Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem. Jak przygotować się na dorosłość – Mikołaj Marcela

Nie masz czasem wrażenia, że dorośli nie mówią ci pełnej prawdy? Udają, że nie pamiętają, jak to było, gdy sami dorastali, twierdząc, że oni zawsze byli najgrzeczniejsi. Głoszą, że szkoła jest fajna, mimo że w rzeczywistości jest nudna i niedostosowana do nowoczesności. Narzekają na twoje uzależnienie od telefonu, sami wpatrzeni w ekran telewizora. „Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem. Jak przygotować się na dorosłość” Mikołaja Marceli to poradnik, który powie ci prawdę o dorastaniu i przygotuje na start w dorosłość.

Nie daj sobie wcisnąć kitu

Bycie nastolatkiem nigdy nie było proste. Dorośli często oczekują sprzecznych rzeczy: samodzielności w jednych sytuacjach, posłuszeństwa w innych. Postrzegają nastolatków jako egocentrycznych, nieempatycznych, naiwnych i nadmiernie emocjonalnych. Często czujecie, że rodzice was nie rozumieją… i macie absolutną rację!

Ostatnie badania pokazują, że o mózgach nastolatków dotychczas wiedzieliśmy bardzo niewiele i dopiero od niedawna lepiej rozumiemy ich funkcjonowanie. Wszystkie te zachowania, które tak bardzo irytują dorosłych – skłonność do podejmowania ryzyka, chęć samodzielności, poszukiwania swojej tożsamości, zmienność i skłonność do buntu – są normalne i naturalne. Szkoda tylko, że nikt dorosły o tym z wami nie rozmawia…

Nikt poza Mikołajem Marcelą. Ten wykładowca akademicki, pisarz i nauczyciel jako jeden z niewielu dorosłych pamięta, jak to było, gdy sam miał kilkanaście lat. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą, i pomaga im odnaleźć się w szkolnej rzeczywistości. Jego najnowsza książka, „Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem”, jest mapą, która pomoże dotrzeć do dorosłości. Dowiesz się z niej między innymi:

  • Dlaczego dorośli nie rozumieją twojej perspektywy?
  • Jak przygotować się na przyszłość, będąc nastolatkiem?
  • Dlaczego twój potencjał jest twoim najcenniejszym zasobem?
  • Czy istnieje sposób na prawdziwe poznanie samego siebie?
  • W jaki sposób mając kilkanaście lat dbać o swoje zdrowie psychiczne?
  • Jak pracować nad pewnością siebie i poczuciem własnej wartości?
  • Jak się rozwijać, aby w przyszłości być spełnionym człowiekiem?
Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem. Jak przygotować się na dorosłość - Mikołaj Marcela

Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem. Jak przygotować się na dorosłość – Mikołaj Marcela

„Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem. Jak przygotować się na dorosłość” pomoże zakopać topór wojenny między tobą a twoimi rodzicami. Pomoże ci lepiej zrozumieć i zapanować nad własnymi emocjami. Wyjaśni, czemu świat w którym dorastasz jest zupełnie inny niż ten, w którym dojrzewali twoi rodzice, i jak rozwój technologii wpływa na twoją przyszłość. A co najważniejsze – da ci narzędzia do poradzenia sobie ze szkołą, rodzicami i rówieśnikami.

Mikołaj Marcela – pisarz, wykładowca akademicki, nauczyciel, ekspert w tematyce edukacji dzieci, a także autor tekstów piosenek. Wicedyrektor kierunków sztuka pisania oraz twórcze pisanie i marketing wydawniczy na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jego książki Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku, Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start, Jak nie zgubić dziecka w sieci oraz Dlaczego szkoła Cię wkurza i jak ją przetrwać stały się bestsellerami i obowiązkowymi lekturami dziesiątek tysięcy rodziców w Polsce.

Wydawnictwo: You&YA

Autor: Mikołaj Marcela

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: