Garmin Varia RCT715 – radar rowerowy z tylnym światłem i kamerą

Kamera zamontowana w radarze rowerowym stale rejestruje otoczenie podczas jazdy i automatycznie zapisuje nagranie w przypadku wykrycia wypadku. Garmin® przedstawił wsteczny radar rowerowy z tylnym światłem Varia™ RCT715.

Zaprojektowany, aby zapewnić rowerzystom spokój ducha podczas każdej jazdy, zarówno w dzień, jak i w nocy, radar Varia RCT715 stale rejestruje wyraźny obraz wideo1, jednocześnie wykorzystując najnowocześniejszą technologię radarową.

Garmin Varia RCT715 – radar rowerowy z tylnym światłem i kamerą

Garmin Varia RCT715 – radar rowerowy ze światłem i kamerą

Rowerzyści na całym świecie ufają naszym radarom wstecznym Varia od lat. Dzięki nim wcześniej wiedzą o nadjeżdżających z tyłu pojazdach. Cieszymy się, że możemy dodać nowy model RCT715 do gamy produktów zwiększających bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze. Teraz rowerzyści mogą wyruszyć w drogę, wiedząc, że tylne światło Varia RCT715 aktywowane za pomocą radaru, powiadomi nadjeżdżające samochody o ich obecności, a wbudowana kamera będzie stale rejestrować otoczenie i zapewni materiał wideo, który może się przydać w razie wypadku” – mówi Dan Bartel, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej w firmie Garmin.

Garmin Varia RCT715 - z rowerzystą na drodze

Wśród nowości w modelu Varia RCT715 znalazły się

  • Wbudowana kamera: Możliwość nagrywania ostrych, wyraźnych filmów w rozdzielczości do 1080p/30 klatek na sekundę podczas jazdy na rowerze.
  • Automatyczne nagrywanie wypadków: W przypadku wykrycia jakiegokolwiek incydentu na drodze, automatycznie zapisywany jest materiał wideo z czasu przed, w trakcie i po zdarzeniu.
  • Dodatkowe funkcje aplikacji Varia: Łatwy dostęp do nagrań, przesyłanie klipów i dostosowywanie ustawień kamery, takich jak nakładki z danymi.

Urządzenie Varia RCT715 zawiera także znane z poprzednich modeli technologie bezpieczeństwa dla kolarzy firmy Garmin. Gwarantują one: 

  • Maksymalną świadomość sytuacyjną: Wizualne i dźwiękowe powiadomienia ostrzegają o pojazdach zbliżających się z tyłu, oddalonych nawet o 140 metrów.2
  • Doskonałą widoczność: Tylne światło jest widoczne z odległości ponad kilometra, co może ułatwić kierowcom dostrzeżenie rowerzysty jeszcze zanim radar wykryje pojazd.
Varia RCT715 działa idealnie w ekosystemie Garmin

Varia RCT715 działa idealnie w ekosystemie Garmin

Dzięki wielu opcjom parowania, urządzenie Varia RCT715 może być używane razem z kompatybilnym licznikiem rowerowym Garmin Edge®, smartwatchami Garmin lub aplikacją Varia dla inteligentnych urządzeń. Po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem urządzenie łączy się z wybranymi aplikacjami innych firm, takimi jak Ride with GPS, umożliwiając rowerzystom wyświetlanie map z powiadomieniami z radaru wstecznego. 

Varia RCT715 zapewnia do 4 godzin pracy baterii przy włączonym radarze i tylnym świetle w trybie ciągłym lub nocnym migającym oraz do 6 godzin przy włączonym radarze i tylnym świetle w dziennym trybie migającym – a wszystko to przy ciągłym nagrywaniu w rozdzielczości 1080p. Urządzenie Varia RCT715 jest już dostępne na stronie garmin.com, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi €399.99.

Garmin Varia RCT715 z aplikacją na telefonie

Garmin Varia RCT715 z aplikacją na telefonie

Produkty firmy Garmin, zaprojektowane z myślą o życiu na zewnątrz, zrewolucjonizowały codzienność biegaczy, pływaków oraz sportowców na wszystkich poziomach zaawansowania. Zaangażowani w rozwój technologii, która pomaga prowadzić aktywny tryb życia i osiągać coraz lepsze wyniki, pracownicy i projektanci Garmin wierzą, że każdy dzień jest okazją do innowacji i pobicia wczorajszych rekordów. Inne marki produktów sportowych firmy Garmin to m.in. Tacx i Firstbeat Analytics™.

1 W niektórych krajach korzystanie z funkcji kamery w urządzeniu może być ograniczone lub zabronione. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za znajomość i przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz prawa do prywatności w regionach, w których zamierza korzystać z funkcji kamery.

Po sparowaniu ze zgodnym licznikiem rowerowym Garmin Edge, smartwatchem Garmin lub aplikacją na inteligentne urządzenia Varia.

Źródło: Publikacja sponsorowana

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: