Intrygująca fabuła pełna nieprzewidzianych zwrotów akcji, doskonale wyważone tempo, niesłabnące napięcie oraz niezapomniany finał. „Sobowtórka” to niepokojący i szalenie uzależniający thriller psychologiczny – od pierwszych stron chwyta on czytelnika w swoje szpony i aż do samego końca nie pozwala mu się z nich uwolnić. Sarah Bonner przedstawia w nim pełną mroku, wyrachowania i zazdrości historię bliźniaczek, których pozornie błaha sprzeczka przeradza się w prawdziwą tragedię.

Kiedy Megan odkrywa w telefonie męża zdjęcia, na których leży na łóżku w samej bieliźnie, figlarnie się uśmiechając, żąda wyjaśnień. Bo seksowny koronkowy komplet z pewnością nie należy do niej. Poza tym w ogóle nie przypomina sobie, by kiedykolwiek pozowała Chrisowi.

Czy to możliwe, by pamięć znów płatała jej figla, co ostatnio zdarza się niepokojąco często? A może Chris sypia z jej siostrą? Kobiety zerwały ze sobą kontakt, gdy ukazała się książka o ich burzliwym życiu. Miała być efektem ich wspólnej pracy, a napisała ją w większości Megan. Ale to Leah zarobiła na niej miliony.

Megan postanawia sprawę wyjaśnić. Spotyka się z siostrą bliźniaczką w domku letniskowym. Wybucha kłótnia, która dla jednej z nich kończy się tragicznie.

Jedynym sposobem, by morderstwo uszło winowajczyni na sucho, jest ukrycie ciała i udowodnienie całemu światu, że jej siostra ma się dobrze. Zabójczyni postanawia prowadzić podwójne życie. Początkowo odgrywa swoją rolę perfekcyjnie, ale po pewnym czasie jej doskonały plan zaczyna się sypać…

Mroczny portret skomplikowanej siostrzanej relacji – dwie kobiety, od lat rywalizujące ze sobą, i kłótnia, która doprowadziła do tragedii. „Sobowtórka” to przerażająco barwny i niebywale mroczny thriller psychologiczny. Jego największym atutem, prócz trzymającej w napięciu fabuły, pełnej nieprzewidzianych twistów i szokujących odkryć, jest klaustrofobiczny, nieco paranoiczny klimat. Występujące w powieści Sarah Bonner postaci są przebiegłe i pozbawione skrupułów, a ich niemoralne zachowania i decyzje budzą nasz sprzeciw. Brytyjska pisarka na przykładzie losów swoich bohaterek pokazuje, że tymi, którzy ranią nas najbardziej, zazwyczaj okazują się nasi bliscy. Uświadamia nam także, jak dramatyczne mogą być konsekwencje toksycznych relacji oraz tłumienia w sobie negatywnych emocji.

Sobowtórka - Sarah Bonner - Książki 2023

Sobowtórka – Sarah Bonner

„Opadła mi szczęka. W tej powieści jest tyle twistów, że nie sposób przewidzieć, co czeka nas na następnej stronie. Nie możecie jej przegapić!”
― Samantha Downing, autorka książki „Moja doskonała żona”

Sarah Bonner – dorastała w Salisbury, marząc o karierze pisarskiej i scenicznej. Zamiast tego została księgową! Po piętnastu latach pracy w zawodzie postanowiła wrócić do młodzieńczych marzeń i napisała debiutancką powieść „Sobowtórka”. Mieszka w zachodnim Sussex z mężem i skrajnie rozpieszczonym psem ze schroniska.

Wydawnictwo: Muza

Autor: Sarah Bonner

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: