Holistyczna ochrona skóry – Sun Active Defense

Filtry przeciwsłoneczne kojarzą nam się głównie z wakacyjnym odpoczynkiem, ale czy słusznie? Naukowcy są zgodni – skóra potrzebuje ochrony przez cały rok, niezależnie od pogody. Powierzchnia naszego ciała ma niesamowite zdolności regeneracyjne. Niestety, mogą okazać się niewystarczające przy częstej ekspozycji na słońce.

Dla zahamowania niszczących skutków promieni UVA skóra potrzebuje czegoś więcej niż filtrów przeciwsłonecznych SPF. Najnowsza technologia Biodermy zapewnia wsparcie naturalnego systemu obronnego skóry, zachowując jej młody wygląd na dłużej.

Promieniowanie UV a ochrona skóry

Promieniowanie UV a nasza skóra?

Promieniowanie UV intensywnie działa na naszą skórę nie tylko podczas słonecznych dni, ale tych pochmurnych również. Nie tylko latem, ale i podczas każdej innej pory roku. Dzieje się tak za sprawą światła ultrafioletowego typu A (UVA), które przedostaje się przez chmury, a nawet szyby. Stanowi ono około 95% promieniowania UV, które dociera na powierzchnię naszej skóry.

UVA nie powoduje efektu opalenizny, ale dociera do warstwy siateczkowatej i brodawkowatej osłabiając naturalne systemy obronne skóry oraz tworząc wolne rodniki. Ekspozycja na ten rodzaj promieniowania doprowadza do fotostarzenia i nowotworów skóry.

Zatem, czy kremy z filtrem typu SPF gwarantują pełną ochronę przed szkodliwym działaniem słońca?

Wskaźnik SPF produktu informuje nas o stopniu ochrony przed promieniowaniem UVB, które odpowiedzialne jest za powstawanie oparzeń oraz uszkadzanie komórek skóry. Na rynku znajdziemy kosmetyki od SPF5 do SPF50+.

Niestety, nawet wybierając najmocniejszy filtr, tylko częściowo chronimy skórę przed światłem ultrafioletowym typu A. W efekcie odnosimy wrażenie, że możemy opalać się dłużej, ponieważ nie widzimy bezpośrednich skutków ujemnych, jak np. zaczerwienienia i pęcherzy. Jednocześnie podczas dłuższej ekspozycji słonecznej jesteśmy ciągle narażeni na równie szkodliwe dla skóry promieniowanie UVA.

Innowacyjnym uzupełnieniem ochrony SPF jest technologia SUN ACTIVE DEFENSE, która łączy wysoce wydajne filtry UVA i UVB oraz biologiczną ochronę powierzchni ciała. To najnowocześniejsze rozwiązanie Biodermy, które nie obciąża skóry i wzmacnia jej naturalne zdolności do obrony przed słońcem.

Naukowcy opracowując to holistyczne podejście postanowili poprawić tradycyjną ochronę filtrami przeciwsłonecznymi SPF, starannie selekcjonując te, które nie powodują zmian hormonalnych, nie ulegają biokumulacji i nie są ekotoksyczne.

Biologiczne wsparcie skóry opiera się na połączeniu dwóch składników aktywnych: ektoiny i mannitolu. Ektoina jest substancją, która w naturze produkowana jest przez mikroorganizmy żyjące w warunkach stresowych takich jak: skrajne temperatury, zasolenie czy nasłonecznienie.

Zastosowanie tego związku organicznego zabezpiecza naszą skórę przed utratą wody i słońcem. Z kolei mannitol to naturalna pochodna cukru, mannozy, która chroni skórę przed wolnymi rodnikami, stanami zapalnymi oraz uszkodzeniami DNA. W perspektywie długofalowej pozwala uchronić ją przed fotostarzeniem.

Najnowsze produkty Biodermy z linii Photoderm to nie tylko innowacyjna technologia SUN ACTIVE DEFENSE, ale również skład przemyślany pod kątem potrzeb każdego typu skóry. Wśród produktów znajdziemy między innymi rozwiązania pozwalające ograniczyć wydzielanie sebum i poprawić jego jakość, produkty dla osób ze skórą wrażliwą, skłonną do atopii i alergii oraz formułę dedykowaną dla osób z zaburzeniami pigmentacji skóry.

Przełomowe połączenie wyselekcjonowanych filtrów i biologicznego wsparcia w produktach Photoderm pozwala w pełni chronić oraz pielęgnować.

Źródło: Publikacja sponsorowana

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: