black i Storm White, dysponuje oświetleniem Aura RGB na tylnym panelu, maksymalnie 16GB pamięci RAM LPDDR5 i do 512GB pamięci masowej. ROG Phone 6 Pro jest dostępny wyłącznie w kolorze Storm White i jest wyposażony w kolorowy mini wyświetlacz ROG Vision na panelu tylnym, 18 GB pamięci RAM typu LPDDR5 i 512 GB pamięci masowej.

Immersyjne wrażenia gamingowe: bezprzewodowe i przewodowe słuchawki ROG

Zaprezentowano również szereg istniejących i nowych słuchawek bezprzewodowych i przewodowych. Słuchawki gamingowe ROG Cetra True Wireless Pro i ROG Cetra True Wireless zapewniają znakomity dźwięk i połączenia z niskimi opóźnieniami.

Nowy model Cetra True Wireless Pro to słuchawki oferujące dwa tryby połączenia: przewodowy i bezprzewodowy. Wyposażone w przetwornik ESS Quad DAC i mikrofon z redukcją szumów wspomaganą SI, co gwarantuje wyjątkową jakość dźwięku i czystą komunikację w grach. Ponadto model ten oferuje możliwość łatwego przełączania między trybami bezprzewodowym i przewodowym USB-C®.

W trybie Bluetooth model ten wykorzystuje najnowszą technologię Snapdragon Sound™, zapewniając połączenie o niskich opóźnieniach oraz strumieniowe przesyłanie muzyki w najwyższej jakości. Tryb gamingowy z bardzo niskimi opóźnieniami transmisji dźwięku 45ms7 zapewnia perfekcyjną synchronizację dźwięków podczas rozgrywki na telefonie ROG Phone 6. Ponadto Cetra True Wireless Pro oferuje kilka trybów aktywnej redukcji szumów (ANC), które wyciszają szumy z tła o szerszej częstotliwości i ulepszają redukcję szumów powodowanych przez wiatr, zapewniając niespotykaną dotąd immersyjność odtwarzanego dźwięku.

Do używania w trybie przewodowym inżynierowie ROG opracowali również innowacyjny wbudowany optymalizator dźwięku ze zintegrowanym przetwornikiem ESS 9280 Quad DAC, który gwarantuje wyjątkową jakość audio z bogatym w detale dźwiękiem przestrzennym. Mikrofon z redukcją szumów ze wspomaganiem SI nawet o 95% redukuje ponad 500 milionów rodzajów szumów z tła, takich jak rozmowy, stukot klawiatury i kliknięcia myszą. Dzięki temu zapewniona jest krystalicznie czysta komunikacja głosowa.

Do serii ROG Cetra należy również ROG Cetra True Wireless, który jest modelem w pełni bezprzewodowym, wyposażonym w tryb gamingowy zapewniający bezprzewodową transmisję dźwięku przy niskich opóźnieniach, a przez to lepszą synchronizację z obrazem wyświetlanym na ekranie.

Najnowszy model ROG Delta S Wireless to pierwszy gamingowy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy marki ROG z dwoma trybami połączeń. Można go używać w trybie 2,4 GHz lub Bluetooth®, co zapewnia maksymalną elastyczność w zakresie podłączania urządzeń. Ukryte mikrofony z technologią kształtowania wiązki wspomaganą SI i redukcją szumów z SI zapewniają idealny odbiór głosu i redukują hałas z otoczenia nawet o 95%. Model ten oferuje więc wyraźną komunikację głosową w grze oraz komfort użytkowania połączony z doskonałym stylem – bez pogarszania jakości komunikacji podczas rozgrywki.

Seria ROG Delta obejmuje również nowy ROG Delta S Core – lekki, ważący zaledwie 270g zestaw słuchawkowy zaprojektowany pod kątem ekstremalnego komfortu użytkowania.

Szeroka gama akcesoriów

Dzięki kompletnemu ekosystemowi modularnych akcesoriów użytkownicy będą cieszyć się optymalnymi wrażeniami z rozgrywki przy użyciu telefonów z serii ROG Phone 6. Akcesoria te obejmują: AeroActive Cooler 6, gamepad ROG Kunai 3 dla ROG Phone 6, szkło ochronne dla ROG Phone 6, etui oraz inne produkty. Dołączany moduł AeroActive Cooler 6 został wyposażony w chłodnicę termoelektryczną napędzaną sztuczną inteligencją oraz wentylator, co zapewnia zwiększony przepływ powietrza chłodzącego bezpośrednio do najbardziej nagrzewających się punktów na tylnym panelu telefonu ROG Phone 6. W rezultacie pozwala on na obniżenie temperatury powierzchni nawet o oszałamiające 25°C.8 AeroActive Cooler 6 dodaje również cztery dodatkowe fizyczne przyciski, aby zapewnić sterowanie zbliżone do rozgrywki na konsoli.

Ekskluzywny mecz gwiazd z udziałem influencerów

Po prezentacji firma ROG zorganizowała ekskluzywny mecz pokazowy gwiazd, w którym 14 influencerów z 8 różnych krajów – w tym z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Polski, Danii, Szwecji i Norwegii – rywalizowało w drużynowym deathmatchu 7 na 7 w PUBG MOBILE. Przed meczem i w jego trakcie użytkownicy ze społeczności i fani uczestniczących influencerów mieli okazję wytypować zwycięską drużynę turnieju, a także influencera, który wyeliminuje w grze największą liczbę przeciwników, tym samym zyskując szansę na wygranie telefonu ROG Phone 6.

[1] Dane dotyczące wydajności od producenta.
[2] 6000 mAh oznacza łączną pojemność. Standardowa pojemność wynosi 3000 mAh w przypadku obu baterii.
[3] Wynik testu dostarczony przez laboratoria ASUS, rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od warunków.
[4] Wynik testu dostarczony przez laboratoria ASUS, rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od warunków.
[5] Dane dotyczące wydajności od producenta.
[6] Wyniki pomiaru dostarczony przez laboratoria ASUS – w porównaniu z ROG Phone 5.
[7] Przy używaniu z telefonem komórkowym obsługującym technologię aptX™ Adaptive lub Snapdragon Sound, takim jak ROG Phone 6.
[8] Wynik testu dostarczony przez laboratoria ASUS – w porównaniu z temperaturą powierzchni ROG Phone 6 bez AeroActive Cooler 6.

Źródło: Publikacja sponsorowana

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: