Co polecacie na miękkie i gładkie włosy? Kilka domowych sposobów na laminację włosów

Zabieg laminacji włosów u fryzjera to wydatek rzędu kilkuset złotych. Tymczasem podobny efekt, choć mniej trwały, można uzyskać w domowym zaciszu, wydając zaledwie kilka złotych. Oto kilka polecanych sposobów i składników na miękkie i lśniące włosy. Niektóre produkty masz pewnie w kuchni, inne możesz kupić w drogerii – tak jak wodę lamelarną do włosów. Pewnie nie o wszystkich słyszałaś/-eś? Sprawdź!

Wygładzanie włosów galaretką lub żelatyną

Żelatyna lub sklepowa galaretka w torebce może zmiękczyć włosy i nadać im blasku. Wszystko dzięki zawartości protein, które ma w składzie. Jak wykonać żelatynową maseczkę na włosy? Zalej łyżkę galaretki lub żelatyny w proszku trzeba łyżeczkami gorącej wody. Wymieszaj i poczekaj chwilę, aż mieszanka wystygnie i nieco zgęstnieje. Następnie dodaj do niej łyżkę ulubionej odżywki i nanieś na włosy na około 30-40 min. Maseczka lepiej działa w cieple, więc zawiń głowę ręcznikiem i skorzystaj z ciepłej kąpieli. Efekt? Włosy będą wygładzone, bajecznie miękkie i lśniące.

Laminowanie włosów wodą laminarną

Płynna, magiczna odżywka to stosunkowa nowość w branży beauty. Co robi woda lamelarna z włosami? Dzięki technologii mikroskładników aktywnych błyskawicznie wnika w strukturę włosów, znacznie je wygładzając. Włosy mają domknięte łuski, więc odzyskują blask i miękkość. Są wygładzone, a jednocześnie lekkie, sypkie, uniesione u nasady. Spektakularny efekt laminacji w domowym zaciszu. Na jeden zabieg wydasz kilka złotych, bo butelka kosztuje około 30 zł, a wystarczy na bardzo długo. Wypróbuj koniecznie!

Papka z banana i miodu

Jeśli lubisz eksperymentować z zabiegami upiększającymi, nałóż na włosy maseczkę z banana i miodu. Jej wykonanie jest banalnie proste. W miseczce rozgnieć banana widelcem i dodaj łyżkę miodu. Rozmieszaj i nanieś na włosy. Po tym czasie spłucz i umyj włosy szamponem. Po wysuszeniu będą miękkie, gładkie i lśniące.

Olejowanie na aloesowym podkładzie

Jeśli masz w domu żel aloesowy i olej rzepakowy, masz już wszystko, co niezbędne, aby wykonać regeneracyjny zabieg zmiękczający włosy. Nanieś na włosy aloes i rozprowadź równomiernie na włosach. Następnie nanieś olej. Mieszankę pozostaw na głowie minimum pół godziny, a maksymalnie kilka godzin. Aby łatwiej było zmyć maseczkę z włosów, przed szamponem nanieś na nie odżywkę i dopiero potem umyj szamponem. Pasma otrzymają porcję wygładzających emolientów i nawilżających humeknatów, czyli tego, czego im trzeba, aby były mięciutkie.

Metoda OMO

Jeśli dopiero planujesz zakup odżywki lamelarnej, możesz skorzystać z tego, co masz w łazienkowym zapleczu. Odżywka nawilżająca, szampon i odżywka z olejkami to produkty potrzebne do wcielenia w życie metody OMO. Polega ona na naprzemiennym nakładaniu odżywki i myciu włosów. Najpierw nanosisz na włosy odżywkę o działaniu nawilżającym, a następnie bez spłukiwania myjesz włosy szamponem. Po spłukaniu znów sięgasz po kosmetyk kondycjonujący. Tym razem powinien być treściwszy i zawierać na przykład drogocenne olejki. Po spłukaniu włosy są miękkie i gładkie jak nigdy.

Woda lamelarna, papka z banana, laminacja z galaretki czy metoda OMO? Który sposób zmiękczenia włosów wypróbujesz jako pierwszy?

Dream Long Wonder Water płynna odżywka

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: