Finlay Donovan jest młodą rozwódką z dwójką dzieci, pustym kontem bankowym i zbliżającym się terminem oddania książki. W jej niepoukładane życie wkrada się jeszcze absurdalna komedia pomyłek… Książkę charakteryzują rozkosznie dowcipny język, przejmujący autentyzm w opisie momentów frustracji i triumfu macierzyństwa oraz wątek kryminalny. Wszystko to jest przepisem na najbardziej ujmującą książkę obyczajową tego lata!

Macierzyństwo to MOR-DĘ-GA. Życie Finlay Donovan, samotnej matki dwójki dzieci i niespecjalnie poczytnej pisarki, pogrążone jest w chaosie. Książka nie chce się napisać, były mąż zwolnił opiekunkę do dzieci bez uprzedzenia, a rano jej córeczka poszła do przedszkola z włosami przyklejonymi do głowy taśmą montażową.

Na domiar złego Finlay omawia fabułę swojego nowego thrillera przy lunchu z agentką… i omyłkowo zostaje uznana za płatną zabójczynię. Niechcący przyjmuje zlecenie na pozbycie się cudzego męża, pomoże to przynajmniej opłacić rachunki. Szybko odkrywa, że zbrodnia w prawdziwym życiu nastręcza znacznie większych trudności niż w fikcji literackiej…

Finlay Donovan nadchodzi - Elle Cosimano

Finlay Donovan nadchodzi – Elle Cosimano

„Przeczytałam tę książkę w jedną noc, w duchu bijąc brawo” – napisała o książce Lisa Gardner.„Finlay Donovan nadchodzi”to pierwsza część nowej, błyskotliwej serii Elle Cosimano. Książka została doceniona przez magazyn „PEOPLE” oraz uznana za jedną z najlepszych pozycji 2021 roku Nowojorskiej Biblioteki Publicznej (New York Public Library). Autorka porwała czytelniczki bezpretensjonalnym i dowcipnym podejściem do tematu macierzyństwa oraz zgrabną intrygą. Absolutny must-read tego lata!

Elle Cosimano, pisarka amerykańska, autorka bestsellerów „USA Today”, zdobywczyni nagrody International Thriller Award. Dorastała na przedmieściach Waszyngtonu jako córka naczelnika więzienia o zaostrzonym rygorze i nauczycielki w szkole podstawowej jeżdżącej na Harleyu. Była nominowana do prestiżowej nagrody Edgar®. Pisze popularne powieści dla młodzieży. Debiutancka powieść Elle dla dorosłych „Finlay Donovan nadchodzi” zapoczątkowała błyskotliwą serię książek obyczajowych z nutą kryminału. Oprócz pisania powieści dla nastolatków i dorosłych, jej eseje ukazywały się w „The Huffington Post” i „Time”. Cosimano mieszka z mężem i dwoma synami w Wirginii.

Wydawnictwo: Muza

Autor: Elle Cosimano

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: