Neo G8 – pierwszy na świecie monitor gamingowy 240 Hz 4K

Odyssey Neo G8 oferuje błyskawiczną częstotliwość odświeżania 240 Hz, dzięki technologii Quantum Mini LED. Firma Samsung Electronics, globalny lider w branży monitorów gamingowych, wprowadziła linię monitorów gamingowych 2022 Odyssey G85NB, G75NB i G40B.

Wzmacniając wiodącą pozycję linii Odyssey, która zapewnia najbardziej immersyjne i realistyczne doświadczenia w grze dostępne na rynku. Model G85NB – pierwszy na świecie monitor gamingowy 240 Hz 4K – jest dostępny w formacie 32-calowym, oferującym superrealistyczną jakość obrazu, szybki czas reakcji i doskonałą wydajność.

„Samsung ma zaszczyt przedstawić najszybszy na świecie monitor gamingowy 4K, aby otworzyć jeszcze więcej możliwości i zapewnić innowacje na rynku, tworząc nowe i niezwykle immersyjne doświadczenie” – mówi Hyesung Ha, Wiceprezes Wykonawcza w jednostce Visual Display Business Samsung Electronics. „Gracze pragną przede wszystkim immersyjnego doświadczenia w jedności ze swoja postacią i sceną, a Odyssey umożliwia to dzięki unikalnym funkcjom i realnej jakości obrazu, które zapewniają prawdziwe emocje”.

Odyssey Neo G8 (G85NB) – niezrównana prędkość i rozdzielczość

Odyssey Neo G8 (G85NB) – niezrównana prędkość i rozdzielczość

Nowy 32-calowy Odyssey Neo G8 to pierwszy na świecie najszybszy monitor łączący zakrzywioną matrycę 1000R VA o rozdzielczości 4K (3840 x 2160), wyposażoną w Quantum Matrix Technology, z superszybką częstotliwością odświeżania 240 Hz oraz czasem reakcji 1 ms (GtG[1]). Rozdzielczość 4K jest też wspierana przez paletę barw do 95% DCI-P3. Design Neo G8 został zainspirowany ikonicznym stylem Odyssey Neo G9, zapewniającym bezpretensjonalnie atrakcyjny wygląd połączony z najwyższej jakości rozwiązaniami zapewniającymi wydajność podczas gdy.

W połączeniu z AMD FreeSync Premium Pro, wyjątkowa szybkość odświeżania monitora 4K 240 Hz oraz ultrakrótki czas reakcji wynoszący 1 ms, umożliwiają graczom uzyskanie dokładności jak w świecie rzeczywistym w celu zmaksymalizowania ich potencjału i konkurowania na najwyższym poziomie w każdym środowisku gamingowym.

Neo G8 wykorzystuje również technologię Quantum Mini LED, umożliwiającą bardzo szczegółową i precyzyjną kontrolę nad gęsto upakowanymi diodami LED, co pozwala graczom zobaczyć zarówno ciemne, jak i jasno oświetlone sceny w taki sposób, w jaki były one zamierzone. Dodatkowo Quantum HDR 2000, dysponujący szczytową jasnością 2000 nitów oraz statycznym współczynnikiem kontrastu milion do jednego, wydobywa najsubtelniejsze szczegóły, by zapewnić niezrównaną immersję.

Podświetlenie CoreSync umieszczone z tyłu monitora automatycznie wykrywa kolory na ekranie i odtwarza je w rzeczywistości, by zapewnić jeszcze bardziej wciągające doświadczenie.

Odyssey Neo G8 został też skonstruowany tak, by zapewniać szeroki wachlarz innowacyjnych funkcji poprawiających doświadczenia gamingowe. Monitor jest wyposażony w nową technologię wyświetlania o nazwie Matte Display, zapewniającą ochronę antyrefleksyjną i antyodblaskową, minimalizującą elementy rozpraszające i pomagające użytkownikowi skupić się na wyświetlanych treściach. Ponadto monitor jest wyposażony w podstawkę z regulacją wysokości (HAS), a także możliwość regulacji obrotu i nachylenia w celu zapewnienia ergonomii oraz mocowanie zgodne ze standardami Video Electronics Standards Association (VESA). Dzięki elastyczności Neo G8 użytkownik może konfigurować swoją przestrzeń tak, by uzyskać maksymalny komfort i produktywność.

Model G85NB został niedawno doceniony za swoją innowacyjną technologię i został zwycięzcą w kategorii gamingowej Best of Innovation podczas CES 2022, a także uzyskał tytuł CES 2022 Innovation Award Honoree, również w kategorii gamingowej.

Odyssey Neo G7 (G75NB) – doświadcz immersji dzięki niezrównanej technologii Mini-LED

Odyssey Neo G7 (G75NB) – doświadcz immersji dzięki niezrównanej technologii Mini-LED

Samsung rozszerza swoją linię monitorów gamingowych Odyssey o nowy model Odyssey Neo G7, 32-calowy monitor 4K (3.840 x 2.160) z zakrzywionym panelem 1000R VA, częstotliwością odświeżania 165 Hz oraz czasem reakcji 1 ms (GtG), zapewniający doskonałą wydajność podczas grania.

Wydajność ta jest zapewniana przez wiele spośród tych samych funkcji, którymi dysponuje także model Odyssey Neo G8, w tym AMD FreeSync Premium Pro, technologię Quantum Mini LED, a także Quantum HDR 2000 ze szczytową jasnością 2000 nitów oraz statycznym współczynnikiem kontrastu milion do jednego, co buduje niezrównaną immersję, pozwalającą graczom zanurzyć się w wirtualny świat każdej, wybranej przez siebie, gry.

Wrażenie immersji dodatkowo pogłębia podświetlenie CoreSync z tyłu monitora, które ożywia wyświetlane treści dzięki jasnym i intensywnym kolorom, tworzącym jeszcze bardziej pamiętne doświadczenia.

Ergonomiczna podstawa w połączeniu z Auto Source Switch+ umożliwia dostosowanie monitora do użytkownika i eliminuje wszelkie tarcia, aby zagwarantować maksymalną wydajność, produktywność i komfort. Gracze mogą szybciej uzyskać dostęp do treści bez konieczności przełączania się pomiędzy różnymi wejściami. Wystarczy po prostu włączyć komputer, a monitor natychmiast rozpozna i przełączy się na właściwe wejścia.

Odyssey G4 (G40B) – futurystyczny design i niezbędne funkcje gamingowe

Odyssey G4 (G40B) – futurystyczny design i niezbędne funkcje gamingowe

G40B to doskonała opcja dla graczy poszukujących monitora wyposażonego we wszystkie niezbędne funkcje gamingowe, opakowane w futurystyczny design. Dostępny w rozmiarach 25 i 27 cali monitor G4 o rozdzielczości Full HD (1.920 x 1.080) oferuje bardzo szybką częstotliwość odświeżania 240 Hz, czas reakcji 1 ms (GtG), matrycę IPS z szerokim kątem widzenia oraz wsparcie HDR10, zapewniające doświadczenia płynące z gry na wysokim poziomie.

Monitor jest dodatkowo wzbogacony o funkcję AMD FreeSync Premium oraz kompatybilność z technologią G-SYNC, zapewniającą płynny przebieg gry. Użytkownicy mogą się też komfortowo zrelaksować dzięki ergonomicznym funkcjom takim jak HAS, obrót i pochylenie, które pozwalają znaleźć doskonałą pozycję do gry.

Monitory gamingowe Samsung Odyssey G85NB, G75NB i G40B będą wprowadzane na całym świecie przez cały czerwiec, a harmonogramy premier będą się różnić w zależności od regionu. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://displaysolutions.samsung.com/gaming-monitor/odyssey?utm_source=linkedin&utm_medium=social&utm_campaign=Featured-Odyssey.

Tabela specyfikacji

ModelG85NBG75NBG40B
WyświetlaczRozmiar ekranu32”32”27″ 25″
Płaski / ZakrzywionyZakrzywiony 1000RZakrzywiony 1000RPłaski
Format obrazu16:9
Jasność (typowa)350 cd/㎡ (Szczytowa 2000 cd/㎡)350 cd/㎡ (Szczytowa 2000 cd/㎡)400 cd/㎡
HDRTechnologia Quantum HDR 2000Technologia Quantum HDR 2000HDR10
Rozdzielczość3840 x 2160 (UHD)1920 x 1080 (FHD)
Częstotliwość odświeżaniaMaks. 240 HzMaks. 165 HzMaks. 240 Hz
Czas reakcji1 ms (GTG)
Kąt widzenia178° (poziomo)/178° (pionowo)
Funkcje
gamingowe
Zmienna częstotliwość odświeżaniaFreeSync Premium ProFreeSync Premium, Kompatybilność z G-Sync
Podświetlenie CoreSyncTak
Itd.(1)Black Equalizer, Tryb niskiego opóźnienia sygnału wejściowego, Optymalizator częstotliwości odświeżania Super Arena Gaming UX, Auto Source Switch+, Adaptacyjny obraz, Ultraszeroki obraz akcji, Eliminacja migotania
InneKolor z przoduCzarny
Kolor z tyłuBiałyCzarny
InterfejsPort wyświetlacza 1.4 (1EA),
HDMI 2.1 (2EA),USB3.0 Up (1EA) i Down (1EA)
Port wyświetlacza 1.2 (1EA),
HDMI 2.0 (2EA),
Elementy ergonomiiHAS (podstawka z regulacją wysokości), obrót, przechył
Mocowanie naścienne100 x 100

[1] Gray to Gray – jednostka pomiaru szybkości reakcji pikseli. Jest ona wykorzystywana do mierzenia czasu reakcji monitorów gamingowych.

Źródło: Publikacja sponsorowana

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: