Czego mogą nas nauczyć Wonder Woman, Batman, Superman i inni fikcyjni superbohaterowie?

„Daj sobie z tym spokój”, „pogódź się z tym wreszcie”, „spróbuj się skupić na tym, co pozytywne” – jak często zdarzało nam się słyszeć podobne zwroty, gdy czujemy się źle? W swojej książce Janina Scarlet, licencjonowana psycholog kliniczna, wyjaśnia, że odczuwanie „złych” emocji jest potrzebne, a najważniejszym aspektem zdrowienia po trudnych wydarzeniach jest ich akceptacja.

Czasem trudno pogodzić się ze stratą, wstać z łóżka i zarażać innych dobrą energią. Janina Scarlet pokazuje, jak nauczyć się odpuszczać i akceptować to, co nie jest od nas zależne. Przekonuje, że cierpienie nie jest słabością czy powodem do wstydu, a jedynie fundamentem, na którym można oprzeć swoją wewnętrzną siłę.

Janina Scarlet opracowała autorską terapię z włączeniem odniesień do superbohaterów. Dzięki niej pomaga osobom z lękiem, depresją czy zespołem stresu pourazowego. Autorka na podstawie przeżyć własnych oraz swoich pacjentów przedstawia, jak w odpowiedni sposób podchodzić do przykrych wydarzeń, które nas spotykają w życiu. W prostych słowach wyjaśnia, dlaczego pozwolenie sobie na odczuwanie bólu i cierpienia jest ważne, a brak motywacji i proszenie o pomoc jest rzeczą zupełnie normalną.

Książka podzielona jest na dwie części: teoretyczną z opowieściami z życia autorki oraz jej pacjentów oraz praktyczną, w której przedstawione i opisane są ćwiczenia pomagające zadbać o swoje dobre samopoczucie i odpowiednie przepracowywanie wszelkich przykrych wydarzeń.

Jak nauczyć się akceptować to, czego nie można zmienić - Janina Scarlet

Jak nauczyć się akceptować to, czego nie można zmienić – Janina Scarlet

„Jak nauczyć się akceptować to, czego nie można zmienić” nie jest poradnikiem o tym, jak być szczęśliwym człowiekiem, ale na pewno przyniesie odpowiedź, jak poradzić sobie z wieloma trudami życia codziennego.

Janina Scarlet – jest licencjonowaną psycholożką kliniczną i wielokrotnie nagradzaną autorką książki „Superhero Therapy”, a także „Therapy Quest”, „Super-Women”, „Dark Agents”, „Harry Potter Therapy” i „Supernatural Therapy”. Doktor Scarlet jest międzynarodową trenerką warsztatów z zakresu Superhero Therapy, czyli włączania i wykorzystania w leczeniu pacjentów odniesień do kultury popularnej. Prezentowała je na międzynarodowych konferencjach, w tym ACBS, jak również na wielu popularnych konwencjach kulturowych, szkoląc specjalistów zdrowia psychicznego w zakresie stosowania tego rodzaju terapii.

Wydawnictwo: Muza

Autor: Janina Scarlet

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: