Dyson prezentuje Nowość WashG1 – potężna moc mycia dla higienicznie czystych podłóg. Firma Dyson wprowadza na rynek nowy odkurzacz bezprzewodowy z funkcją aktywnego mycia. Usuwa suche i mokre zabrudzenia już za jednym przeciągnięciem. Zapewnia higienicznie czysty dom.

Firma Dyson właśnie zaprezentowała swoje najnowsze urządzenie z funkcją aktywnego mycia podłóg, przeznaczone do higienicznego czyszczenia podłóg twardych o dużej powierzchni. Urządzenie Dyson WashG1, którego wydajność wynosi do 290 m2, dzięki osobnemu zbiornikowi na czystą wodę o pojemności 1 litra, łączy w sobie technologie zwilżania, zasysania i ekstrakcji, dzięki czemu usuwa i automatycznie oddziela od siebie mokre oraz suche zabrudzenia, zapewniając bardziej higieniczną obsługę.

Czyszczenie podłóg na mokro traktuje się jako obowiązek w wielu krajach na całym świecie, a jako że jest to czynność żmudna, powstało wiele rozwiązań, które mają nam w tym pomóc. Rozwiązania te często nie spełniają jednak oczekiwań użytkowników w zakresie usuwania plam, zbierania brudu i efektów końcowych. Inżynierowie z firmy Dyson rozwiązują problemy ignorowane przez innych i nieustannie podejmują wyzwanie tworzenia coraz doskonalszych technologii. To dzięki nim powstał Dyson WashG1, nasze pierwsze urządzenie do ultradokładnego, higienicznego czyszczenia podłóg twardych na mokro – podkreśla Charlie Park, wiceprezes działu Floorcare w firmie Dyson.

Niezwykle chłonne wysokoobrotowe szczotki kręcą się w przeciwnych kierunkach

Dwie wysokoobrotowe szczotki o niezależnym zasilaniu kręcą się w przeciwnych kierunkach, szybko i dokładnie usuwają uporczywe plamy, myjąc czystą wodą przez cały czas sprzątania. 26 punktów pulsacyjnych rozprowadzających po nich wodę, równomiernie nawilża je na całej szerokości, aby zapewnić równomierne mycie podłogi.

Obie szczotki są pokryte ultragęstą mikrofibrą zawierającą 64 800 włókien na cm2. Dzięki równomiernemu nawilżaniu wałków czystą wodą, urządzenie skutecznie usuwa mokre plamy, jednocześnie zbierając brud i trudne zabrudzenia gęsto rozmieszczonymi włóknami. Inżynierowie z firmy Dyson umieścili szczotki z przodu i z tyłu urządzenia, aby kontakt powierzchni myjącej z zabrudzoną podłogą trwał dłużej, a plamy były usuwane szybko i skutecznie.

Innowacyjna technologia separacji zanieczyszczeń umożliwia higieniczną obsługę

Wyjątkowa technologia separacji zabrudzeń Dyson oddziela suche zanieczyszczenia od brudnej wody, umożliwiając higieniczne, bezdotykowe opróżnianie urządzenia. Dzięki unikalnej konstrukcji płytek umieszczonych tuż przy szczotkach nadmiar brudnej wody jest odsączany, 
a dodatkowe szczotki z nylonowym włosiem wewnątrz urządzenia usuwają brud i przenoszą go bezpośrednio do wysuwanego pojemnika.

Pojemnik jest wyposażony w siatkę o oczkach o średnicy 500 mikrometrów, która oddziela drobne zanieczyszczenia od większych. Pompa opróżniająca błyskawicznie odprowadza brudną wodę do specjalnego zbiornika o pojemności 0,8 litra, do którego nie trafiają duże zanieczyszczenia. Fakt, że brud i śmieci pozostają w głowicy, a zabrudzona woda gromadzona jest w osobnym zbiorniku, umożliwia higieniczne opróżnianie urządzenia.. Oba zbiorniki na wodę mają duże otwory, co ułatwia konserwację i czyszczenie.

Po umyciu podłogi urządzenie przechodzi automatyczny cykl samoczyszczenia, w którym obie szczotki oraz pozostałe podsystemy są dokładnie przepłukiwane czystą wodą, co zapewnia gotowość do następnego sprzątania.

Indywidualna regulacja nawilżenia pozwala uzyskać pożądane efekty

Urządzenie Dyson WashG1 i zastosowana w nim 3-stopniowa kontrola nawilżenia wałka pozwala ustawić poziom nawodnienia odpowiednio do zadania i własnych preferencji: poziom 1, poziom 2 lub poziom 3.

W każdym trybie dostępne są też trzy dodatkowe ustawienia, dzięki czemu można dopasować sprzątanie do indywidualnych potrzeb. W trybie boost, uruchamianym osobnym przyciskiem, oba wałki są bardzo intensywnie zwilżane, co przydaje się, gdy trzeba usunąć uporczywy brud lub zaschnięte plamy.

Skuteczność usuwania plam zależy od stopnia nawilżenia podłogi oraz intensywności ruchu powierzchni czyszczącej. Zaprojektowaliśmy nasze urządzenie w taki sposób, aby użytkownicy mieli nad nim pełną kontrolę i mogli wydajnie sprzątać – dodaje Charlie Park, wiceprezes działu Floorcare w firmie Dyson.

Zwrotność i czyszczenie aż po samą krawędź

Dyson WashG1 czyści dokładnie od krawędzi do krawędzi dzięki temu, że każda z dwóch wysokoobrotowych szczotek pokrytych mikrofibrą jest wyposażona we własny silnik.

Aby zapewnić odpowiednią zwrotność, inżynierowie z firmy Dyson zestroili ze sobą dwa silniki, które obracają się ze stałą prędkością dostosowaną do wybranego stopnia nawilżenia, co znacząco ułatwia manewrowanie urządzeniem podczas pracy. Specjalne kółka znane z odkurzacza Dyson Omni-Glide zwiększają stateczność i dają dodatkowe podparcie, a niska głowica czyszcząca umożliwia łatwe sprzątanie w trudniej dostępnych miejscach.

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją aktywnego mycia Dyson WashG1™ będzie można nabyć od dnia w cenie 2999zł w drugiej połowie roku w sklepach internetowych i stacjonarnych Dyson.

Publikacja sponsorowana

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: