Czy niewinna rozmowa z przypadkową osobą poznaną w pociągu może zamienić poukładane życie idealnej rodziny w kompletny chaos? „Mroczne wyznania” to thriller psychologiczny pełen zaskakujących twistów, który zadowoli fanów twórczości Gillian Flynn i Pauli Hawkins. Lisa Unger, wielokrotnie nagradzana autorka bestsellerów „New York Timesa”, niczym Alfred Hitchcock po mistrzowsku buduje napięcie. Na podstawie jej powieści Netflix nakręci serial, w którym w główną bohaterkę wcieli się Jessica Alba.

Selena Murphy wraca pociągiem z pracy do domu. Zajmuje miejsce obok sympatycznie wyglądającej kobiety. Pociąg rusza, jednak po chwili zatrzymuje się, a z głośników płynie komunikat o jego opóźnieniu. Selena wdaje się w rozmowę z nieznajomą, która przedstawia się jako Martha. Przekonana, że już nigdy więcej się nie spotkają, postanawia wyjawić jej swoje sekrety. Wyznaje, że podejrzewa męża o zdradę z opiekunką ich dzieci, z kolei Martha w rewanżu zwierza się Selenie, że sama ma romans ze swoim szefem. Kobiety zastanawiają się, jak cudownie by było, gdyby ich problemy nagle rozpłynęły się w powietrzu.

Kilka dni później Geneva, niania zatrudniona przez rodzinę Murphych, znika bez śladu, a niegdyś idealne życie Seleny w jednej chwili wywraca się do góry nogami. W toku policyjnego śledztwa wychodzą na jaw kolejne mroczne sekrety, a zgodne dotąd małżeństwo Murphych zaczyna się rozpadać… Gdzie się podziewa zaginiona opiekunka i kim była nieznajoma pasażerka z pociągu? Prawda okaże się szokująca.

„Mroczne wyznania” to niezwykle dynamiczny thriller psychologiczny, który zachwyci nawet najbardziej wymagających fanów gatunku. Misternie skonstruowana intryga, złożona, wielowątkowa fabuła pełna kłamstw i tajemnic, zaskakujące zwroty akcji, prowadzona z różnych punktów widzenia narracja oraz doskonałe kreacje bohaterów – wszystko to składa się na naprawdę solidną całość. Amerykańska autorka serwuje czytelnikom porywającą opowieść o małżeństwie, rodzicielstwie i pragnieniu zemsty. Pokazuje również, jak ogromny wpływ na teraźniejszość mogą mieć wydarzenia z przeszłości, w tym przede wszystkim doznane w młodości krzywdy, które na zawsze odcisnęły na nas piętno. Książka Lisy Unger zdobyła uznanie Netfliksa, który na jej podstawie nakręci serial. Rolę Seleny zagra Jessica Alba, a za scenariusz będzie odpowiadać Charise Castro Smith. Thriller „Mroczne wyznania” udowadnia, że choć wszyscy mamy sekrety, to idealne rodziny skrywają te najgorsze.

Granica możliwości - Ryszard Ćwirlej

Mroczne wyznania – Lisa Unger

„Mroczne wyznania to przykład prawdziwie mistrzowskiego sposobu prowadzenia narracji. Tempo, postaci i historia są doskonałe. Niezapomniana powieść”. – Samantha Downing, autorka thrillera „Moja doskonała żona”

„Przypadkowe spotkanie z nieznajomą w pociągu wywraca uporządkowany świat Seleny Murphy do góry nogami. Pełna napięcia, świetnie napisana powieść. Tym, co wznosi thriller Lisy Unger na wyższy poziom, jest jej wnikliwy wgląd w życie pozornie idealnego małżeństwa”. – Sarah Pekkanen, współautorka thrillera „Żona między nami”

„Tak dynamiczny i szalenie wciągający thriller psychologiczny, że nie będziesz w stanie go odłożyć… Ta pokręcona, niesamowicie złożona historia zakłada, że każdy z nas skrywa jakiś sekret, zmusza też do postawienia sobie pytania o to, komu moglibyśmy go powierzyć. Po przeczytaniu tej powieści moja odpowiedź może być tylko jedna: absolutnie nikomu!” – Adele Parks, autorka thrillera „Kłamstwa, wszędzie kłamstwa”

„Ta pełna tajemnic powieść nadaje zupełnie nowy wymiar klasycznemu ostrzeżeniu, aby nie rozmawiać z nieznajomymi… Weteranka thrillerów Lisa Unger umiejętnie wykorzystuje narrację prowadzoną z wielu punktów widzenia, aby stopniowo ujawnić wszystkie sekrety swoich bohaterów. Nie będziesz chciał przerwać lektury, nawet jeśli będziesz bał się poznać prawdę”. – „Apple Books”


Lisa Unger
pisarka amerykańska, bestsellerowa autorka „New York Timesa”, ma na swoim koncie dwadzieścia powieści, które zostały przetłumaczone na trzydzieści jeden języków: ich łączna sprzedaż przekroczyła 1,6 miliona egzemplarzy. Laureatka wielu nagród, przez czytelników i media uważana za mistrzynię suspensu. Zanim całkowicie poświęciła się pisaniu, pracowała w agencji reklamowej. Mieszka na Florydzie z mężem i córką.

Wydawnictwo: Muza

Autor: Lisa Unger

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: