Londyńskie życie Gosi Golab to pasmo klęsk. Chłopak złamał jej serce. Praca na kasie niszczy jej duszę. Rozwód rodziców rujnuje jej finanse, bo ojciec regularnie prosi o pieniądze. W dodatku współlokatorka oskarża ją o morderstwo (Gosia to wie, bo regularnie czyta jej pamiętnik).

Gosia jednak się nie poddaje. Postanawia zmienić swoje życie. Przecież wszechświat nagradza dobrych ludzi.

No właśnie… problem w tym, że Gosia Golab nie jest szczególnie dobrym człowiekiem.

„Nocna zmiana” brawurowo łącząca zmysł obserwacji Doroty Masłowskiej i humor rodem z kartek Dziennika Bridget Jones, to anglojęzyczny debiut powieściowy znanej z łam „Pisma” Ani Bas. Doceniony przez zachodnią prasę, jest w równym stopniu komedią, zjadliwą satyrą społeczną i listem miłosnym skierowanym do wszystkich zmagających się z życiem emigrantów i ich rozdartych między ojczyznami dzieci.

Nocna zmiana - Ania Bas

Nocna zmiana – Ania Bas

Ania Bas to polska pisarka i artystka. Absolwentka Wiedzy o Kulturze na Uniwersytecie Warszawskim i Faber Academy w Londynie. W 2022 roku w Wielkiej Brytanii ukazała się jej debiutancka powieść Odd Hours. Współpracowała m.in. z Tate, Whitechapel Gallery, Coventry Biennial i Eastside Projects. Pisze po polsku i angielsku. Mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii.

Wydawnictwo: Znak Horyzont

Autor: Ania Bas

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: