„Nie zawsze jest łatwo żyć świadomie. Ale – patrząc z perspektywy całego życia – rozwiązanie alternatywne jest o wiele bardziej koszmarne”.

Nathaniel Branden, autor bestsellera „6 filarów poczucia własnej wartości”, wybitny autorytet w zakresie psychologii poczucia własnej wartości, ukazuje nam świat, w którym umysł człowieka funkcjonuje w taki sposób, jakiego wymaga od nas prowadzenie wartościowego, celowego życia. Niewiele książek wyjaśnia równie klarownie, w czym przejawia się wysoki stopień świadomości w takich sferach życia jak:

  • praca – co to znaczy pracować świadomie?
  • romantyczna miłość – co to oznacza kochać świadomie?
  • wychowanie dzieci – jak postępują świadomi rodzice?
  • dążenie do osobistego rozwoju – w jaki sposób możemy świadomie uczestniczyć w procesie własnej ewolucji?
Sztuka świadomego życia - Nathaniel Branden

Sztuka świadomego życia – Nathaniel Branden

Im bardziej świadomi jesteśmy w dowolnej sytuacji, tym więcej zauważamy w niej możliwości, tym więcej otwiera się przed nami opcji, a tym samym stajemy się silniejsi i czerpiemy więcej satysfakcji z życia. Życie świadome oznacza staranie, by dostrzegać jak najwięcej czynników i okoliczności, które wpływają na nasze działania, cele, wartości i zamierzenia – a następnie by postępować w zgodzie z tym, co sobie uświadomimy

„Świadome życie nie jest obowiązkiem, jaki mamy w stosunku do innych ludzi, mimo że faktycznie będą oni często korzystać z tego, iż działamy na wyższym poziomie świadomości i wrażliwości. Świadome życie jest odpowiedzialnością, jaką mamy w stosunku do siebie samych. Jest aktem miłości do własnego pozytywnego potencjału. Jest aktem zaangażowania się w przekonanie o wartości człowieka, którego nosimy w sobie, i o wartości własnego życia”.

Wydawnictwo: Feeria

Autor: Nathaniel Branden

Znaleźliśmy najlepszą cenę książki:

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: