Ranking 6 najlepszych desek SUP do 3000zł

Oto ranking 6 najlepszych desek SUP do 3000zł złotych. Liczba sprzedanych desek SUP rośnie z roku na rok, oraz cały ruch fanów Stand Up Paddleboard rośnie w siłę. Coraz więcej osób decyduje się na zakup własnej deski – bo jest ta inwestycja szybko może się zwrócić. Związane jest to z dużymi kosztami w wypożyczalniach oraz z chęcią aktywnego spędzania wolnego czasu. Deski SUP już na dobre zagościły w naszych sercach!

W naszym rankingu prezentujemy deski pompowane (miękkie), które są najpopularniejszym rodzajem desek SUP na rynku. Nie napompowane zajmują mało miejsca i pozwalają na łatwe podróżowanie po całym świecie (np. w bagażniku auta, a nawet w samolocie).

Pompowane deski SUP są wielokrotnie popularniejsze od desek twardych (nie możemy złożyć), których konstrukcja wymaga od nas specjalnego traktowania oraz utrudnia przenoszenie i składowanie. Z drugiej strony jeśli mamy miejsce oraz potrzebujemy najsztywniejszej i wytrzymałej deski, warto pomyśleć o desce sztywnej.

Czym jest Stand Up Paddling?

Stand Up Paddling to pływanie na specjalnej desce, z wykorzystaniem wiosła. Deska SUP to specjalna deska sztywna lub dmuchana. Na desce pływamy na stojąco lub siedząco. Jest to sport dla wszystkich, prosty i niesamowicie relaksujący. Nie ma obaw, nie jest to ekstremalne wyzwanie jak ma to miejsce przy kitesurfingu czy windsurfingu.

Dla bezpieczeństwa warto mieć na sobie kamizelkę asekuracyjną.

Deski SUP występują w wielu rozmiarach oraz sposobie przeznaczenia. Najpopularniejsze są modele Allround (uniwersalne) oraz Touring (podróżnicze). Kupując pierwszą deskę sup, warto wybrać model szeroki o dobrej stabilności.

Jeśli planujmy pływać na dłuższe wielogodzinne wyprawy, możemy rozważyć węższe deski turingowe o bardziej opływowych dziobach. Są one wciąż stabilne ale dają możliwość na rozwinięcie większych prędkości.

W naszym Rankingu desek do 3000zł prezentujemy najpopularniejsze modele dla początkujących. Są to deski o najlepszym możliwym stosunku jakości do ceny. Wybraliśmy również deski o najlepszej konstrukcji, która pozwoli się cieszyć naszą deską przez kolejne lata.

Zobacz szybki mini kurs pływania na desce SUP

Pływanie na desce jest bajecznie proste. Na początku możesz zacząć siedząc, pewno kilka razy wpadniesz do wody, ale szybko przyswoisz sobie podstawową technikę. Stand up paddle board jest prosty, miły i pozwala cieszyć się przebywaniem na wodzie. To również świetna okazja na rodzinne wypady, lub wyjazd z przyjaciółmi.

Oczywiście nie możemy zapomnieć o bezpieczeństwie oraz zdrowym rozsądku. Zawsze pływaj w kamizelce asekuracyjnej i nie pływaj podczas burzy czy wietrznej pogody.

Nie wiesz jaką deskę SUP kupić? Stworzyliśmy dla Ciebie kompleksowy poradnik – Jak wybrać pierwszą deskę SUP?

Podstawowe akcesoria do deski SUP

W zestawie z deską SUP znajdziemy podstawowe akcesoria, które pozwolą nam od razu zabrać deskę na wodę.

W podstawowym zestawie najczęściej znajdziemy takie elementy jak:

 • deskę sup
 • wiosło jednopiórowe (pagaj)
 • ręczną lub nożną pompkę
 • statecznik + śruby montażowe
 • zestaw naprawczy
 • leash (smycz) do przymocowania deski do naszej nogi
 • torbę do przechowywania i przenoszenia deski

Jak wybraliśmy deski pokazane w Rankingu?

W rankingu przedstawiamy tylko deski dobrej jakości, które są poparte odpowiednią liczbą opinii użytkowników oraz informacji o marce. Nie pokazujemy tanich desek typu no-name oraz desek, które nie zostały wykonane w odpowiedniej technologii.

Ważne również było przeznaczenie. Prezentujemy deski rodzinne, do spokojnego pływania i cieszenia się paddlingiem. Nie prezentujemy tu sprzętów do wyścigów czy desek surfingowych. Prezentowane modele zadowolą każdego początkującego fana spędzania czasu na wodzie – poszukującego pierwszej deski SUP.

Dodatkowo skupiliśmy się na jakości wykonania, na bezawaryjności i akcesoriach jakie otrzymujemy z deską. Wszystkie prezentowane deski powinny cieszyć nas długimi latami i bezawaryjną obsługą.

To właśnie jakość wykonania, technologia oraz walory nautyczne, były najważniejsze w naszym Rankingu desek SUP w cenie do 3000zł. Deski prezentowane musiały być zrobione ze sprawdzonych materiałów oraz posiadać dobry design, pozwalający cieszyć się deską przez wiele lat. Najlepsze modele desek SUP, są odporne na przebicia i rozdarcia.

Jednocześnie, nie chcieliśmy tu prezentować desek, niepewnych lub niszowych, z których serwisem może być problem. Dostęp do serwisu jest bardzo ważny, szczególnie jeśli mówimy o deskach pompowanych.

Prezentowane produkty posiadają gwarancję na 24 miesiące.

Najlepsze deski SUP do 3000zł

Najlepsze deski SUP do 3000zł – Ranking 2021

W naszym rankingu prezentujemy dwie najpopularniejsze grupy desek do pływania. Deski Allround (uniwersalne) to najlepsze deski dla początkujących. Deski Touring’owe to deski idealne na dłuższe trasy pokonywane na desce SUP.

Deski SUP pompowane – Allround

Allround to uniwersalna deska SUP – charakteryzuje się dużą stabilnością i wszechstronnym zastosowaniem. Na tego typu desce możemy zarówno ćwiczyć jogę, korzystać na krótkich trasach jak i zabrać deskę na dalsze wyprawy.

Duża stabilność i szerokość sprawia, że deski SUP typu Allround idealnie nadają się na pierwszą deskę. Poświęcamy w jej przypadku prędkość na rzecz stabilności i wszechstronności. Nie są tak szybkie jak deski turingowe, ale dużo łatwiej będzie nam utrzymać się na desce, jak i pozwoli np. ćwiczyć jogę.

Gladiator Light 10’4 Pink

Model Light 10,4 to uniwersalna pompowana deska SUP skierowana do szerokiego grona odbiorców. To idealna deska dla osób o masie do 90 kilogramów. Dzięki mniejszej grubości oraz dość małych wymiarach, świetnie sprawdzi się podczas podróżowania.

Typowy przedstawiciel serii Allround stabilny i wytrzymały dzięki dwuwarstwowej konstrukcji. Idealna deska na początek przygody z SUP’ami (również dla dzieci).

Jeśli szukamy bardziej wytrzymałych desek z serii Gladiator warto jednak spojrzeć na linię PRO, która posiada już technologię zgrzewaną a nie klejoną (jeszcze większa wytrzymałość).

Szybki zakup:

Cena: 1900zł

 • Technologia: dwuwarstwowa klejona
 • Długość deski: 315cm
 • Szerokość deski: 79cm
 • Wysokość deski: 12cm
 • Ciężar deski: 9,5kg
Damski SUP – F2 Happiness 10’6 Allover

F2 Happiness 10’6 Allover

To uniwersalna, pompowana deska SUP z kategorii Allround dedykowana dla kobiet, jednocześnie posiadająca wiele cech deski typu Touring. Sublimowany nadruk hawajskich kwiatów na całej powierzchni deski. Deska jest stabilna i pozwala na cieszenie się przygodą na wodzie nawet początkującym wioślarkom. Spiczasty kształt, dobrze dobrana szerokość i ścięta rufa deski, dają wioślarce bardzo dobre połączenie stabilności, łatwości manewrowania z przyjemnością wiosłowania nawet na dłuższych wyprawach.

Cena: 2500-2600zł

 • Technologia: dwuwarstwowa
 • Długość deski: 320cm
 • Szerokość deski: 80cm
 • Wysokość deski: 15cm
 • Ciężar deski: 10,6kg
Deska SUP – F2 Strato 11’5 Combo Blue

F2 Strato 11’5 Combo Blue

Paddleboard F2 STRATO COMBO 11’5 to uniwersalna rodzinna deska SUP, który idealnie nadaje się do spokojniejsze wody lub małe fale. Duża maksymalna nośność deski (145 kg) pozwala na wiosłowanie osobom o większej wadze.

To długa i szeroka deska zbudowana w technologii dwuwarstwowej. Idealna deska na początek przygody z standup paddle board’em. Szeroka, stabilna i dająca dużo przyjemności z pływania. Konstrukcja dwóch zgrzewanych warstw zapewnia dobrą sztywność i wytrzymałość deski. W tej cenie, nie kupimy raczej nic lepszego!

Szybki zakup:

Cena: 1900-2000zł

 • Technologia: dwuwarstwowa
 • Długość deski: 350cm
 • Szerokość deski: 84cm
 • Wysokość deski: 15cm
 • Ciężar deski: 11,4kg

Deski SUP pompowane – Hybryda Allround z Touring

Poniżej lista ciekawych desek łączących w sobie dużą stabilność, wytrzymałość ale jednocześnie dodającą większą prędkość na wodzie. Czyli hybryda desek allround z touringami, to idealny kompromis pomiędzy prędkością a stabilnością.

Również idealne dla początkujących wioślarzy, którzy kochają dłuższe wodne trasy. Idealny na kilku godzinne pływanie jak i kilkudniowe wyprawy.

Deska SUP – F2 Aloha 12’2 Blue

F2 Aloha 12’2 Blue

Model Aloha to prawie deska hybrydowa łącząca w sobie deski Allround oraz Touring. To sprawdzona konstrukcja idealna na dalsze podróże jednak charakteryzująca się dość dużą szerokością 80cm (powiększona stabilność).

W tym sezonie mamy nowe rozmiary i nowy kształt – to teraz świetna propozycja dla osób szukających bardziej zaawansowanej deski z kategorii TOURING, a jednocześnie szukających stabilności zbliżonej do desek ALLROUND. Przy długości 372 cm, mamy stabilną szerokośc 80 cm, która spokojnie pozwoli pływać także początkującym wioślarzom. Długi, spiczasty kształt dzioba i ścięta rufa deski w połączeniu dużą nośnością (165 kg) dają możliwość komfortowego wiosłowania cięższym osobom, a także na dłuższych wyprawach zabrania dodatkowego bagażu.

Cena: 2200-2400zł

 • Technologia: dwuwarstwowa
 • Długość deski: 372cm
 • Szerokość deski: 80cm
 • Wysokość deski: 15cm
 • Ciężar deski: 11,8kg
Deska SUP – Gladiator PRO 11’6

Gladiator PRO 11’6

Istne połączenie właściwości desek Touringowych przy zachowaniu stabilności znanych z serii Gladiator Blue. Jedna z najlepszych w klasie sztywności dla desek pompowanych. Deska przeznaczona dla cieższych riderów. Idealny na pierwszą deskę a dzięki dużej wytrzymałości i solidnej konstrukcji będzie deską na kolejne lata pływania.

Modele serii PRO sprawdzają się od lat w wypożyczalniach, gdzie znoszą dzielnie wieloletnią eksploatację.

SUP wykonany w technologii MSL FUSION DROP-STITCH. Jest to termicznie zgrzewane dwie warstwy PVC z wewnętrzną strukturą nylonowych nici.

 • Technologia: dwuwarstwowa
 • Długość deski: 350cm
 • Szerokość deski: 86cm
 • Wysokość deski: 15cm
 • Ciężar deski: 10,5kg

Aktualna wersja modelu: Deska SUP Gladiator Pro 11’6 2022

Jak widać gladiator PRO w sezonie 2022 otrzymał nowe barwy!

Deska SUP – ZRAY Fury Epic 11,6

ZRAY Fury Epic 11,6

Model Fury Epic 11,6 to pompowana deska SUP z kategorii TOURING. Seria FURY skierowana jest do osób, które potrzebują doskonałych właściwości pływalności podczas długich wypraw na desce. Profilowany, zaostrzony dziób oraz dodatkowa twardość, wynikająca z technologii MSL i trzy stateczniki zapewniają desce świetne prowadzenie i łątwość nabierania prędkości.

Cena: 2600zł

 • Technologia: dwuwarstwowa MSL-Fusion
 • Długość deski: 350cm
 • Szerokość deski: 81cm
 • Wysokość deski: 15cm
 • Ciężar deski: 11,6kg

Czy warto kupić deskę SUP?

Odpowiedź brzmi oczywiście! Jeśli chcemy spędzać wolny czas na wodzie, deska sup jest jednym z najfajniejszych sposobów. Popularność SUP’y zawdzięczają dość niskiej cenie, łatwemu przechowywaniu oraz podróżowaniu z deską. Jeśli wybierzemy deskę dmuchaną, cały zestaw mieści się w worku-plecaku, który możemy swobodnie wrzucić do bagażnika auta.

Nie wiesz jak kupić deskę SUP? Zobacz nasz poradnik: Jak wybrać pierwszą deskę SUP?

A jeśli planujemy wyjazd dalej, bardzo często naszą deskę możemy zabrać do samolotu jako bagaż dodatkowy. Wiele osób zabiera swoje deski SUP w najdalsze zakątki świata, gdzie cieszy się z pięknych chwil na wodzie.

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: