Deska snowboardowa dla początkujących – jaką wybrać?

Deska snowboardowa dla początkujących – jaką wybrać? Jazda na snowboardzie każdej zimy zdobywa na popularności i jest sportem, którym interesuje się coraz więcej osób. Niektórzy z nich rezygnują jednak z tej aktywności ze względu na konieczność zakupu sporej ilości sprzętu i brak informacji jakie konkretnie elementy wyposażenia będą im potrzebne na początek przygody.

Podpowiadamy, jaka deska snowboardowa najlepiej sprawdzi się u osoby początkującej i dlaczego warto postawić właśnie na ten sport.

Deska snowboardowa – jak ją dobrać?

Aby nasz zakup był udany, a deska snowboardowa oferowała nam najlepsze wrażenia i pełnię swoich możliwości powinna być ona dobrze dobrana do naszych potrzeb i gabarytów. Osoby początkujące decydują się głównie wybór jednego z dwóch profili deski – flat lub rocker. Pierwszy z nich jest łatwy w opanowaniu, stabilny oraz niezwykle wszechstronny, można na nim łatwo inicjować skręty i wygodnie stawiać pierwsze kroki w świecie snowboardingu.

Profil, długość i flex desek do snowboardu

Modele o profilu rocker również są doskonałą propozycją dla osób początkujących, odznaczają się swobodą i dobrą zwrotnością. Jeżeli jednak szukamy prawdziwie uniwersalnego modelu, na którym będzie nam się nieco ciężej nauczyć, ale posłuży nam on również na wyższych stopniach zaawansowania to powinniśmy zdecydować się na hybrydową deskę All Mountain. Ta zostanie z nami wiele sezonów i pozwoli poruszać się w trudniejszych warunkach niż klasyczne zjazdy.

Długość deski snowboardowej dobieramy biorąc pod uwagę nasz wzrost i wagę. Najlepiej jest kierować się tym, co producent sugeruje w swojej tabeli dla danego modelu, gdyż każda deska snowboardowa ma nieco inne właściwości. Mężczyźni o większych stopach dodatkowo powinni rozglądać się za szerszymi modelami, oznaczonymi literką „W” od „Wide”.

Kolejną cechą, na jaką należy zwrócić uwagę przy zakupie pierwszej deski jest jej flex. Oznaczenie to mówi nam o tym jak twardy jest dany model, co odbija się na jego responsywności, ale i możliwości wybaczania błędów wynikających z braku umiejętności. Miękka deska snowboardowa będzie lepszą propozycją na początki, jeżeli zależy nam na bardziej sztywnym modelu, który posłuży nam również po wejściu stopień wyżej z umiejętnościami, to możemy celować w deskę o średnim flexie.

Najlepszą deskę do snowboardu dobierzesz w profesjonalnym sklepie snowboardowym. Warto również zapytać się o aktualne zniżki lub promocje.

Najlepszą deskę dobierzesz w profesjonalnym sklepie snowboardowym. Warto również zapytać się o aktualne zniżki lub promocje.

Deska snowboardowa a płeć

Deski snowboardowe tak samo, jak i narty powinno dobierać się do siebie z uwzględnieniem płci, zwłaszcza przy rozpoczynaniu przygody z tym sportem. Deska snowboardowa damska będzie nie tylko mniejsza i węższa, lecz przede wszystkim lżejsza i lepiej dopasowana do obsługi przez osoby o mniejszej wadze i tężyźnie fizycznej. Deska snowboardowa męska będzie dodatkowo występować w wymienionych wcześniej szerokich wersjach, które sprawdzą się u osób z większymi stopami. U najmłodszych adeptów jazdy po śniegu sprawdzi się deska snowboardowa dziecięca.

Gdzie najlepiej kupić deskę snowboardową?

Specjalistyczny sklep snowboardowy to miejsce, do którego powinniśmy się udać poszukując swojej pierwszej deski snowboardowej. W takim sklepie znajdziemy towary wysokiej jakości, a także doradców, którzy ułatwią nam proces doboru pierwszych elementów wyposażenia snowboardowego. Dzięki temu zakupy nie będą stresujące, a my na stoku będziemy cieszyć się z produktów w pełni dopasowanych do naszych potrzeb i możliwości. Wybierając sprawdzony sklep mamy pewność, że wyjdziemy z niego zadowoleni, a dodatkowo nie wydamy dużo – częste wyprzedaże i przeceny pozwolą nam wyposażyć się w komplet snowboardowy bez naruszenia naszego budżetu.

Możesz również kupić deskę korzystając z internetu. Pozwoli to na przegląd większej ilości modeli oraz wybór deski w różnych cenach i promocjach. Chcesz znaleźć najfajniejszą deskę snowboardową? Zobacz aktualną ofertę desek snowboardowych w internecie.

Korzystając ze sklepu internetowego możemy sprawdzić aktualną ofertę ale również porozmawiać z obsługą wirtualnie. Jest to aktualnie najszybszy i najtańszy sposób na zakup pierwszej deski do snowboardu.

Pierwsza deska snowboardowa może wydawać się trudnym wyborem, jednak pod opieką odpowiednich ludzi mamy pewność, że będzie ona trafiona. Postaw na doświadczenie i wiedzę profesjonalistów, a na pewno się nie zawiedziesz!

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: