Dokąd może zaprowadzić człowieka chciwość? Czy pragnienie zemsty jest wpisane w ludzką naturę? „Gen zła” – czy coś takiego w ogóle istnieje? „Zamknięty świat. Chciwość” to kolejny zaskakujący thriller psychologiczny w dorobku Anny Krystaszek. Częstochowska autorka, z wykształcenia pedagog i socjoterapeutka, konstruując fabułę, stawia jednocześnie kontrowersyjne pytanie, czy skłonność do czynienia zła może być dziedziczna.

Grudzień 2020 roku, wieś Wygoda koło Częstochowy. Monika i Mariusz włamują się do domu jednorodzinnego. W środku zastają dwoje nastolatków, dziewczynę i jej brata ze spektrum autyzmu. W trakcie napadu zjawia się zakapturzony młody mężczyzna, podrzyna włamywaczowi gardło i znika. Wspólniczce złodzieja udaje się uciec.

Podobne tragiczne incydenty notuje się ostatnio w różnych regionach kraju. Wygląda na to, że ktoś zabija włamywaczy. Nieuchwytny seryjny morderca, nazwany przez prasę Czyścicielem, wymierza sprawiedliwość tym, których chęć łatwego zysku popchnęła do przestępstwa.

Iwo, chłopiec ze spektrum autyzmu, widział go dokładnie i zapamiętał wiele szczegółów, ale początkowo policjanci podchodzą do jego opowieści z dużą rezerwą. Czy jego zeznania pozwolą komisarzowi Igorowi Szulcowi i prokuratorowi Janowi Hejdzie schwytać groźnego przestępcę?

Wciągająca fabuła pełna emocji i adrenaliny, zaskakujące zwroty akcji oraz prowadzona z kilku punktów widzenia pierwszoosobowa narracja. „Zamknięty świat” to dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, porywający thriller psychologiczny, który czyta się jednym tchem. Anna Krystaszek po mistrzowsku dawkuje w nim napięcie, stopniowo odkrywając poszczególne warstwy tej mrocznej opowieści. Pojawiająca się w podtytule „Chciwość” jest kolejnym – po „Zazdrości”, „Gniewie” i „Nieczystości” – z siedmiu grzechów głównych, które posłużyły częstochowskiej autorce za inspirację do stworzenia wstrząsającej historii kryminalnej.

Zamknięty świat. Chciwość - Anna Krystaszek

Zamknięty świat. Chciwość – Anna Krystaszek

„Zamknięty świat” to nie tylko niesłychanie mroczny dreszczowiec pełen zbrodniczych czynów, ale również emocjonująca opowieść o tym, dokąd mogą zaprowadzić człowieka: chciwość, nienawiść oraz chorobliwa żądza zemsty. U Anny Krystaszek ofiara staje się przestępcą. Częstochowska pisarka obnaża ludzkie słabości. Wiele uwagi poświęca również nieprzepracowanym traumom z dzieciństwa, które odciskają piętno na dorosłym życiu bohaterów. Najnowsza powieść Krystaszek porusza temat zaburzenia ze spektrum autyzmu – tytuł jest tu także symbolem świata ludzi dotkniętych ASD.

Anna Krystaszekz wykształcenia pedagog, socjoterapeuta, z zamiłowania pisarka. Doświadczenia zdobyte podczas blisko piętnastoletniej pracy terapeutycznej stanowią inspirację w jej twórczości literackiej. W swoich książkach autorka stara się koncentrować na motywacjach bohaterów, które wynikają z ich trudnych przeżyć w przeszłości. W 2021 roku zadebiutowała thrillerem psychologicznym „W cieniu terapeutki. Zazdrość”, który spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem czytelników, a pół roku później również nakładem wydawnictwa MUZA ukazała się powieść „Wizje. Gniew”. W styczniu 2023 roku MUZA wydała jej trzecią powieść zatytułowaną „Pustelnia mordercy. Nieczystość”.

Wydawnictwo: Muza

Cykl: Siedem grzechów głównych (tom 4)

Autor: Anna Krystaszek

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: