Jak radzić sobie z migreną – dr Katy Munro

Z migreną boryka się około 14% światowej populacji. Większość cierpiących osób nigdy nie dostaje prawidłowej diagnozy. Jak ją rozpoznać i przede wszystkim, w jaki sposób sprawić, aby życie z nią nie było aż tak uciążliwe? Dr Katy Munro w swojej książce wyjaśnia czym tak naprawdę jest migrena i jak skutecznie niwelować jej objawy. „Jak radzić sobie z migreną” w księgarniach już 22 marca!

Migrena jest zaburzeniem genetycznym, które trudno rozpoznać za pomocą jednego, konkretnego badania. Dlatego też wiele osób nie zostaje prawidłowo zdiagnozowanych i często leczy się je na zupełnie inne schorzenia. Ta bardzo uciążliwa choroba często jest bagatelizowana i traktowana jako zwykły ból głowy, tymczasem towarzyszące migrenie objawy potrafią skutecznie odbierać nawet kilka dni w miesiącu osobom, które muszą się z nią mierzyć.

Dr Katy Munro, sama cierpiąca na to nieuleczalne schorzenie mózgu natury neurologicznej, postanowiła napisać książkę dla tych, którzy tak jak ona borykają się z tym problemem, ale także dla ich bliskich. Wyjaśnia, jakie czynniki mogą być zapalnikiem do ataku migreny i jak nauczyć się je przedwcześnie zauważać. Wskazuje, między innymi, konkretne produkty w diecie, które mogą pomóc zniwelować częste ataki lub zmniejszyć ich nasilenie, a także przedstawia proste techniki relaksacyjne, które pomogą rozluźnić się w stresowych sytuacjach.

Jak radzić sobie z migreną - dr Katy Munro

Jak radzić sobie z migreną – dr Katy Munro

Munro w swojej książce opisuje wiele praktycznych wskazówek, ale także obala mity dotyczące migreny, które wciąż krążą w świadomości wielu osób. W przystępnych słowach objaśnia zawiłość tej choroby i podaje pomocną dłoń tym, którzy stracili już nadzieję na normalne życie.

Dr Katy Munro – przez niemal 30 lat pracowała jako lekarz pierwszego kontaktu. W tym czasie stała się osobą cierpiącą na migrenę. Doprowadziło to do jej zainteresowania chorobą i zaangażowania się w działania w Narodowym Centrum Migren. Jest także członkiem Rady Brytyjskiego Stowarzyszenia Badań nad Bólami Głowy. Odegrała kluczową rolę w uruchomieniu podcastu Heads Up, który edukuje i pomaga każdemu, kto ma lub opiekuje się osobą z migreną.

Wydawnictwo: Muza

Autor: dr Katy Munro

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: