Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce – Łucja Malec-Kornajew

Bezbłędnie namierza ukryte skarby. Łamie najtrudniejsze szyfry. Raz-dwa tropi największych fałszerzy i złodziei bezcennych dzieł. Jest naprawdę niezła w te klocki! Gdy wsiada na swój zdezelowany rower i zarzuca na ramię wielką torbę specjalistycznego sprzętu (dziurawe sito w sam raz jej się przyda!), nie ma na nią mocnych!

Poznajcie Fishkę, najsłynniejszą detektywkę tajemnic sztuki w Polsce, a kto wie… może i na świecie?

Co się stało z wypełnionym złotem pociągiem, który wjechał do tunelu i zniknął bez śladu?

Jakie tropy doprowadziły naukowców do odkrycia na dnie Wisły szczątków zatopionego wieki temu pałacu króla Polski?

Jak to się stało, że niemiecki gubernator Hans Frank zawiesił wart fortunę obraz Dama z gronostajem w swoim pokoju tuż nad kaloryferem?

Skąd w Środzie Śląskiej tyle skarbów, że kopiąc w ziemi, ludzie co rusz wykopują garnki ze złotem?

Czy masz w sobie żyłkę tropiciela i łowcy skarbów? Wyrusz z Fishką i odkryj tajemnice polskich dzieł sztuki!

Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce - Łucja Malec-Kornajew

Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce – Łucja Malec-Kornajew

Czy o historii sztuki można opowiadać tak, że standardowe 15 minut wieczornego czytania niepostrzeżenie (dla dzieci i dla nas) staje się wciągającą przygodą, którą z żalem przerywamy najwcześniej po godzinie? Zdecydowanie tak! 

To wszystko dzięki autorce, która jak nikt potrafi opowiadać i przyciągać do siebie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Łucja Malec-Kornajew prowadzi bowiem Dziecięce Biuro Detektywistyczne, które co miesiąc wyrusza w miasto śladem zagadkowych tajemnic. To nie jest zwykłe oprowadzanie! Fishka ma w sobie spontaniczność, pasję, ogromną wiedzę oraz młodzieńczy duch przygody, które od razu porywają słuchaczy i słuchaczki! 

Łucja Malec-Kornajew – założycielka pierwszego w Polsce Dziecięcego Biura Detektywistycznego, historyczka sztuki i przewodniczka. Laureatka Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Lubi koty i zardzewiałe śrubki.

Przez wiele lat zajmowała się organizacją i prowadzeniem programów poświęconych kulturze i sztuce w Małopolskim Instytucie Kultury. Współtworzyła w MIK program „Biblioteka Sztuki. Nowe Terytoria”, współpracując m.in. z polonistą Emilianem Ranocchim oraz Katarzyną Bazarnik i Zenonem Fajferem.

Prowadziła program o bibliotekach i starych księgach na antenie TVP Kraków („Książki pod specjalnym nadzorem”) oraz dział edukacji w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

Brawurowe śledztwa detektywki Fishki tropiła i zilustrowała Aleksandra Gołębiewska – ilustratorka i graficzka, finalistka konkursu China Shanghai International Children’s Book Fair 2018 za ilustracje do książki „Kot na medal”. Za książkę „Yeti, w którego nikt nie wierzył” została nominowana w plebiscycie Złota Dwudziestka z okazji 20-lecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” oraz w konkursie PTWK Najpiękniejsze książki Roku 2018.

Znaleźliśmy najlepszą cenę książki:

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: