Tajemnicza Polska. Niewyjaśnione historie, zapomniane skarby, sensacyjne odkrycia – Jakub Kuza

Zdemaskowane mity i fascynująca prawda. Czy wiesz, że jedyne w Europie nazistowskie mauzoleum znajduje się w Polsce, a w sercu podlaskiej puszczy miała powstać stolica świata? O tych miejscach nie przeczytasz w żadnym przewodniku ani książce historycznej! Jeżeli wydaje Ci się, że w Polsce widziałeś już wszystko, zdecydowanie będziesz musiał zmienić zdanie.

Kto zrabował odkryty na Śląsku skarb – kosztowności czeskiego króla? Jak rower może pomóc w odnalezieniu poszukiwanej od wieków pomorskiej Atlantydy? Co toruńskie więzienie ma wspólnego z Wielkim Bratem? Czy legendarne bogactwa templariuszy spoczęły w zapomnianej lubuskiej wiosce?

Jakub Kuza, autor popularnego fanpage’a Krótka Historia Jednego Zdjęcia, przemierzył Polskę tropem największych zagadek naszego kraju. Rozmawiał z naukowcami, poszukiwaczami przygód i wyznawcami pogańskich kultów, a wszystko po to, by każdy z nas mógł poczuć się jak prawdziwy poszukiwacz skarbów albo śledczy na tropie zaginionych dzieł sztuki!

Wielka przygoda z dala od głównych turystycznych szlaków!

Tajemnicza Polska. Niewyjaśnione historie, zapomniane skarby, sensacyjne odkrycia - Jakub Kuza

Tajemnicza Polska. Niewyjaśnione historie, zapomniane skarby, sensacyjne odkrycia – Jakub Kuza

Jakub Kuza – autor bestsellerowej serii książek Krótka historia jednego zdjęcia oraz społeczności FB o tej samej nazwie. Przemierzył Polskę tropem największych zagadek naszego kraju. Rozmawiał z naukowcami, poszukiwaczami przygód i wyznawcami pogańskich kultów, by każdą nawet najbardziej niewiarygodną historię móc poprzeć wiedzą fachowców, pasjonatów i świadków.

Wydawnictwo: Znak

Autor: Jakub Kuza

Znaleźliśmy najlepszą cenę książki:

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: