Jak wybrać idealne meble dla dziecka?

Jak wybrać idealne meble dla dziecka? Specjalnie dla was przygotowaliśmy 3 porady, które pomogą w zaplanowaniu nowego pokoju dla dziecka. Bo zmiany w domu mogą być miłe. Nie tylko wygląd, ale również bezpieczeństwo i funkcjonalność dziecięcych mebli.

Urządzenie pokoju dziecięcego nie jest łatwym zadaniem, szczególnie wtedy, kiedy dziecko jest już na tyle duże, że chce decydować o tym samodzielnie. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko jego zdanie, ale również aspekt finansowy, bezpieczeństwo i funkcjonalność.

Rozwiązaniem, z którego korzysta wielu rodziców, są dziecięce meble modułowe. Meble te można bez przeszkód wymieniać i przestawiać, a nawet dołączać do nich kolejne elementy. W ten sposób pokój stale dostosowuje się do potrzeb dziecka.

Co kiedy dziecko chce decydować o wyborze?

Nawet kilkuletnie dzieci, które zaczynają chodzić do przedszkola, mają już swoje preferencje odnośnie kolorów ścian i mebli, a także ulubione postacie z bajek czy motywy. Urządzając pokój dla dziecka warto więc wziąć te kwestie pod uwagę i pozwolić dziecku wybrać meble, które będą mu się podobać.

Jeśli wybór dziecka nie przypadnie do gustu rodzicom, trzeba szukać porozumienia i wytłumaczyć dziecku, dlaczego jego wybór nie jest odpowiedni. W pokoju dziecięcym to właśnie dziecko ma się czuć swobodnie, dlatego wzięcie pod uwagę jego zdania jest bardzo ważne.

Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka w pokoju

Idealne meble dla dziecka powinny być przede wszystkim bezpieczne. Jeśli w grę wchodzi wyposażenie wnętrza dla niemowlęcia, trzeba pamiętać o przykręceniu mebli do ścian, co zapobiegnie ich upadkowi, a także o zabezpieczeniu ostrych krawędzi lub solidnym zamocowaniu półek na ścianach.

Meble dla dzieci powinny też być wyprodukowane z bezpiecznych materiałów, pokrytych odpowiednimi farbami lub lakierami, które nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia malucha.

Meble dziecięce powinny być funkcjonalne

Perfekcyjnie dobrane meble do pokoju dziecięcego nie tylko powinny być bezpieczne i wpisywać się w gusta dziecka, ale muszą też cechować się funkcjonalnością. Dobrze, jeśli łatwo będzie je utrzymać w czystości, np. zmywać z nich ślady artystycznej twórczości dziecka.

Dobre meble są pojemne i wytrzymałe, pozwalają na swobodne zagospodarowanie przestrzeni pokoju, a także zapewniają komfort użytkowania.

Meble to nie wszystko, zadbaj o dodatki

Chcąc wybrać uniwersalne meble do pokoju dziecięcego, a jednocześnie pozwolić dziecku na podjęcie decyzji o sposobie urządzenia pokoju, warto pokusić się o zakupienie dodatków w postaci kolorowej pościeli, prześcieradła, narzuty czy dywanu. Tego typu wyposażenie pokoju również jest potrzebne, a może znacznie ożywić całe wnętrze i sprawić, że dziecko chętnie będzie spędzało w nim czas.

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela:

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.