Oto badania terenowe nad tatusiami napisane z perspektywy dziecka! Z przymrożeniem oka o tatusiach.

Czym tatusiowie zajmują się przez całe dnie? Jak z nimi postępować, żeby się nie złościli,
nie obrażali i nie przeklinali?

W oczach dziecka dorośli – prastarzy i niezbadani – krążą po orbitach innej rzeczywistości.
A przecież są ważni i wyjątkowi w jego życiu, no i decydują w jego sprawach.

Fakty o tatusiach – współczesny portret relacji tatusiów i dzieci – to pierwsza wspólna książka skandynawskiego duetu, Oskara Koona, laureata Augustpriset 2019, i Jenny Lucander, która w 2020 roku otrzymała nagrodę Nordiska rådet.

Fakty o tatusiach - Oskar Kroon, Jenny Lucander

Fakty o tatusiach to zabawna książka dla przedszkolaków oraz ich rodziców.

Opisuje zwyczajny dzień – niewielki wycinek codzienności. Zazwyczaj to dorośli analizują dziecięcy świat, tu role się odwracają.To dziecko bada dorosłego, jego reakcje i przyzwyczajenia. Diagnoza kilkuletniej obserwatorki obfituje w humorystyczne szczegóły, ale daje też do myślenia – tak trafne są wyniki przeprowadzonych przez nią badań.

Znaleźliśmy najlepszą cenę książki:

O autorach:

Oskar Kroon urodził się w 1980 roku. Pisze książki dla dzieci i młodzieży. Laureat nagrody Augustpriset 2019. „Fakty o tatusiach” to pierwsza książka obrazkowa w jego dorobku.

Jenny Lucander urodziła się w 1975 roku. Tworzy ilustracje oraz autorskie książki obrazkowe. Laureatka licznych wyróżnień: w 2020 roku otrzymała nagrodę Nordiska Rådet za książkę dla dzieci
i młodzieży, została też nagrodzona przez Szwedzkie Stowarzyszenie Literatury w Finlandii (Punnpriset) oraz nominowano ją do medalu Elsy Beskow.

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: