Najpopularniejsze pralki automatyczne – Ranking 2022

Najpopularniejsze pralki automatyczne – Ranking pralek 2022 to zestawienie najpopularniejszych i niezawodnych pralek, wartych kupna w 2022 roku. Prezentujemy 5 popularnych i niezawodnych modeli pralek wolnostojących, które najlepiej się sprzedają w Polsce. Tylko dobre i sprawdzone modele w różnych przedziałach cenowych. Wybierz najlepszą pralkę automatyczną, która spełni twoje oczekiwania.

Pomagamy kupić bardzo dobrą pralkę automatyczną wolnostojącą w przyzwoitej cenie, która jest gotowa do podjęcia pracy zaraz po podłączeniu. Wybieraj pralkę z głową, w najlepszych cenach.

Przedstawiamy najpopularniejsze pralki automatyczne – Ranking 2022 – wybierz świadomie pralki w świetnej cenie dostępne na rynku w tym roku.

Na co zwrócić uwagę kupując pralkę?

Oczywiście na zużycie wody i prądu i hałas jaki pralka generuje. Im mniej wody i prądu nasza pralka zużyje tym pranie będzie bardziej ekonomiczne.

Problem generowanego hałasu jest szczególnie uciążliwy w mieszkaniu. Często pracująca pralka przeszkadza w zachowaniu spokoju domowego. Nowoczesne pralki są dużo cichsze od starej generacji urządzeń.

Jak w przypadku większości urządzeń, wszystko sprowadza się do tego, jak używasz pralki. Jeśli robisz pranie dla większej rodziny lub małych dzieci, bęben o większej pojemności pomoże Ci zebrać więcej prania, a pralka z funkcją skutecznego usuwania plam zaoszczędzi Ci wiele kłopotów.

Prędkość wirowania jest również ważna, ponieważ wyższa prędkość powinna pozostawić ubrania mniej wilgotne po zakończeniu cyklu – idealne rozwiązanie, jeśli przestrzeń do suszenia jest ograniczona lub chcesz zminimalizować użycie suszarki bębnowej.

Możesz również wybrać specjalny program w zależności od tego, co masz w szafie, np. pranie ręczne lub cykl prania wełny. Niektóre pralki są wyposażone w funkcje umożliwiające dodawanie ubrań w trakcie prania, co jest idealnym rozwiązaniem, jeśli regularnie znajdujesz samotny ciuszek zaraz po rozpoczęciu cyklu prania.

Następnym krokiem jest zmierzenie przestrzeni, w której zostanie umieszczona Twoja pralka lub zestaw pralek. W swoich pomiarach uwzględnij miejsce za pralką na węże.

Istotnym elementem jest również dostępność do serwisu oraz części zamiennych. Pokazane modele pralek, należą do najpopularniejszych oraz niezawodnych. Decydując się na jeden z pokazanych modeli, otrzymujesz pewność bezawaryjnej pracy na nadchodzące lata.

Zwróć również uwagę na rozmiary oraz sposób ładowania prania. Najpopularniejsze wciąż są pralki z ładowaniem z frontu. Często również wybierane są modele z zasypem od góry. A ty jakie urządzenie wolisz?

Oto najpopularniejsze pralki automatyczne – Ranking 2022

Wiemy, już które modele pralek automatycznych wolnostojących jest najchętniej kupowanych w 2022 roku. W naszym rankingu znalazły się jedynie wyselekcjonowane modele, które są najlepsze w swojej klasie cenowej.

Jeśli szukasz modeli premium, to nie jest ten ranking pralek. W naszym rankingu bazowaliśmy na opiniach użytkowników oraz przystępnej cenie, za modele na nadchodzące lata. To najlepsze pralki w swojej cenie, z dostępem do części oraz serwisem. Bo zakup pralki nie musi być trudny, jeśli wiesz czego szukać.

Najpopularniejsze pralki automatyczne w 2022 roku

  • Bosch WAN2828FPL
  • Samsung WW 90TA046AT
  • Indesit BWE 71452X K PL N
  • WHIRLPOOL FFB 8258 BV PL
  • Candy 104LE / 2-S

W naszym zestawieniu znajdziecie pralki, które są najczęściej sprzedawane w Polsce. Wszyscy producenci posiadają szeroką liczbę autoryzowanych serwisów, a dostęp do części zapasowych jest prosty.

Najpopularniejsze pralki automatyczne – Ranking 2022 – 5 najpopularniejszych modeli

Ranking pralek 2022 i nasze Miejsce 1

Najpopularniejsze pralki automatyczne - Ranking 2022 - Pralka wolnostojaca Bosch WAN2828FPL

Bosch WAN2828FPL

Pojemność [kg]: 8
Poziom hałasu podczas prania [dB]: 52
Poziom hałasu podczas wirowania [dB]: 74
Maksymalna prędkość wirowania [obr/min]: 1400
Wymiary: (szer. x wys. x gł.) [cm]: 59.8 x 84.8 x 60
Zużycie energii na 100 cykli [kWh]: 69 kWh = 53.13 zł
Klasa energetyczna: C
Klasa efektywności prania: A
Klasa efektywności wirowania: B

ActiveWater Plus: oszczędność i optymalne dostosowanie pobieranej ilości wody nawet do małych załadunków, dzięki automatycznemu rozpoznawaniu wielkości wsadu.

AntiVibration Design: wyjątkowa budowa płyty bocznej, redukująca głośność wirowania i wibracji

Duży wyświetlacz ze wskaźnikiem postępu, temperaturą, obrotami wirowania, pozostałym czasem do końca programu, 24 h opóźnieniem czasu prania, rekomendacją załadunku

W pełni elektroniczne sterowanie za pomocą jednego pokrętła dla wszystkich programów

Wielostopniowa ochrona przed zalaniem Kontrola nadmiaru piany: Kontrola ilości piany System kontroli wyważenia: Kontrola wyważenia urządzenia.

Porównaj ceny:

Miejsce 2

Samsung WW 90TA046AT

Samsung WW 90TA046AT

Pojemność [kg]: 9
Wymiary (SxWxG) [cm]: 60 x 85 x 55
Zużycie energii na 100 cykli (kWh): 49
Zużycie wody na cykl (l): 50
Poziom hałasu podczas prania: 53 dB
Poziom hałasu podczas wirowania: 72 dB
Klasa efektywności energetycznej: A
Klasa emisji hałasu: A

Energooszczędne, skuteczne pranie – EcoBubble™

Skuteczne usuwanie uporczywych plam, nawet w niskich temperaturach dzięki technologii EcoBubble™. Woda, powietrze i detergent łączą się jeszcze przed rozpoczęciem cyklu prania tworząc aktywną pianę. Piana wnika w tkaniny rozpuszczając zanieczyszczenia, jednocześnie oszczędzając energię elektryczną, chroniąc kolor oraz strukturę materiału.

Higienicznie czyste pranie – Higieniczna para

Miej pewność, że zanieczyszczenia będą dokładnie usunięte podczas cyklu prania, a Twoje ubrania higienicznie czyste dzięki zastosowaniu pary. Program z funkcją pary zapewnia wysoką skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń, bez konieczności użycia funkcji Prania wstępnego. Pozbywa się nawet trudnych do usunięcia plam i aż do 99,9% bakterii i alergenów. Wybierz ten program, a pralka uwolni parę z dołu bębna nasycając nią tkaniny.

Intensywne usuwanie plam – Aktywna piana

Idealna czystość ubrań, nawet tych mocno zabrudzonych. Funkcja Aktywnej piany pomaga usunąć różnorodne, trudne do usunięcia plamy m.in. z krwi, herbaty, wina, produktów do makijażu czy trawy. Ubrania są namaczane w Aktywnej pianie przed rozpoczęciem cyklu prania, co pozwala łatwo i skutecznie usunąć zanieczyszczenia z ubrań.

Porównaj ceny:

Miejsce 3

Indesit BWE 71452X K PL N

Indesit BWE 71452X K PL N

Pojemność [kg]: 7
Sposób załadunku: Od przodu
Wymiary (GxSxW): 54 x 59,5 x 85 cm
Zużycie prądu (100 cykli): 78 kWh
Poziom hałasu – wirowanie: 79 dB
Maksymalne obroty wirowania: 1400 obr/min

Push & Go 2 sekundy. 1 przycisk. 0 problemów

Push&Go usuwa ponad 20 najczęściej spotykanych plam bez konieczności wstępnego prania ręcznego. Niska temperatura prania (30°C) oraz krótki czas (45 minut) sprawiają, że oszczędzasz energię elektryczną i czas. A wszystko to za naciśnięciem zaledwie jednego przycisku – prościej i bardziej skutecznie się nie da.

Woolmark Blue Nagrodzona troska o wełnę i delikatne ubrania

WEŁNA – WOOLMARK APPAREL CARE – BLUE: Cykl prania „Wełna” został zatwierdzony przez firmę Woolmark Company do prania odzieży wełnianej i przeznaczonej do prania ręcznego.

WaterBalance Plus Dokładnie taka ilość wody jaką potrzebujesz

Nowoczesny czujnik optymalizuje zużycie wody w każdej fazie prania dostosowując jej ilość do załadunku. Oszczęszasz energię potrzebną do jej podgrzania oraz czas.

Porównaj ceny:

Miejsce 4

Pralka wolnostojąca WHIRLPOOL FFB 8258 BV PL

WHIRLPOOL FFB 8258 BV PL

Pojemność [kg]: 8
Sposób załadunku: Od przodu
Obrotów/minutę: 1200
Wymiary (GxSxW) [cm]: 63 x 59.5 x 84.5
Zużycie energii na 100 cykli [kWh]: 54 kWh
Poziom hałasu (pranie) [dB]: bd
Poziom hałasu (wirowanie) [dB]: 79

Steam Refresh – Pozbądź się przykrych zapachów i zagnieceń w zaledwie 20 minut

Przywraca świeżość ubrań bez konieczności prania. Pralka generuje przepływ pary wodnej, która przenika do włókien, usuwając nieprzyjemne zapachy, rozluźniając materiał i wygładzając zagniecenia (szybsze i łatwiejsze prasowanie). Steam Refresh zużywa mniej niż dwie szklanki wody i trwa zaledwie 20 minut.

SoftMove™ – Indywidualna pielęgnacja każdej tkaniny

System SoftMove posiada 14 różnych programów, które zapewniają doskonałe rezultaty prania dla każdego rodzaju tkanin. Dzięki zestawowi 6 dedykowanych ruchów bębna, dostosowuje się do różnych rodzajów odzieży, od najbardziej wytrzymałych do tych najdelikatniejszych.

Porównaj ceny:

Miejsce 5

Pralka wolnostojąca Candy 104LE / 2-S

Candy 104LE / 2-S

Pojemność [kg]: 4
Obrotów/minutę: 1000
Wymiary (GxSxW) [cm]: 44 x 51 x 70
Zużycie energii na 100 cykli [kWh]: 69 kWh
Poziom hałasu (pranie) [dB]: 56
Poziom hałasu (wirowanie) [dB]: 78

Pralka CANDY AQUA 104LE/2-S to urządzenie wolnostojące o szerokości 51 cm i głębokości 44 cm. Model ten został wyposażony w automatykę wagową oraz mechaniczny programator. Maksymalna prędkość wirowania wynosi 1000 obrotów/minutę.

Inteligentna pralka wie, jak poradzić sobie z oszczędnym praniem. Dzięki funkcji automatyki wagowej precyzyjnie dobiera odpowiednią ilość wody do wagi załadunku.

Potrzebujesz pralki otwieranej niestandardowo, od lewej do prawej strony? Wybierz urządzenie z serii Aquamatic.

Najdelikatniejsze tkaniny zasługują na specjalne traktowanie. Program do prania wełny, jedwabiu i kaszmiru nie narazi ich na uszkodzenia.

Zacznij pranie wtedy, kiedy najbardziej Ci odpowiada. Funkcja opóźnienia startu umożliwia wybór dowolnej godziny. Wychodząc z domu, możesz zaplanować start Twojej pralki.

Porównaj ceny:

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: