Nowy smartwatch Forerunner 955 Solar od Garmin

Wykorzystaj moc słońca z nowym smartwatchem Forerunner 955 Solar od Garmin. Garmin® przedstawił zegarek Forerunner® 955 Solar, pierwszy smartwatch marki z funkcją ładowania solarnego dedykowany biegaczom.

Wyposażony w soczewkę Power Glass™ do ładowania energią słoneczną, Forerunner 955 Solar zapewnia sportowcom do 20 dni pracy baterii w trybie smartwatcha1 i do 49 godzin w trybie GPS2. Zaprojektowany z myślą o długich dystansach, Forerunner 955 Solar jest wyposażony w kolorowy wyświetlacz z opcją „always-on”, który pozostaje czytelny nawet w ostrym świetle słonecznym, a czuły ekran dotykowy uzupełnia tradycyjną konstrukcję z pięcioma przyciskami.

Umożliwia to szybki dostęp do codziennych funkcji zdrowotnych oraz łatwiejszą obsługę map i innych narzędzi. Zaprojektowany z myślą o biegaczach, Forerunner 955 Solar zawiera nowe innowacyjne funkcje, takie jak status zmienności tętna (HRV), ocenę gotowości treningowej i widżet wyścigu, aby pomóc użytkownikom lepiej przygotować się do następnego ważnego startu. 

Sportowcy, którzy dążą do perfekcji, poszukują najlepszych narzędzi treningowych. Dlatego z przyjemnością przedstawiamy smartwatch Forerunner 955 Solar. Dzięki zaawansowanym funkcjom treningowym i pomiarom wydajności, urządzenie oferuje on rozwiązania, które pomogą użytkownikom osiągnąć swoje cele. Niezależnie od tego, gdzie, kiedy i dlaczego biegają, Forerunner 955 Solar pomoże im pokonać dodatkowe kilometry” – mówi Dan Bartel, wiceprezes ds. sprzedaży konsumenckiej w firmie Garmin.

Co nowego w Garmin Forerunner 955 Solar

 • Ładowanie solarne: Ładowanie poprzez soczewkę Power Glass zapewnia użytkownikom do 49 godzin pracy baterii w trybie GPS.2 
 • Interfejs z ekranem dotykowym: Szybkie przełączanie między mapami, statystykami i innymi danymi. Tradycyjna konstrukcja z pięcioma przyciskami może być używana samodzielnie lub w połączeniu z ekranem dotykowym.
 • Wielopasmowy GPS: Wielopasmowe określanie lokalizacji z wykorzystaniem wielu systemów satelitarnych pozwala kontrolować trasę biegu nawet w najtrudniejszych warunkach.
 • Gotowość treningowa: Na podstawie danych na temat snu, czasu regeneracji, statusu HRV i innych wskaźników, każdego dnia można określić, w jakim stopniu organizm jest gotowy na trening i jak bardzo na nim skorzysta.
 • Status HRV: Śledzenie zmienności tętna podczas snu pozwala uzyskać lepsze informacje na temat regeneracji i ogólnej kondycji organizmu.
 • Raport poranny: Informacje o pogodzie na dany dzień i codzienne wskazówki treningowe, a także informacje o śnie z ostatniej nocy, czasie regeneracji.  Raport można także spersonalizować w taki sposób, aby wyświetlać tylko te dane, które nas interesują. Wszystko to po sparowaniu ze smartfonem.
 • Widżet wyścigu: Przeglądanie informacji o przygotowaniach do wyścigu – w tym przewidywań dotyczących wydajności w danym dniu, pogody w terminie wyścigu i zegara odliczającego czas – wszystko w jednym widżecie. Po zaplanowaniu udziału w biegu, codzienne wskazówki treningowe będą dostosowywane do planów użytkownika.
 • Real-time stamina: Monitorowanie i rejestrowanie poziomu wysiłku w czasie rzeczywistym podczas biegu lub jazdy.
 • Moc biegowa: Podczas korzystania z Running Dynamics Pod lub HRM-Pro™  (sprzedawanych oddzielnie), użytkownik otrzymuje w czasie rzeczywistym informacje o tym, ile energii zużywa podczas biegu – funkcja wbudowana w zegarku, nie jest wymagana aplikacja.
Garmin Forerunner 955

Zdobywaj medale

Aby pomóc w biciu kolejnych życiowych rekordów, zegarek Forerunner 955 Solar oferuje kluczowe narzędzia treningowe i wydajnościowe od Firstbeat Analytics™, takie jak pułap tlenowy (VO2 max), obciążenie treningowe, kondycja, efekty treningowe i wiele innych.

Co więcej, nowe wskaźniki, takie jak status HRV, historia ostatnich treningów i dane na temat wydajności, zapewnią użytkownikom wgląd w ich ogólny stan wytrenowania – a także w informacje na temat tego, czy trenują produktywnie, osiągają szczytową formę, czy może są przetrenowani.

Codzienne wskazówki treningowe sugerują, jaki trening będzie najskuteczniejszy dla ogólnej kondycji użytkownika oraz dostosowują się do planów dotyczących udziału w zawodach. W przypadku korzystania z Running Dynamics Pod lub HRM-Pro (każdy z nich jest sprzedawany oddzielnie) sportowcy mogą monitorować dane na temat dynamiki biegu, takie jak kadencja, długość kroku czy czas kontaktu z podłożem.

Co więcej, mogą oni obserwować informacje dotyczące dynamiki jazdy na rowerze, takie jak określanie pozycji siedzącej/stojącej, faza mocy i przesunięcie punktu nacisku na pedał, jeśli korzystają z kompatybilnego miernika mocy Garmin (sprzedawane oddzielnie). W wodzie, Forerunner 955 Solar może monitorować m.in. dystans, styl, tempo oraz osobiste rekordy.

Biegacze i triatloniści mogą przenieść swój trening na wyższy poziom dzięki automatycznej synchronizacji treningów w pomieszczeniach i na zewnątrz z serwisem Garmin Connect™, aplikacją treningową Tacx i platformami innych marek. Ponadto, Forerunner 955 Solar jest kompatybilny z Garmin Coach – bezpłatnymi planami treningowymi na dystansach 5 km, 10 km i trasie półmaratonu, które dostosowują się do celów i kondycji biegacza.

Garmin dla biegaczy Forerunner 955 Solar

Pokonaj dystans

Niezależnie od tego, czy użytkownik biega po ulicach miast, czy jeździ rowerem po gęsto porośniętych szlakach, smartwatch Forerunner 955 Solar zapewnia kolorowe, wbudowane mapy, które pomagają pozostać na trasie i pokonać wyznaczony dystans.

 • Łatwe poruszanie się po wyznaczonej trasie lub kursie dzięki dokładnym wskazówkom nawigacyjnym i wczesnym powiadomieniach o zakrętach.
 • Planowanie i pobieranie tras za pomocą kreatora tras w serwisie Garmin Connect™, który wykorzystuje popularny system wyznaczania tras Trendline™, aby zapewnić najlepsze lokalne połączenia. Możliwe jest także tworzenie tras na platformach takich jak Strava oraz Komoot i płynna synchronizacja ich z zegarkiem.
 • Dzięki informacjom o punktach POI wzdłuż trasy, można przygotować się na to, co jest po drodze. Ponadto istnieje możliwość wyświetlania wskaźników wydajności, czasów cząstkowych, danych dotyczących dystansu i wysokości oraz zestawienia zbliżających się kluczowych punktów trasy
 • Utrzymywanie tempa jest łatwiejsze dzięki funkcji PacePro™, która dostarcza wskazówki tempa dostosowane strategii biegu, pozostałego dystansu i oczekiwanego czasu biegu.
 • W przypadku pobranych tras można korzystać z aplikacji ClimbPro, aby w czasie rzeczywistym widzieć informacje o bieżących i nadchodzących wzniesieniach, w tym o nachyleniu, odległości i przewyższeniach.
 • Możliwość wprowadzania dystansu do przebycia bezpośrednio na zegarku i natychmiastowego wyświetlenia sugerowanych tras, które poprowadzą z powrotem do punktu początkowego.

Noś przez cały dzień

Zaprojektowany do noszenia przez cały dzień, zegarek Forerunner 955 Solar oferuje zaawansowane funkcje monitorowania zdrowia i kondycji. Nadgarstkowy pulsoksymetr4 monitoruje poziom saturacji krwi, zapewniając dokładniejszy obraz snu i aklimatyzacji wysokościowej, natomiast monitorowanie energii Body Battery™ pozwala sprawdzić aktualny poziom rezerw energii, co może pomóc użytkownikom wybrać najlepsze pory na aktywność i odpoczynek.

Co więcej, funkcje dedykowane kobietom takie jak monitorowanie cyklu menstruacyjnego oraz ciąży, pozwalają rejestrować objawy i korzystać ze wskazówek na temat aktywności i odżywiania.

Zegarek Forerunner 955 Solar to wszystkie najpotrzebniejsze narzędzia na nadgarstku. Oferuje on wbudowane funkcje muzyczne (możliwość pobrania do 2000 utworów z playlist w serwisach Spotify®, Amazon Music i Deezer (może być wymagana subskrypcja premium), płatności zbliżeniowe Garmin Pay™5 oraz inteligentne powiadomienia o połączeniach, wiadomościach tekstowych, aktualizacjach w mediach społecznościowych i alertach ze smartfona Apple® lub Android™.

Funkcje śledzenia i bezpieczeństwa zapewniają spokój ducha podczas treningu na zewnątrz, udostępniając bieżącą lokalizację użytkownika wybranym kontaktom lub automatycznie wysyłając wiadomość w przypadku wykrycia wypadku6.

Podczas treningu kolarskiego w pomieszczeniu, użytkownicy mogą sterować trenażerem Tacx® Smart za pomocą technologii ANT+® bezpośrednio z zegarka, aby uzyskać symulację trasy, automatyczną zmianę oporu i podpowiedzi podczas korzystania z kursów lub treningów. Co więcej  Forerunner 955 Solar można spersonalizować za pomocą własnych tarcz zegarka, pól danych oraz aplikacji i widżetów ze sklepu Connect IQ™ Store.

Forerunner 955 Solar jest już dostępny w sugerowanej cenie detalicznej €649.99. Wersja bez ładowania słonecznego, Forerunner 955, jest dostępna w sugerowanej cenie detalicznej €549.99.

1 Przy założeniu całodziennego noszenia przez 3 godziny dziennie na zewnątrz w warunkach 50 000 luksów.

Ładowanie słoneczne, przy założeniu ciągłego używania w warunkach 50 000 luksów.

3 Dane i informacje dostarczane przez te urządzenia mają na celu trafne oszacowanie aktywności użytkownika i monitorowanych parametrów, ale mogą być niedokładne.

4 Nie jest to urządzenie medyczne i nie jest przeznaczone do stosowania w diagnozowaniu lub monitorowaniu jakichkolwiek stanów chorobowych; sprawdź Garmin.com/ataccuracy. Funkcja Pulsoksymetr nie jest dostępna we wszystkich krajach.

5 Sprawdź informacje o aktualnie obsługiwanych krajach, sieci płatniczej i bankach

Po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem; sprawdź Garmin.com/ble. Wymagania i ograniczenia dotyczące funkcji bezpieczeństwa i śledzenia znajdziesz na stronie Garmin.com/safety

Źródło: Publikacja sponsorowana

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: