Kingston IronKey Vault Privacy 50 – pamięć USB z szyfrowaniem

Szyfrowana pamięć USB: Kingston IronKey Vault Privacy 50 (VP50) z certyfikatem FIPS 197 i 256-bitowym szyfrowaniem sprzętowym AES w trybie XTS dla zapewnienia pełni  bezpieczeństwa danych.

Kingston IronKey Vault Privacy 50 umożliwia obsługę haseł administratora, użytkownika i jednorazowego odzyskiwania w trybie złożonym lub za pomocą frazy. Opcja wielu haseł zwiększa możliwość odzyskania dostępu do danych w przypadku zapomnienia jednego z haseł.

Podczas gdy tradycyjny tryb złożony pozwala na stosowanie haseł o długości od 6 do 16 znaków przy użyciu 3 z 4 zestawów znaków, nowy tryb daje użytkownikom możliwość wprowadzenia numerycznego kodu PIN, zdania, listy słów, a nawet fragmentu tekstu piosenki o długości od 10 do 64 znaków. Pozwala to ustawiać unikalne i łatwe do zapamiętania hasła. Dla ułatwienia można włączyć tryb podglądu hasła, aby ograniczyć liczbę nieudanych prób logowania.

Administrator może również włączyć hasło użytkownika i jednorazowe hasło odzyskiwania lub zresetować hasło użytkownika, żeby przywrócić dostęp do danych. Ponadto VP50 chroni przed atakami typu Brute Force poprzez blokowanie haseł użytkownika lub jednorazowych haseł odzyskiwania po 10 nieprawidłowych logowaniach z rzędu. Dodatkowo kryptograficznie usuwa dane z dysku, jeśli hasło administratora zostanie nieprawidłowo wpisane 10 razy z rzędu. Dzięki temu, mimo utraty danych, nie ma obawy o ich wykradzenie.

Kingston IronKey Vault Privacy 50 - pamięć USB z szyfrowaniem

Kingston IronKey Vault Privacy 50

VP50 może również chronić przed potencjalnym złośliwym oprogramowaniem z niezaufanych systemów, dzięki możliwości ustawienia trybu tylko do odczytu w celu zabezpieczenia dysku przed zapisem zarówno przez administratora, jak i użytkownika. Co więcej, wbudowana klawiatura wirtualna chroni hasła przed keyloggerami i screenloggerami. Przedsiębiorstwa i instytucje mogą skonfigurować VP50 za pomocą ID produktu (PID) poprzez Kingston Customisation Program.

Pozwoli to dokonać integracji z oprogramowaniem do zarządzania punktami końcowymi (Endpoint Management) i spełnić  wymagania w zakresie IT i cyberbezpieczeństwa. Małe i średnie firmy mogą korzystać z funkcji administratora, aby lokalnie zarządzać swoimi nośnikami pamięci: wykorzystywać rolę administratora do konfigurowania lub resetowania haseł użytkownika lub haseł jednorazowych i odzyskiwać dostęp do danych na zablokowanych dyskach.

Umożliwi to też zachowywanie zgodności z przepisami prawa i regulacjami, w przypadku szczególnie wrażliwych danych. VP50 jest szyfrowaną pamięcią masową pod fizyczną kontrolą użytkownika, co sprawia, że jest lepszym rozwiązaniem niż korzystanie z usług internetowych i chmurowych w celu zabezpieczenia kluczowych danych.

Vault Privacy 50 dołącza do naszej linii szyfrowanych rozwiązań Kingston IronKey jako pamięć przenośna USB klasy premium, zapewniająca bezpieczeństwo danych na poziomie biznesowym” –  podkreśla Oscar Escayola, EMEA Flash Business Manager w Kingston. „Dodaliśmy najbardziej pożądane przez naszych klientów funkcje, takie jak nowa opcja wielu haseł i nowy tryb frazy, by nie tylko chronić wszystkie przechowywane dane, ale także sprawić, że dysk będzie łatwy w obsłudze” – dodaje Oscar Escayola.

Kingston IronKey Vault Privacy 50 jest dostępny w pojemnościach od 8 GB do 256 GB z pięcioletnią gwarancją, bezpłatną pomocą techniczną.

Źródło: Publikacja sponsorowana

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: