Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Kiedy na koniec koncertu gaśnie światło, akompaniator całuje śpiewaczkę. Kto wie, co by się między nimi wydarzyło, gdyby w tym momencie do willi nie wdarła się grupa uzbrojonych mężczyzn, a wszyscy obecni nie zostali zakładnikami.

W miarę upływu kolejnych tygodni, w dusznej, tropikalnej atmosferze południowoamerykańskiej rezydencji między uwięzionymi a napastnikami tworzą się zaskakujące więzi. Czy po kilku miesiącach ktoś jeszcze będzie chciał odzyskać wolność?

Ann Patchett tworzy hipnotyzującą historię o sile i kruchości, a także o odnajdywaniu miłości tam, gdzie nikt by się jej nie spodziewał. Mistrzowska i pełna liryzmu powieść autorki Domu Holendrów.

Belcanto - Ann Patchett

Belcanto – Ann Patchett

Belcanto to nagrodzona Orange Prize hipnotyzującą powieść o sile i kruchości, a także o odnajdywaniu miłości tam, gdzie nikt by się jej nie spodziewał. Ann Patchett swoją opowieść osnuwa na kanwie prawdziwych wydarzeń, sięga po historię, która stała się powodem powstania nowego zagadnienia w dziedzinie psychologii – tzw. syndromu limskiego.

Autorka słynie jako mistrzyni psychologicznego realizmu, umieszcza swoich bohaterów w egzotycznych okolicznościach i obserwuje, jak sobie poradzą. To opowieść o tym, jak w nietypowej sytuacji człowiek staje przed fundamentalnymi pytaniami: kim jestem? Co jest dla mnie w życiu ważne? Sytuacja bohaterów stanowi idealny punkt wyjścia dla studium mechanizmów językowych oraz ludzkich reakcji w obliczu zagrożenia.

Ann Patchett uzyskała prestiżowe nagrody (m.in. PEN/Faulkner Award, nominacja do Pulitzera), a magazyn „Time” uznał ją za jedną ze stu najbardziej wpływowych osób na świecie.

Wydawnictwo: Znak Literanova

Autor: Ann Patchett

Znaleźliśmy najlepszą cenę książki:

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: