Boscy przewodnicy. Jak zwierzęta uczą nas życia – Caryn Rivadeneira

Czy zwierzęta idą do nieba? Nie tylko idą, ale mogą nas też tam zaprowadzić. Kochamy zwierzęta. Nie tylko za ich bezgraniczne oddanie i wierność. Kochamy je, bo podświadomie czujemy, jak dużo możemy się od nich nauczyć. Futrzaści, pierzaści i pokryci łuskami przyjaciele – jak ich nazywał św. Franciszek – to nasi duchowi przewodnicy. I nie ma w tym zdaniu ani grama przesady – to dzięki nim możemy lepiej poznać nasze serca, umysły, dusze i Boga.

„Boscy przewodnicy. Jak zwierzęta uczą nas życia” – książka Rivadeneira

Czy kucyk pracujący z ofiarami udaru mózgu może nauczyć nas czułości? Gdzie jeże korzystają z wybudowanych specjalnie dla nich autostrad? Co Bóg ma z orlicy oraz dlaczego pitbulle bywają dobrymi Samarytanami? Ta książka pozwoli ci zupełnie inaczej spojrzeć na zwierzęta i niebo. Gdyby święty Franciszek żył dzisiaj, na pewno by po nią sięgnął.

Święci naprawdę są wśród nas. Każdy codziennie ich spotyka. Mają futro, łuski lub pióra.

Boscy przewodnicy

To książka o niezwykłej relacji duchowej człowieka ze zwierzętami. Autorka z czułością, wrażliwością, u ważnością i szacunkiem pokazuje, czego możemy nauczyć się od zwierząt, jaką rolę pełnią w boskim planie i za co je tak naprawdę kochamy.

  • Dlaczego pitbull jest miłosiernym samarytaninem?
  • Jaki jest duchowy pożytek z wściubiania nosa?
  • Dokąd prowadzą nas wrony?
  • Jakie zwierzęta spotykamy w Biblii, i dlaczego jest ich tak dużo?
  • Co łączy autostradę dla jeży z życiem zgodnym z przykazaniami boskimi?

Rzadko zwracamy uwagę na to, jak dużą rolę zwierzęta odgrywają w Piśmie Świętym. Caryn Rivadeneira pokazuje, że nasi mniejsi bracia mogą przybliżyć nas do Boga. Futrzaści, pierzaści i pokryci łuskami przyjaciele – jak ich nazywał święty Franciszek – to nasi duchowi przewodnicy. Nie ma w tym zdaniu ani grama przesady. Zwierzęta uczą nas bezwarunkowej miłości, lojalności, pokazują, czym jest zachwyt. Inspirują do czynienia dobra i dodają odwagi.

Boscy przewodnicy. Jak zwierzęta uczą nas życia - Caryn Rivadeneira

Boscy przewodnicy. Jak zwierzęta uczą nas życia – Caryn Rivadeneira

Wydawnictwo: Znak
Autor: Caryn Rivadeneira

Znaleźliśmy najlepszą cenę książki:

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: