Sony zarabia, klienci tracą – nowa rewizja Sony PS5

Sony wprowadziło nową rewizję konsoli Sony PlayStation 5. Niestety nowa konsola produkuje więcej ciepła i pobiera więcej energii. Może to się odbić na żywotności nowego produktu od Sony. Czy to fair w stosunku do klienta? Niekoniecznie!

Sony wreszcie zarabia na konsolach PS5

Sony poinformowało, że wraz z nową wersją konsoli PS5 zaczęło zarabiać na swoich produktach. To jednocześnie pokazuje, że zmiany dokonane w konstrukcji pozwoliły na zmniejszenie kosztów produkcji co przekłada się jednocześnie na generowanie zysku.

Oczywiście nikt nie oczekiwał, że Sony będzie dokładało do sprzedaży konsoli, jednak wraz z oszczędnościami gracze otrzymują konsolę „gorszej jakości”. Nowy produkt został pozbawiony dużej części radiatora (ok. 300g), co jednocześnie wpłynęło na większe temperatury panujące w konsoli.

Jak wiadomo do wydajnego grania potrzebujemy jak najlepszego chłodzenia. Nowe oszczędności konsoli PS5 po rewizji mogą doprowadzić do mniejszej wydajności produktu w przyszłości.

Osiadający kurz na podzespołach chłodzących oraz mechaniczne zużycie wiatraków nie sprzyja wydajności. Tak więc nowa rewizja może być narażona na niższą wydajność pod obciążeniem oraz większą szansę na uszkodzenie mechaniczne podzespołów (pod wpływem gorszego chłodzenia).

Jednocześnie wraz z oszczędnościami na materiałach nie poszła w dół cena samego urządzenia.

Test stare PS5 vs nowe PS5

Różnice w solidności elementów chłodzenia są widoczne gołym okiem. Nie wiem jak wy, ale dla nas PS5 v2 nie wygląda już tak dobrze w środku jak model przed rewizją.

Czy oznacza, że należy się obawiać nowej wersji? Przyszłość nam pokaże jednak dla nas jest to znak, że zakup nowej konsoli PS5 stawiamy pod wielkim znakiem zapytania. Prawdopodobnie zamienimy decyzję zakupu PS5 na nową konsolę XBOX. Tu przynajmniej Mircrosoft nie obniża „wartości” swojego produktu poszukując oszczędności na materiałach.

Niestety przy takim poczynaniu koncernu Sony nie możemy zachęcić do zakupu Sony PlayStation 5 v2. Czekamy na kolejną rewizję, która może przyniesie lepszą jakość komponentów w stosunku do oszczędności zastosowanych w wersji V2.

Klient otrzymuje mniej

Z jednej strony problemy z dostępem do surowców wywołane przez COVID są przyczyną zmniejszenia materiałów w konsoli. Z drugiej strony nagle klienci otrzymują potencjalnie gorszy produkt za te same pieniądze.

Konsola PS5 nadal jest trudno dostępna a zmiany w nowej wersji nie idą w dobrą stronę. Nowa rewizja urządzenia daje mniej za te same pieniądze. Co oznacza, że osoby, którym udało się kupić pierwszy model konsoli są do przodu. Osoby, które kupują konsolę teraz niestety otrzymują produkt gorszej jakości.

Foto: źródło Sony

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: