Premiery wydawnictwa ZNAK – 18 lutego 2024

Oto najnowsze premiery wydawnictwa Znak, zobacz co nowego pojawiło się właśnie w księgarniach na terenie całego kraju. A jeśli nie chcesz wybrać się fizycznie do księgarni, szukasz promocji na książki, nie czekaj i zamów wybrane książki już dziś.

Christopher Nolan. Reżyser wyobraźni

Do filmów Nolana łatwo się wchodzi, ale diabelsko trudno z nich wyjść

Filmu, który przed chwilą zobaczyliśmy, nie da się „odzoba­czyć”.

Tak naprawdę wcale się nie skończył. Na wiele sposobów dopiero się rozpoczął.

Ta książka to nie wywiad rzeka, choć stanowi efekt kilkudziesięciu godzin rozmów przeprowadzonych w domu Nolana w Hollywood w ciągu trzech lat. To niespotykane dotąd intymne spojrzenie na reżysera, który szczyci się tym, że umie rozpłynąć się w powietrzu. To prawdziwa gratka dla miłośników twórczości tego cenionego artysty, który do tej pory wolał kryć się za swoimi dziełami i kamerą.

Christopher Nolan. Reżyser wyobraźni - Tom Shone

„Christopher Nolan. Reżyser wyobraźni” – Tom Shone

Dintojra

Największą zemstą jest po prostu przeżyć.

Na własnych zasadach, wbrew trudnościom, nie pytając o zgodę.

„Dintojra” znaczy „zemsta”, a różne jej oblicza znajdziemy w książce Sylwii Chutnik. Sprzedawca z sex shopu, rozgoryczona aktorka, Kobieta Na Skraju Załamania Nerwowego, porzucona dziewczyna czy brat w żałobie – wszyscy mają złamane serca, zmagają się z samotnością oraz marzą o lepszym życiu.

Autorka z charakterystycznymi dla siebie empatią oraz ironią opowiada o tych, którzy nie zawsze potrafią znaleźć szczęście. Ale za to wszyscy chcą wyrównać swoje porachunki ze światem.

Dintojra - Sylwia Chutnik

Dintojra – Sylwia Chutnik

ROSJA – UKRAINA. Największe starcie XXI wieku

PIERWSZA TAKA KSIĄŻKA O WOJNIE W UKRAINIE

Zapytany w przededniu inwazji, kto doradza prezydentowi Putinowi, Siergiej Ławrow zażartował: „Iwan Groźny. Piotr Wielki. I Katarzyna Wielka”.

Serhii Plokhy, ukraińsko-amerykański historyk i wybitny znawca Rosji, doskonale pamięta te słowa. W swojej najnowszej książce odtwarza przebieg rosyjsko-ukraińskiej wojny i pieczołowicie analizuje działania militarne, strategie i prawdopodobne przyszłe konsekwencje. Choć rosyjski atak stanowi eskalację konfliktu trwającego od 2014 roku, Plokhy upatruje jego korzeni znacznie głębiej.

ROSJA - UKRAINA. Największe starcie XXI wieku - Serhii Plokhy

ROSJA – UKRAINA. Największe starcie XXI wieku – Serhii Plokhy

Dziennik pocieszenia

W czasach zamętu wielu z nas pyta, gdzie szukać ukojenia.

Wojciech Bonowicz, autor nominowany do Nagrody Literackiej Nike, inspiruje, zaprasza do refleksji i poszukiwania źródeł pocieszenia i radości. Przeprowadza nas przez trudy dzisiejszego świata – wieczny brak czasu, kryzysy i epidemię samotności. Z życzliwością i niepodrabialnym humorem pokazuje, jak odnajdować równowagę i pełnię. Radzi, by zaufać nadziei, z której wyrasta każda szansa na lepsze.

Wojciech Bonowicz pokazuje, jak odnaleźć głębszy sens w codzienności, lekturze, niespiesznej obserwacji świata, uważności na innego. W Dzienniku pocieszenia” trochę jest „krzątactwa”, trochę poezji, a trochę ducha Tao Te Ching. Ale przede wszystkim oryginalny głos, spojrzenie i mądrość. W czasach chaosu i niepewności jest to lektura niezbędna (w innych czasach zresztą też).

Dziennik pocieszenia - Wojciech Bonowicz

Dziennik pocieszenia – Wojciech Bonowicz

Gniew halnego

Niepokojący, pełen tajemnic thriller, który zawładnie twoimi myślami.

„To straszne, jakie demony budzi w ludziach wiatr. Bo o tym jest ta powieść. Polecam!”

Robert Małecki, autor serii o komisarzu Bernardzie Grossie

Czwartek. Do pensjonatu Pod Smrekami zjeżdżają nieliczni goście – ci, których nie odstraszył zbliżający się wiatr. Jerzy, policjant szukający wytchnienia po traumatycznych przeżyciach. Kordian, bezduszny biznesmen żerujący na ludzkiej naiwności. Grażyna i Janusz, skłócone małżeństwo z Warszawy. Julia, ratowniczka medyczna, która pracuje ponad siły i kosztem własnego związku. Jadwiga, góralka uciekająca przed mężem katem.

Ich drogi zaczynają się krzyżować, historie splatać, a tajemnice z przeszłości zbierać żniwo. Atmosfera się zagęszcza, gdy na Krupówkach pojawia się tajemniczy mężczyzna znający prawdę o każdym z nich. Kogo spotka zasłużona kara?

„Gdy wieje halny, ludziom miesza się w głowach. Fascynujące studium ludzkich zachowań w obliczu żywiołu – okraszone solidną porcją humoru i gorzkiego żalu, trzymające w napięciu do ostatniej strony. Polecam!”

DIANA BRZEZIŃSKA, autorka serii o prokurator Gabrieli Sawickiej

Gniew halnego - Maria Gąsienica-Zawadzka

Gniew halnego – Maria Gąsienica-Zawadzka

Ekstremalnie pechowa wycieczka Lottie Brooks

Biedna ja! Wszystko w moim życiu to katastrofa!

Po wakacjach nadal wyglądam jak pomidor. Jednak kremy z filtrem mają sens…

Utknęłam w domu, bo rodzice poszli na randkę (w ich wieku to przecież żałosne!). I to akurat w ten wieczór, kiedy moi przyjaciele grają w kręgle! Beze mnie!

ALE! Jedziemy na szkolną wycieczkę! A to oznacza CAŁY tydzień bez żenujących rodziców i brata puszczającego bąki. Mam nadzieję, że będę w domku z Jess – choć ona ostatnio cały czas spędza z tą nową Ishą… – inaczej to będzie totalna DRAMA!

Ekstremalnie pechowa wycieczka Lottie Brooks - Katie Kirby

Ekstremalnie pechowa wycieczka Lottie Brooks – Katie Kirby

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: