Kończę z tym. Dlaczego dzieci nie chcą żyć? – Marta Guzowska

Ta książka nigdy nie powinna powstać. Nikt nigdy nie powinien musieć o tym rozmawiać. To nie powinno się dziać. Ale się dzieje. I musimy o tym rozmawiać. Dlatego ta książka musiała powstać.

Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia samobójstwo jest drugą najczęstszą przyczyną śmierci wśród nastolatków na świecie. Być może nawet pierwszą. Tak bardzo dzieci nie chcą żyć. Także polskie dzieci.

Marta Guzowska, pisarka i matka, otwiera nam oczy na wiele rzeczy. Pokazuje, jak wielki ból potrafią odczuwać nastolatkowie. Pokazuje ich codzienną walkę o kolejny dzień życia. Pokazuje naszą bezradność. Nasze błędy i nasz strach. Rozmawia z ekspertami, którzy próbują nam wyjaśnić, jak bardzo może boleć życie. I co możemy zrobić, by ten ból złagodzić.

Wreszcie o ból spyta nastolatków. I ten ból poczujemy także my.

Wszystko po to, by uratować życie dzieci. Być może także naszych.

Kończę z tym. Dlaczego dzieci nie chcą żyć? - Marta Guzowska

Kończę z tym. Dlaczego dzieci nie chcą żyć? – Marta Guzowska

Reportaż Marty Guzowskiej „Kończę z tym. Dlaczego dzieci nie chcą żyć?” to rozmowy z suicydologiami, psychiatrami, psychoterapeutami, nauczycielami. O tym, kim są współczesne nastolatki, jaki jest ich świat i dlaczego przepaść międzypokoleniowa zdaje się być dziś większa niż ta między nami i naszymi rodzicami. O tym, jak kształtują się światowe i polskie statystyki samobójstw wśród młodych, i dlaczego są one mocno zaniżone. O tym, jak różne oblicza może mieć depresja, o samookaleczaniu. O polskiej szkole. I o tym, jak łatwo przeoczyć pęknięcie na delikatnej skorupce.

Wydawnictwo: Znak

Autor: Marta Guzowska

Znaleźliśmy najlepszą cenę książki:

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: