Samsung Galaxy S22 i S22+, mobilna fotografia w dzień i w nocy

Samsung Galaxy S22 i S22+, mobilna fotografia w dzień i w nocy. Tworzenie, rejestrowanie i udostępnianie niezapomnianych momentów będzie od teraz dużo prostsze za sprawą bazujących na AI funkcji fotograficznych w najnowszych smartfonach Galaxy.

Samsung zaprezentował smartfony Galaxy S22 i S22+, dwa flagowe urządzenia stworzone z myślą o kreatywności i wyrażaniu siebie. Nowe smartfony wyposażono w nowe aparaty z zaawansowanym, inteligentnym przetwarzaniem obrazu, które pozwalają wydobyć piękno z każdego ujęcia. Za sprawą odważnego i zrównoważonego designu, smartfony Galaxy S22 i S22+ nie tylko znakomicie się prezentują, ale są również przyjazne dla środowiska.

– Aparaty w smartfonach zmieniły sposób, w jaki tworzymy, udostępniamy treści i komunikujemy się z innymi. Używamy zdjęć i wideo, by wyrażać siebie i być w kontakcie z bliskimi – mówi TM Roh, President and Head w Samsung Electronics’ MX (Mobile eXperience) Business. – Dlatego skupiliśmy się na tym, by nasze najnowsze urządzenia z serii S oferowały zarówno przełomowe funkcje aparatu, które doskonale sprawdzą się i w dzień, i w nocy, jak i najwyższą mobilną wydajność.

Inteligentny aparat – więcej możliwości w dzień i w nocy

Smartfony Galaxy S22 i S22+ zaprojektowano z myślą o zapewnieniu nowego poziomu wrażeń z rejestrowania rzeczywistości. Wyjątkowe możliwości nocnej fotografii zapewnia m.in. o 23% większa matryca w porównaniu do Galaxy S21 i S21+ i technologia Adaptive Pixel. Dzięki nim, aparat wychwytuje więcej światła, wyostrza detale i odwzorowuje wyraziste i żywe kolory, także w trudnych warunkach oświetleniowych[1].

Zarówno Galaxy S22, jak i S22+ oferują aparat główny 50MP, teleobiektyw 10MP i aparat ultraszerokokątny 12MP, gwarantując najwyższą jakość każdego ujęcia. Nagrywanie grupowego wideo stanie się teraz dużo prostsze. Nowa w przypadku serii Galaxy S funkcja Automatyczne ramki[2] rozpoznaje i śledzi do 10 osób, by każda z nich zmieściła się w kadrze. Oba smartfony wyposażono ponadto w zaawansowaną technologię AI VIDIS, która minimalizuje drgania, co przekłada się na płynne, ostre nagrania nawet podczas rejestrowania wideo w ruchu.

Debiutujące smartfony Galaxy S22 i S22+ oferują także najnowszą technologię AI firmy Samsung, która udoskonali każde zdjęcie. Teraz zrobienie perfekcyjnego portretu to nic trudnego dzięki nowej AI Stereo Depth Map, a fotografowane obiekty będą się prezentowały w sposób niezwykle szczegółowy za sprawą zaawansowanego algorytmu AI. Równie dobrze uchwycimy w kadrze ujęcia zwierząt: nowy tryb portretowy w smartfonach Galaxy S22/S22+ sprawia, że sierść pupila nie zleje się z tłem, gwarantując idealne ujęcia.

Moc i wydajność, które dotrzymują kroku codzienności

Smartfony Galaxy S22 i S22+ zaprojektowano tak, aby dotrzymywały kroku użytkownikom, nawet w najbardziej intensywne dni. Pierwszy procesor w technologii 4nm, zastosowany w smartfonach Galaxy, napędza najbardziej jak dotąd zaawansowane przetwarzanie AI i maszynowe uczenie się, co przekłada się na niezrównaną wydajność. Co więcej, analiza zachowań sieciowych usprawnia działanie aplikacji, ponieważ automatycznie wykrywa, która z nich jest w danej chwili wykorzystywana, i to do niej kieruje najwięcej mocy. W efekcie streaming, surfowanie w sieci i obsługa aplikacji nigdy jeszcze nie były równie płynne.

Błyskawicznie działający procesor wymaga odpowiedniej ilości mocy. Dlatego właśnie Galaxy S22 wyposażono w działającą cały dzień baterię[3] i obsługę szybkiego ładowania 25 W, zaś Galaxy S22+ oferuje superszybkie ładowanie 45 W[4].

Streaming filmu czy ulubionego serialu na smartfonach Galaxy S22 i S22+ będzie niezapomnianym doświadczeniem. Oba urządzenia wyposażono w adaptacyjny wyświetlacz Dynamic AMOLED[5] 2X, zaprojektowany z myślą o optymalnych wrażeniach z gamingu i oglądania. Niezależnie od tego, czy użytkownik wybierze 6,1-calowy[6] ekran premium Galaxy S22, czy 6,6-calowy[7] ekran Galaxy S22+, zawsze będzie mógł cieszyć się inteligentną technologią Vision Booster, która automatycznie dostosowuje wyświetlacz do światła otoczenia i poprawia kontrast kolorów, zapewniając najlepsze możliwe odwzorowanie treści. Co więcej, udoskonalenia w zakresie wydajności sprzętowej pozwoliły dodatkowo poprawić jasność wyświetlaczy: w przypadku S22 jasność szczytowa wynosi 1300 nitów, zaś w przypadku S22+ – aż 1750 nitów.

Za sprawą partnerstwa z Google użytkownicy Galaxy S22 i S22+ mogą teraz korzystać z Google Duo[8] z opcją udostępniania na żywo[9], by wraz z przyjaciółmi przeglądać zdjęcia w Galerii albo razem ze współpracownikami tworzyć notatki ze spotkania na Samsung Notes – także będąc w różnych lokalizacjach[10].

Galaxy S22 i S22+ to Perfekcyjny, trwały design

Galaxy S22 i S22+ to Perfekcyjny, trwały design

Zarówno Galaxy S22, jak i S22+ oferują doceniany przez fanów, ikoniczny dla serii Galaxy S design Contour-Cut, który idealnie łączy aparat z obudową smartfonu. By nadać najnowszym smartfonom jeszcze bardziej elegancki i wyrafinowany wygląd, Samsung połączył w obu urządzeniach wyjątkowy, płaski wyświetlacz z luksusowym szklanym wykończeniem. Obudowa aparatu w serii Galaxy S jest teraz kolorystycznie dopasowana do korpusu urządzenia, a jej smukłe, symetryczne obramowanie zapewnia spójny, elegancki wygląd. Smartfony Galaxy S22 i S22+ dostępne są w kolorach czarnym, białym, zielonym i różowym[11].

Poza eleganckim designem, seria Galaxy S22 oferuje najwyższą wśród urządzeń mobilnych Samsung trwałość. Galaxy S22 i S22+ to pierwsze smartfony z serii S, w których użyto najodporniejszego w branży, zbrojonego aluminium. Zarówno z przodu jak i z tyłu obudowy Galaxy S22 i S22+ zastosowano trwałe szkło Corning® Gorilla® Glass Victus®+, by zapobiegać negatywnym skutkom przypadkowego upuszczenia smartfonu.

Samsung podejmuje wszelkie kroki, aby zapewnić użytkownikom urządzeń Galaxy optymalne wrażenia z obsługi i doskonałą wydajność. Dlatego wszystkim urządzeniom serii Galaxy S22 przysługiwały będą aktualizacje nawet do czterech kolejnych wersji systemu operacyjnego Android[12]. Teraz miliony użytkowników Galaxy będą mogły cieszyć się jeszcze dłuższym cyklem życia smartfonów, korzystając przy tym z najnowszych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i produktywności oraz ekscytujących nowych funkcji. Samsung będzie stopniowo obejmował tą inicjatywą coraz więcej oferowanych przez siebie urządzeń, by zapewnić pełną obsługę całego ekosystemu Galaxy.

Seria Galaxy S ułatwia też personalizację smartfonu. Przejrzysty, intuicyjny interfejs użytkownika One UI pozwala dostosować ekran główny i widżety do osobistych preferencji. Umożliwia wybór kolorów ikon, widżetów czy palety barw, by oferować mobilne wrażenia oddające osobowość użytkownika. One UI daje ponadto łatwy dostęp do mnóstwa emotikon, GIF-ów i naklejek bezpośrednio z klawiatury, co pozwala użytkownikom natychmiast komunikować emocje bez potrzeby pisania.

Tworzenie zrównoważonej przyszłości wraz z Galaxy for the Planet

Galaxy S22 to najbardziej przyjazna środowisku seria urządzeń Galaxy, która łączy pionierskie technologie z dbałością o planetę. Zanieczyszczenie plastikiem to poważne zagrożenie dla środowiska, a porzucone sieci rybackie są szczególnie szkodliwe dla oceanów i żyjących w nich zwierząt. Dzięki współpracy z wiodącymi organizacjami Samsung pomaga zbierać takie porzucone sieci[13], po czym przekształca je w wysokowydajny materiał wykorzystywany do budowy smartfonów. Materiał ten – użyty w obudowie przycisków serii Galaxy S22 – w 20% składa się z poddanych recyklingowi plastików z porzuconych sieci rybackich, które inaczej zaśmiecałyby oceany[14]. W urządzeniach serii Galaxy S22 materiał poużytkowy z recyklingu wykorzystano ponadto w module głośnika, a także wewnątrz przycisków zasilania i głośności.

Poza plastikiem, który trafiłby do oceanu, Samsung stosuje także w pełni przetworzony papier – wykorzystując go w opakowaniach smartfonów – oraz folię ochronną z plastiku z recyklingu. Każde pudełko projektowane jest z posiadających certyfikat UL, przyjaznych dla środowiska materiałów, takich jak plastik poużytkowy z recyklingu czy substancje organiczne. Wspomniane działania są przykładem tego, jak w ramach programu Galaxy for the Planet Samsung stara się zdziałać więcej, wykorzystując mniej zasobów.

Zabezpieczenia, którym można zaufać

Urządzenia z serii Galaxy S22 chroni potężna platforma zabezpieczeń Samsung Knox Vault, obejmująca bezpieczny procesor i pamięć, która całkowicie odizolowuje wrażliwe dane takie jak hasła, informacje biometryczne czy klucze Blockchain od głównego systemu operacyjnego smartfonu. Dostępny w One UI przejrzysty panel zarządzania ustawieniami prywatności wskazuje, które aplikacje mają dostęp do danych i aparatu, a użytkownik sam może zadecydować, czy i której z nich wydać zgodę na takie działanie. Seria Galaxy S22 oferuje ponadto kilka nowych funkcji zabezpieczeń, w tym mikroarchitekturę ARM, która zapobiega cyberatakom skierowanym na system operacyjny i pamięć smartfonu.

Galaxy S22 oferuje ponadto Samsung Wallet[15] – płynnie działające, wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które upraszcza życie codzienne. Samsung Wallet to narzędzie łączące płatności cyfrowe, dowód osobisty, klucze i zarządzanie zasobami w celu uproszenia rutynowych działań – od legitymowania się po kompletowanie przed podróżą dokumentów, takich jak bilet lotniczy.

Stały kontakt z ekosystemem Galaxy

Wraz z nową serią S22 Samsung wprowadza na rynek nową linię tabletów oraz pakiet uaktualnionych funkcji Galaxy Watch4, by użytkownicy mogli pozostać na bieżąco w każdym aspekcie życia. Rodzina urządzeń Galaxy Tab S8 – obejmująca Tab S8, Tab S8+ i Tab S8 Ultra – to najbardziej wszechstronna linia tabletów Samsung, zaprojektowana, by odpowiadać na wciąż zmieniające się potrzeby wszystkich, którzy pracują, uczą się, bawią i tworzą.

Galaxy S22 i Galaxy S22+
Galaxy S22Galaxy S22+
WyświetlaczFHD+ 6,1” Wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X Superpłynne odświeżanie 120 Hz (10–120 Hz) Próbkowanie dotyku 240 Hz w trybie gier Vision Booster Ochrona wzrokuFHD+ 6,6” Wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X Superpłynne odświeżanie 120 Hz (10–120 Hz) Próbkowanie dotyku 240 Hz w trybie gier Vision Booster Ochrona Wzroku
* Mierzony po przekątnej ekran Galaxy S22 ma 6,1” jako pełen prostokąt i 5,9”, jeśli wziąć pod uwagę zaokrąglone rogi, zaś ekran Galaxy S22+ ma 6,6” jako pełen prostokąt i 6,4”, jeśli wziąć pod uwagę zaokrąglone rogi. Rzeczywista powierzchnia wyświetlania jest mniejsza z uwagi na zaokrąglone rogi i wycięcie na aparat.
ZabezpieczeniaUltradźwiękowy skaner linii papilarnych
Wymiary i waga70,6 x 146 x 7,6 mm; 168 g75,8 x 157,4 x 7,6 mm; 196 g
AparatAparat ultraszerokokątny 12 MP ·       F2,2, pole widzenia 120˚ Aparat szerokokątny 50 MP ·       Dual Pixel AF, OIS, F1,8, pole widzenia 85˚ Teleobiektyw 10 MP ·       3x zoom optyczny, OIS, F2,4, pole widzenia 36˚ Aparat przedni 10 MP ·       F2,2, pole widzenia 80˚
APZaawansowane przetwarzanie 4 nm
*Może się różnić w zależności od rynku i operatora.
Pamięć8 + 256 GB 8 + 128 GB
* Rzeczywista ilość pamięci może się różnić w zależności od rynku i modelu, a także rozmiaru i formatu plików.
Bateria3700 mAh4500 mAh
* Wartość typowa testowana przez inną firmę w warunkach laboratoryjnych. Wartość typowa to szacowana wartość średnia uwzględniająca zróżnicowanie pojemności wśród próbek baterii testowanych w ramach standardu IEC 61960. Oceniona (minimalna) wartość wynosi 3590 mAh w przypadku Galaxy S22 i 4370 mAh w przypadku Galaxy S22+. Rzeczywista żywotność baterii może się różnić w zależności od środowiska sieciowego, wzorców użytkowania i innych czynników.
ŁadowaniePrzewodowe 25 W Bezprzewodowe 15 W Bezprzewodowe Udostępnianie Energii Zgodność ze standardem USB-IFPrzewodowe do 45 W Bezprzewodowe 15 W Bezprzewodowe Udostępnianie Energii Zgodność ze standardem USB-IF
* Szacowane na podstawie profilu użycia przeciętnego/typowego użytkownika. Niezależnie ocenione przez Strategy Analytics między 8 a 20 grudnia 2021 r. w USA i Wielkiej Brytanii na niewprowadzonych jeszcze na rynek wersjach SM-S901, SM-S906 i SM-S908 przy domyślnych ustawieniach i użyciu sieci 5G Sub6 (NIE testowano w ramach sieci 5G mmWave). Rzeczywista żywotność baterii różni się w zależności od środowiska sieciowego, używanych funkcji i aplikacji, częstotliwości realizowania połączeń i wysyłania bądź odbierania wiadomości, liczby ładowań i wielu innych czynników.
* Ładowarki, w tym ładowarka 25 W oraz 45 W, są sprzedawane oddzielnie. W przypadku Galaxy S22+ zaleca się używanie oryginalnej ładowarki 45 W i kabla do transmisji danych. W przypadku Galaxy S22 zaleca się używanie oryginalnej ładowarki 25 W i kabla do transmisji danych.
* USB Implementers Forum, Inc. (USB-IF) utworzono w 1995 r., by wspierać i przyspieszać przyjęcie urządzeń kompatybilnych z USB przez rynek i użytkowników. Superszybkie ładowanie Galaxy S22 i S22+ posiada certyfikat poświadczający jego zgodność ze standardami USB, co oznacza, że sprzęt jest zgodny z najbardziej wyśrubowanymi branżowymi normami. Certyfikat znaleźć można na www.usb.org.
* Dotyczy tylko smartfonów Samsung lub innych marek z funkcją ładowania bezprzewodowego Qi, takich jak Galaxy S22, S22+, S22 Ultra, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G, Z Fold2, Note20, Note20 Ultra, S20 FE, S20, S20+, S20 Ultra, Z Flip, Note10, Note10+, S10e, S10, S10+, Fold, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE i Note5. Dostępne tylko w przypadku niektórych urządzeń ubieralnych Samsung Galaxy, takich jak Galaxy Buds2, Buds Pro, Buds Live, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch i Galaxy Buds. Jeśli poziom naładowania baterii jest niższy niż 30%, funkcja bezprzewodowego PowerShare może nie działać. Może nie współpracować z wybranymi akcesoriami, etui lub urządzeniami innych marek, a także z niektórymi urządzeniami ubieralnymi firmy Samsung. W zależności od środowiska sieciowego może wpływać na jakość połączeń lub przesyłu danych.
System operacyjnyAndroid 12 One UI 4.1
Sieć i łączność
  5G, LTE, Wi-Fi 6E (Galaxy S22+) / Wi-Fi 6 (Galaxy S22), Wi-Fi Direct Bluetooth® v 5.2
* Usługi 5G dostępne są tylko w lokalizacjach obsługujących ten standard. Wymaga optymalnego połączenia 5G. Rzeczywista prędkość może się różnić w zależności od kraju, operatora i środowiska użytkownika. *Dostępność modelu LTE może się różnić w zależności od kraju i operatora. * Dostępność sieci Wi-Fi 6E może się różnić w zależności od rynku, dostawcy sieci i środowiska użytkownika. Wymaga optymalnego połącznia oraz routera Wi-Fi 6E. *Ultraszeroka przepustowość obsługiwana przez Galaxy S22+
PłatnościSamsung Pay z NFC
*Dostępne na wybranych rynkach. Rozwiązania do realizacji płatności i dostępne funkcje mogą się różnić w zależności od rynku, operatora i dostawców usług.
CzujnikiAkcelerometr, barometr, skaner linii papilarnych, żyroskop, czujnik geomagnetyczny, czujnik Halla, czujnik światła, czujnik zbliżeniowy
WodoodpornośćIP68
* Certyfikacja IP68 przyznawana jest po pomyślnym przejściu testu polegającego na zanurzeniu w słodkiej wodzie na głębokość do 1,5 metra przez maks. 30 minut. Urządzenie należy opłukać / wysuszyć, jeśli jest mokre. Nie zaleca się używania na plaży i w pobliżu basenu.

Samsung Galaxy S22 i S22+ – mobilna fotografia w dzień i w nocy

[1] Adaptive Pixel działa tylko w przypadku zdjęć w wysokiej rozdzielczości (nie działa w przypadku rozdzielczości podstawowej).

[2] Funkcja Auto Framing jest dostępna tylko w trybie wideo i należy ją włączyć przed rozpoczęciem nagrania. Może nie współdziałać z niektórymi rozdzielczościami i proporcjami ekranu. Podczas korzystania z Auto Framing mogą nie być dostępne niektóre funkcje. Rozwiązanie rozpoznaje tylko ludzi, istnieje też limit liczby rozpoznawanych osób. Funkcja jest dostępna w aparacie Samsung, BlueJeans, Google Duo, Meta Messenger, Google Meet, New Knox Meeting, Microsoft Teams, Cisco Webex Meet i Zoom. Dostępna tylko w ultraszerokokątnym aparacie przednim.

[3] Szacowane na podstawie profilu użycia przeciętnego/typowego użytkownika. Niezależnie ocenione przez Strategy Analytics między 8 a 20 grudnia 2021 r. w USA i Wielkiej Brytanii na niewprowadzonych jeszcze na rynek wersjach SM-S901, SM-S906 i SM-S908 przy domyślnych ustawieniach i użyciu sieci 5G Sub6 (NIE testowano w ramach sieci 5G mmWave). Rzeczywista żywotność baterii różni się w zależności od środowiska sieciowego, używanych funkcji i aplikacji, częstotliwości realizowania połączeń i wysyłania bądź odbierania wiadomości, liczby ładowań i wielu innych czynników.

[4] Ładowarka sprzedawana osobno; zaleca się używanie przewodów i ładowarek zatwierdzonych przez Samsung. By zapobiec uszkodzeniu urządzenia zaleca się nie korzystać ze zużytych bądź uszkodzonych baterii, ładowarek i przewodów.

[5] VDE Germany przyznało wyświetlaczowi Dynamic AMOLED 2X z Vision Booster oferowanemu przez Galaxy S22 i S22+ certyfikat poświadczający 100% mobilnego natężenia koloru w zakresie barw DCI-P3, co oznacza, że obrazy nie są rozmyte, a kolory zawsze są niezwykle ostre niezależnie od poziomu jasności. Wyświetlacz Galaxy S22+ oferuje jasność szczytową wynoszącą 1750 nitów, zaś wyświetlacz Galaxy S22 – 1300 nitów, poprawiając kontrast pomiędzy obszarami ciemnymi a jasnymi w treściach cyfrowych, co przekłada się na bardziej olśniewającą jakość obrazu. Galaxy S22+ gwarantuje ponadto współczynnik kontrastu 3 000 000:1, a Galaxy S22 – 2 000 000:1, który zwiększa immersyjność oglądanych treści.

[6] Ekran mierzony po przekątnej; rzeczywista powierzchnia wyświetlania może być mniejsza z uwagi na zaokrąglone rogi i wycięcie na aparat.

[7] Ekran mierzony po przekątnej; rzeczywista powierzchnia wyświetlania może być mniejsza z uwagi na zaokrąglone rogi i wycięcie na aparat.

[8] Obecnie podczas realizacji wideopołączeń Google Duo można udostępniać następujące aplikacje: Google Arts & Culture, Google Maps, Jamboard, Samsung Notes, Galerię Samsung oraz YouTube.

[9] Google Duo jest znakiem towarowym Google LLC. Host udostępniania na żywo jest dostępny tylko na urządzeniach serii S22 i Tab S8 w chwili ich wprowadzenia na rynek; pozostałym użytkownikom urządzeń Galaxy z systemem operacyjnym Android S zostanie przekazany w późniejszym terminie. By móc korzystać z udostępniania na żywo, uczestnicy wideorozmowy mogą musieć zaktualizować aplikację Duo do najnowszej wersji. Dostępność aplikacji Google Duo może się różnić w zależności od rynku. Wymaga optymalnego połączenia sieciowego.

[10] Google Duo obsługuje rozdzielczość QHD w przypadku jednoczesnego łączenia się do 4 osób.

[11] Dostępność może się różnić w zależności od rynku.

[12] Dostępność i termin udostępniania aktualizacji i funkcji Android OS może się różnić w zależności od modelu urządzenia i rynku. Obecnie urządzenia, którym przysługują aktualizacje do czterech kolejnych wersji system operacyjnego Android, to m.in. seria Galaxy S22 (S22/S22+/S22 Ultra), S21 (S21/S21+/S21 Ultra/S21 FE), Z Fold3, Z Flip3 oraz seria Tab S8 (Tab S8/Tab S8+/Tab S8 Ultra).

[13] Porzucone sieci rybackie są odbierane od partnera Samsung, który współpracuje z lokalnymi rybakami zbierającymi je z Oceanu Indyjskiego i okolicznych rejonów przybrzeżnych. Samsung nie odzyskuje sieci rybackich bezpośrednio z oceanu.

[14] Plastik, który trafiłby do oceanów, to porzucone plastikowe odpady wszelkich rozmiarów (mikroplastik, mezzoplastik i makroplastik) zlokalizowane w odległości do 50 km od brzegu w społecznościach, w których zarządzanie odpadami nie istnieje lub jest wysoko nieefektywne.

[15] Samsung Wallet będzie obsługiwany na wszystkich urządzeniach serii Galaxy S22. Funkcja cyfrowego dowodu osobistego będzie dostępna w tym roku, a po wprowadzeniu telefonów na rynek opcja karty pokładowej i biletu zadebiutuje najpierw w Korei Płd.

Źródło: Publikacja sponsorowana

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: