Śmierć all-inclusive. Jak Polacy umierają na wakacjach – Magda Mieśnik, Piotr Mieśnik

Pakując paszport i słomkowy kapelusz, pamiętaj, że…. śmierć nie bierze urlopu. Rozgwieżdżone niebo nad Madagaskarem, na huśtawce czwórka przyjaciół – Karolina, Radek, Marzena i Bartek. Nagle słyszą trzask – belka łamie się pod ciężarem wczasowiczów. Do Polski wrócą już we trójkę.

„Nic się nie martw, wszystko jest ok, świetnie się bawię i żadna krzywda mi się nie dzieje” – pisał Bruno do swojej mamy Aliny w mailu wysłanym z Doliny Parwati. Młody mężczyzna zaginął siedem lat temu. I podobnie jak w przypadku innych zniknięć na tym terenie – nie ma absolutnie żadnych świadków. Czy ta indyjska dolina słusznie nazywana jest Doliną Cieni?

Danuta i Marek zaginęli w wąwozie Samaria. Polaków dałoby się odnaleźć szybciej, gdyby pilot wycieczki od razu zgłosił ich zaginięcie i wraz z rezydentem z hotelu nie składał fałszywych zeznań. Po śmierci rodzeństwa opiekunowie turystów nadal zatrudnieni byli w biurze podróży.

Poznaj trzynaście historii o śmierci, kalectwie, nieuczciwych biurach podróży, leniwych rezydentach i bezradnych konsulach.

Rajskie plaże, open bar, muśnięte słońcem ciała, niezapomniane przygody – z tym kojarzą nam się wakacje.

Może należy łączyć je także z niebezpieczeństwem i śmiercią?

Śmierć all-inclusive. Jak Polacy umierają na wakacjach - Magda Mieśnik, Piotr Mieśnik

Śmierć all-inclusive. Jak Polacy umierają na wakacjach – Magda Mieśnik, Piotr Mieśnik

Książka Magdy i Piotra Mieśników to trzynaście historii o śmierci, kalectwie, ale także o nieuczciwych biurach podróży, leniwych rezydentach i bezradnych konsulach.

Wydawnictwo: Znak Koncept

Autor: Magda Mieśnik, Piotr Mieśnik

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: