Wino. Przelane na papier – Kuba Janicki, Tomasz Kosiński i inni

WSZYSTKO, CO CHCESZ WIEDZIEĆ O WINIE, ALE BOISZ SIĘ ZAPYTAĆ.

Postawmy sprawę jasno: wino i ludzie są dla siebie stworzeni. Dlatego nie musisz być znawcą, żeby rozpoznać, czy jest dobre, dobrać je do potraw, degustować je lub po prostu wybrać przyzwoitą butelkę na prezent. Ta książka podpowie ci, jak to robić – i przy okazji całkiem dobrze się przy tym bawić.

O co właściwie chodzi z tym winem? Jak zamawiać je w restauracji, żeby nie narobić sobie wstydu? Czy szampana można połączyć z Big Makiem? Jak według Greków powinna wyglądać dobra libacja? Czy maceracja boli? Jak silne barki mają drożdże? Jak właściwie trzymać kieliszek i dlaczego w Hollywood robią to źle?

Odpowiedzi na te pytania to tylko przedsmak jazdy bez trzymanki po świecie win, jaka czeka cię z książką „Wino. Przelane na papier”. Obiecujemy, że po lekturze ten trunek już nigdy nie będzie smakował tak samo. Każdy łyk stanie się czystą frajdą.

Postawmy sprawę jasno: wino i ludzie są dla siebie stworzeni!

Dlatego nie musisz być znawcą, żeby rozpoznać, czy wino jest dobre, dobrać je do potraw, degustować lub po prostu wybrać w hipermarkecie przyzwoitą butelkę na prezent. Ta książka podpowie ci, jak to robić i przy okazji całkiem dobrze się przy tym bawić!

**
CZWÓRKA PRZYJACIÓŁ, KTÓRA PRZELAŁA NA PAPIER WSZYSTKO, CO CHCESZ WIEDZIEĆ O WINIE.

Wino zawsze łączy się z jakąś historią – w przypadku autorów tej książki nie było inaczej. Magda, Kuba, Asia i Tomek to załoga Chabrów z poligonu, kameralnego krakowskiego wine baru z winem naturalnym. Co ich łączy? Marmolit na schodach… oraz umiejętność wciągania innych do wielobarwnego i wielosmakowego świata win. Opowiedzą ci o nim wszystko, co chcesz wiedzieć, ale o co boisz się zapytać.

Wino. Przelane na papier - Kuba Janicki, Tomasz Kosiński  i inni

Wino. Przelane na papier – Kuba Janicki, Tomasz Kosiński i inni

Po lekturze ten trunek już nigdy nie będzie smakował tak samo!

Autorzy pokazują, jak czerpać radość z eksploracji świata win i odkrywania nowych smaków. To podróż po świecie wina, zarówno jego historię jak i nowe trendy w winiarstwie, wzbogacona fotografiami, infografikami i zabawnymi anegdotami.

Wydawnictwo: Znak

Autorzy: Kuba Janicki, Tomasz Kosiński, Magdalena Kubiaczyk, Joanna Plichta

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: