Na rynek trafiły właśnie nowe modele telewizorów marki JVC. Są to wysokiej klasy urządzenia z panelem OLED, QLED oraz bardzo dobrze wyposażone telewizory LCD LED Smart TV. Wszystkie z systemem Android TV, do kina domowego, sportu, a także przeznaczone dla graczy. Poniżej przedstawiamy najważniejsze funkcje najnowszych telewizorów JVC.
Legendarna marka JVC (Victor Company of Japan) o japońskich korzeniach, należąca obecnie do koncernu Vestel, przygotowała atrakcyjną ofertę telewizorów na sezon jesienno-zimowy. Są one dostępne wyłącznie w sieci Media Expert. Oferta obejmuje zarówno nieduże modele o przekątnych 43 cale, jak również te większe 50, 55 i 65 cali.
Układy optymalizujące jakość obrazu
Przy wyborze telewizora JVC warto zwrócić uwagę na funkcje optymalizujące jakość obrazu. Telewizory są wyposażone w wysokowydajne i sprawnie działające procesory czterordzeniowe. Nad jakością obrazu czuwa kilka nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich jest skalowanie obrazu (Super Resolution) z mniejszej rozdzielczości SD czy HD, np. obrazu kanałów telewizji satelitarnej DVB-S2 czy telewizji naziemnej DVB-T2 (HEVC/H.265) do ULTRA HD, dzięki czemu obraz jest szczegółowy nawet na ekranie o przekątnej 65 cali.
Układ MEMC (Motion Estimation/Motion Compensation) poprawia płynność ruchu szybko poruszających się obiektów w dynamicznych scenach. Warto zwrócić uwagę na funkcję Micro Dimming, która zwiększa poziom kontrastu i nasycenie kolorów. Dzięki analizie w czasie rzeczywistym obrazu podzielonego na setki stref, dostosowywana jest intensywność podświetlenia obrazu w poszczególnych strefach. Zwiększeniu ulega wtedy kontrast, szczegółowość wyświetlanych multimediów i nasycenie kolorów.
HDR ważny dla kinomanów
Telewizory umożliwiają uzyskanie najlepszej jakości obrazu z serwisów VOD do strumieniowana filmów w jakości HDR Dolby Vision. Procesor analizuje odtwarzane multimedia klatka po klatce i optymalizuje je pod kątem ich szczegółowości, nadając większej głębi wszystkim scenom filmowym. Dzięki temu jasne sceny mogą być jeszcze jaśniejsze w celowo wybranych obszarach, a ciemne zyskują dodatkową głębię tam, gdzie zaplanował reżyser. Tym samym obraz staje się bardziej szczegóły zarówno w mrocznych, jak i jasnych scenach filmowych. Dekodowane są filmy realizowane także w standardach HDR10/10+ oraz HLG. Ten ostatni podnosi jakość obrazu transmisji sportowych. Szczególnie docenią go zatem fani sportu.
Dźwięk gwarantujący emocje
Filmom z HDR Dolby Vision towarzyszy doskonały dźwięk przestrzenny Dolby Atmos. Dekodowane są też materiały filmowe w standardzie DTS: X. Efekt dźwięku przestrzennego można uzyskać za pomocą głośników stereo telewizora korzystając z funkcji DTS-Virtual: X. Nie musisz więc podłączać zewnętrznych systemów audio, aby cieszyć się dźwiękiem dobiegającym z wielu kierunków.
Kluczowe rozwiązania dla graczy
Większość modeli wyposażono w najlepsze złącze HDMI 2.1, które zapewnia pełną kompatybilność z najnowszymi konsolami do gier PlayStation 5 i Xbox Series X, które odtwarzają najnowsze produkcje w rozdzielczości 4K. Co istotne, złącze HDMI 2.1 wyposażone jest w funkcję ALLM (Auto Low Latency Mode). Gdy tylko telewizor wykryje sygnał z konsoli (lub karty graficznej komputera), przełączy się w tryb gry z najmniejszym opóźnieniem (input-lag), zapewniając największą wydajność rozgrywki.
Smart TV i wszelkie udogodnienia Android TV 11
JVC Smart TV 4K łączy w sobie bogactwo aplikacji z wysoką jakością obrazu i dźwięku. Dzięki systemowi operacyjnemu Android TV 11, telewizory JVC umożliwiają dostęp do rozrywki praktycznie niczym nieograniczonej. Poza klasyczną telewizją DVB-T2 HEVC, można oglądać tysiące seriali i filmów oferowanych w aplikacjach streamingowych VOD, takich jak YouTube, Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Disney+ czy Player. Własne filmy ze smartfona nagrane w 4K można obejrzeć na dużym ekranie za pomocą funkcji Chromecast. Łącza Bluetooth i Wi-Fi umożliwią bezproblemowe sparowanie smartfona, słuchawek czy soundbara.
Pilot z wyszukiwaniem głosowym
Aby korzystanie z Asystenta Google było jeszcze wygodniejsze, pilot wyposażono w mikrofon, co zacznie przyspiesza wyszukiwanie treści w porównaniu pisania haseł za pomocą wirtualnej klawiatury. Proste komendy umożliwią zmianę kanału czy ściszenie dźwięku. Możliwe jest także zorganizowanie wideo rozmowy z aż 32 uczestnikami. To zasługa narzędzia Google Duo.
Poniżej przedstawiamy opisy funkcji serii telewizorów, które zadowolą fanów kina, sportu i gier.
Telewizory OLED – doskonała czerń i szybkość panelu
W ofercie marki JVC znajdziemy dwa telewizory z panelami OLED JVC LT-65VAO9200 o przekątnej 65 cali i JVC LT-55VAO9200, 55-calowy. Telewizory OLED zapewniają niepowtarzalne wrażenia. To gwarancja obrazu z najgłębszą czernią – niemożliwą do osiągnięcia dla telewizorów LCD LED. W tym przypadku jest to możliwe dzięki zastosowaniu samoemisyjnych, organicznych pikseli OLED (Organic LED). Są one wyłączane, aby uzyskać maksymalną czerń. Naturalne barwy zapewniają realizm kolorów. Kinomani docenią walory obrazu, odtwarzając filmy HDR Dolby Vision czy HDR10+.
Panel OLED to także szybki czas reakcji oraz szerokie kąty widzenia, dzięki którym rodzinne oglądanie telewizji będzie możliwe bez pogorszenia obrazu nawet dla siedzących z boku.
Doskonale płynny ruch jest efektem szybkości matrycy OLED, odświeżaniu 100 Hz (jedyne telewizory 100 Hz w ofercie JVC) oraz funkcji MEMC. Docenią go fani sportu i kina akcji oraz gracze, którzy mogą skorzystać dodatkowo z funkcji ALLM dzięki dostępności trzech złączy HDMI 2.1. Poza nimi, dostępne są także dwa porty USB, wyjście słuchawkowe i cyfrowe wejście optyczne. Internet można podłączyć za pomocą kabla Ethernet lub bezprzewodowej sieci Wi-Fi. Dostępne jest także łącze Bluetooth, które może służyć na przykład do podłączenia np. słuchawek.
System głośnikowy (opracowany przez firmę Onkyo) składa się z dwóch głośników o łącznej mocy 24 watów oraz subwoofera do odtwarzania niskich tonów. Dekodowany jest dźwięk przestrzenny Dolby Atmos. Zastosowano także dekodery DTS: X i DTS Virtual: X. Ten drugi dostarcza wirtualnego dźwięku przestrzennego bez podłączania dodatkowych głośników.
Do telewizorów OLED dodano dwa piloty z wbudowanym mikrofonem do obsługi Asystenta Google. Standardowy (45160 Android RC) z klawiaturą numeryczną wyposażono we wszystkie funkcje do obsługi telewizora. Drugi pilot to Trio (RC2055), których charakteryzuje się ograniczoną ilością przycisków. Przewidziano jednak te dedykowane do szybkiego wyboru popularnych serwisów VOD: Netflix, YouTube, Prime Video.
OLED-y prezentują się elegancko i nowocześnie. To zasługa bezramkowej konstrukcji, która optycznie powiększa ekran – grubość ekranu to ok. 4 mm. Jedynie na jego dole umieszczono cienką listwę z logo JVC. Solidna, płaska podstawa telewizora zapewnia stabilność.
Telewizory QLED – doskonały obraz w dzień i w nocy
Znacznie obszerniejszą ofertę stanowią telewizory z panelem QLED dostępne w trzech seriach. W seriach VAQ6100 i VAQ6200 oferowane są przekątne: 43, 50 i 55 cali. Największy, 65-calowy model LT-65VAQ7200 polecany jest do salonu.
Zastosowano w nich panele QLED z poszerzoną przestrzenią kolorów (95 proc. standardu DCI-P3), co jest możliwe dzięki zastosowaniu kropek kwantowych (czerwonych i zielonych). Zapewniają one najlepsze odtwarzanie barw, szczególnie zieleni i czerwieni. Dzięki temu murawa czy koszulki sportowców, będą wyglądać naturalnie. W panelach JVC QLED czerń jest głębsza, biel jaśniejsza, a barwy bogatsze. Większy kontrast zwiększa ilość szczegółów. QLED to panele, które zapewnią doskonały obraz, nawet przy dziennym świetle i włączonym oświetleniu.
Optymalizacja obrazu jest wspierana przez układy Micro Dimming, Super Resolution i MEMC. Układu MEMC brak jest w serii VAQ6100. Najmniejszy 43-calowy ekran VAQ6200 docenią gracze, który zapewnia warunki do grania jak na dużym monitorze, wspierany jest przez funkcję ALLM.
Miłośnicy dużych ekranów, które tworzą atmosferę, jak w kinie czy na stadionie, powinni skorzystać z modelu LT-65VAQ7200 ze wzmocnionym systemem audio o mocy 2 × 12 RMS i subwooferem, aby jeszcze bardziej potęgować emocje. W pozostałych seriach QLED moc wynosi 2 × 10 W, a subwoofer jest stosowany w przekątnych powyżej 50 cali.
Wzrok w telewizorach QLED przyciąga bezramkowa konstrukcja ekranu, który jest zamocowany na prawie niewidocznych nóżkach, a w modelu LT-65VAQ7200 na centralnej stopie w kształcie litery T.
Źródło: Publikacja sponsorowana