Zyxel – nowa linia punktów dostępowych Wi-Fi 6E

Zyxel zapowiada nową linię punktów dostępowych Wi-Fi 6E, które zapewnią lepszą łączność i większy zasięg małym i średnim firmom.

Nowe punkty dostępowe Wi-Fi 6E Boost zapewnią szybszą, cechującą się niskimi opóźnieniami, wolną od zakłóceń łączność Wi-Fi szkołom oraz małym i średnim firmom pracującym w środowiskach o dużym zagęszczeniu urządzeń.

Firma Zyxel Networks, lider w dziedzinie dostarczania bezpiecznych, zarządzanych w chmurze rozwiązań sieciowych, poinformowała, że opracowała nową serię punktów dostępowych Wi-Fi 6E, które pozwolą firmom w pełni wykorzystać nowo otwarte pasmo radiowe 6 GHz.

Technologia Wi-Fi 6E stała się preferowanym sposobem na problemy z zatorami, ale jej wdrożenie w całej sieci bywa kosztowne. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem, takich jak małe i średnie firmy albo szkoły, ekonomicznym rozwiązaniem jest umieszczenie punktów dostępowych Wi-Fi 6E w zatłoczonych miejscach. Wysoka częstotliwość sygnału w paśmie 6 GHz sprawia, że większość urządzeń Wi-Fi 6E ma słabszy zasięg, przez co jakość połączenia często zależy od odległości od punktu dostępowego.

Nowe urządzenia firmy Zyxel, które niebawem będą powszechnie dostępne, zostały zaprojektowane z myślą o rozwiązaniu tego problemu, zwiększając zasięg sygnału bezprzewodowego. Pozwala to małym i średnim firmom oraz szkołom w pełni wykorzystać technologię Wi-Fi 6E przy minimalnych nakładach finansowych. Nowa linia wewnętrznych punktów dostępowych obejmuje modele NWA220AX-6E i WAX620D-6E z anteną BandFlex, które odciążają istniejące sieci Wi-Fi 5 lub Wi-Fi 6 poprzez przeniesienie ruchu do pasma 6 GHz. Trzecie urządzenie, WAX640S-6E, to trójzakresowy model klasy wyższej z inteligentną anteną, która raz na zawsze rozwiązuje problemy z zakłóceniami.

Zyxel 6E Boost – uwolnij pełen potencjał technologii Wi-Fi 6E

Trzy nowe punkty dostępowe będą wyposażone w precyzyjnie dostrojone radio 4×4 działające w paśmie 6 GHz, a także wysokiej jakości filtry radiowe oraz zoptymalizowane komponenty, które maksymalizują zasięg każdego modelu. Ma to wpływ na komfort użytkowania sieci i oznacza, że użytkownicy łączący się z większej odległości nie odczują żadnego spadku prędkości połączeń.

BandFlex – 5 GHz lub 6 GHz w zależności od potrzeb

Punkty dostępowe WAX620D-6E i NWA220AX-6E są wyposażone w BandFlex – najlepszą w branży technologię radiową, którą można skonfigurować do pracy w paśmie 5 GHz albo 6 GHz. Zapewnia to więcej elastyczności użytkownikom, którzy chcą przenieść ruch Wi-Fi w zatłoczonych miejscach do nowo otwartego pasma 6 GHz albo wolą wdrożyć sieć 5 GHz i przejść na 6 GHz wtedy, kiedy będą mieli więcej kompatybilnych urządzeń działających w danym obszarze. WAX620D-6E i NWA220AX-6E są też bardziej ekonomiczne, niż trójzakresowy punkt dostępowy.

Płynne działanie bez zakłóceń

Większa liczba urządzeń i aplikacji działających w tej samej przestrzeni, to większe prawdopodobieństwo zakłóceń. Dzięki punktom dostępowym Zyxel Wi-Fi 6E interferencja staje się znacznie mniejszym problemem. Wyposażone są one w zaawansowany filtr częstotliwości radiowych oraz funkcję Advanced Cellular Coexistence, która minimalizuje wpływ pobliskich kanałów 5 GHz oraz sieci komórkowych 4G/5G. Model klasy wyższej, WAX640S-6E, ma również inteligentną antenę, która nieustannie monitoruje połączenie i adaptacyjnie reguluje wzorce transmisji, aby ograniczyć przesłuchy między kanałami i zwiększyć wydajność sieci Wi-Fi.

„W firmach, szkołach i na kampusach używamy coraz więcej urządzeń i aplikacji, przez co stajemy się coraz bardziej zależni od możliwości sieci Wi-Fi. Małe firmy i instytucje publiczne potrzebują stabilnej, szybkiej łączności, bez względu na odległość od punktu dostępowego oraz liczbę podłączonych osób. Właśnie dlatego wprowadzamy nowe punkty dostępowe Wi-Fi 6E, które odciążą sieci”, powiedział Crowley Wu, starszy wiceprezes Zyxel Networking.

Trzema nowymi punktami dostępowymi będzie można zarządzać w trybie autonomicznym, przez kontroler oraz za pośrednictwem chmurowej platformy Nebula*, co zapewni pełną elastyczność obsługi wybranego rozwiązania. Modele WAX640S-6E i WAX620D-6E będą sprzedawane z roczną licencją Nebula Pro Pack, a do modelu NWA220AX-6E będzie dołączona bezpłatna licencja Base Pack. Więcej informacji można znaleźć pod adresem https://www.zyxel.com/WiFi6E.

*NWA220AX-6E to model z dwoma trybami, który obsługuje tylko zarządzanie autonomiczne albo za pośrednictwem chmury Nebula.

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Źródło: Publikacja sponsorowana

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: