Samsung OLED S95B, czy to spełnienie marzeń kinomana?

Samsung OLED S95B, czy to spełnienie marzeń kinomana? Z technologicznego punktu widzenia Samsung OLED S95B, który w tym roku zadebiutował na rynku, oferuje wszystko, co jest ważne podczas oglądania filmów – głęboką, smolistą czerń, piękne, wiernie odwzorowane kolory i nieosiągalną dotychczas w telewizorach OLED jasność.

Piękny obraz jest dopełniany przez mocny dźwięk, a wszystko to razem sprawia, że ten telewizor dla wielu widzów będzie prawdziwym ideałem.

  • W telewizorze S95B Samsung połączył elementy, takie jak głęboka czerń, czysta biel i pełna paleta żywych kolorów, co przekłada się na większy realizm i lepsze odwzorowanie szczegółów.
  • Po raz pierwszy zastosowano tu samoemisyjne piksele Samsung, dzięki którym udało się idealnie zbalansować parametry obrazu.
  • S95B to także pierwszy telewizor, który opiera się na wiarygodnych kolorach PANTONE.
  • Wrażenia audio, tak ważne podczas filmowych seansów, potęguje wbudowany system głośników wielokanałowych i Dolby Atmos oraz szereg dodatkowych technologii, takich jak Q-Symphony czy Dźwięk Podążający za Obiektem.
Samsung OLED S95 nie uznaje kompromisów

Nowy Samsung OLED S95 nie uznaje kompromisów

Samsung OLED S95 nie uznaje kompromisów. To telewizor, na który czekali fani kina w domu. Dzięki zastosowaniu technologii OLED z samoemisyjnymi pikselami ten ekran nowej generacji oferuje głęboką czerń i szeroką paletę kolorów, idealny kontrast i nowy poziom jasności. Dla wielu widzów stanowi on odpowiedź na ich oczekiwania, a właśnie taki był cel firmy Samsung – zaoferować kompletne portfolio produktów, które dopasują się do zróżnicowanych potrzeb. Ten produkt stanowi swoistą kropkę nad „i”.

Mówiąc o tym telewizorze w kontekście filmów nie sposób nie wspomnieć o technologii OLED Quantum HDR, dzięki której obraz będzie jeszcze bardziej realistyczny, kontrastowy i szczegółowy. Samsung wykorzystał tu także szereg rozwiązań, które maksymalizują wrażenia, w tym Neuronowy Procesor Quantum 4K[1] oraz funkcję Skalowania do 4K. Realizm i trójwymiarowość obrazu potęguje technologia Wzmocnienia Głębi Obrazu. Wykorzystując sieci neuronowe – jest ich aż 20 – potrafi odwzorować postrzeganie głębi przez ludzkie oko, zwiększając kontrast na pierwszym planie. Tym samym pierwszoplanowe detale stają się niezwykle realistyczne i wyraźne, a tło pozostaje bez zmian.

OLED S95B oferuje także autentyczne kolory zweryfikowane przez PANTONE[2]. Dla widzów to kolejne wiarygodne potwierdzenie możliwości tego telewizora w zakresie odwzorowania kolorów. Ta weryfikacja oznacza, że S95B wiernie prezentuje 2030 barw PANTONE i 110 nowo dodanych odcieni tonu skóry. To pierwszy telewizor, który opiera się na wiarygodnych kolorach PANTONE. Warto także podkreślić, że S95B wspiera Filmmaker Mode, czyli tryb, który pozwala zobaczyć film oczami jego twórców.

Jak przystało na telewizor dla kinomana nowy OLED ma do zaproponowania wiele także w zakresie dźwięku. Widzowie znajdą tu wbudowany system głośników (2.2.2), który w połączeniu z Dolby Atmos daje wciągający dźwięk przestrzenny. Widzowie, którzy będą chcieli rozbudować swój zestaw kinowy o soundbar Samsung, skorzystają z technologii Q-Symphony, która łączy moc i możliwości głośników telewizora i soundbara. Dopełnienie stanowi Dźwięk Podążający za Obiektem, który śledząc akcję na ekranie dodaje realizmu każdej dynamicznej scenie.

A jeśli o akcji mowa, OLED S95B świetnie sprawdzi się w duecie z konsolą. Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+ (do 120 Hz w 4K) pozwoli cieszyć się udoskonaloną dynamiką bez opóźnień i rozmyć. Gracze znajdą tu także szereg rozwiązań wspierających, w tym Panel Gracza i Ultra Szeroki Widok w Grach.

Samsung OLED S95B jest już dostępny w szerszej dystrybucji. Oferowany jest w dwóch wielkościach 55” i 65”.

[1] Jakość wyświetlanej treści może się różnić w zależności od rodzaju treści i formatu. Skalowanie AI (dzięki sztucznej inteligencji) do jakości zbliżonej do 4K może nie mieć zastosowania do połączenia z komputerem oraz Trybu Gry.

[2] PANTONE LLC- amerykańskie przedsiębiorstwo, które 1963 r. wprowadziło PANTONE MATCHING SYSTEM®, narzędzie pozwalające na wierny wybór i spójną reprodukcję kolorów. Certyfikat „Zweryfikowane przez PANTONE” gwarantuje, że produkt może wiernie symulować pełną gamę kolorów PANTONE, co zostało udowodnione przez zespół PANTONE Advanced Color Technology (ACT).

Źródło: Publikacja sponsorowana

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: