Inne stany świadomości – Natalia Szymańczyk


Ciągły pęd, wymagająca praca i toksyczny przełożony. Niejedna osoba tak opisuje swoją codzienność. Jednak jeżeli zatrzymamy się na chwilę, możemy zobaczyć inny sposób na własne życie. Debiutancka powieść Natalii Szymańczyk to zapiski z dziennika 29-letniej warszawianki, obnażające realia relacji międzyludzkich pokolenia Y. „Inne stany świadomości”.

Amelia Tudor łączy ze sobą dwa światy: karierę w Agencji PR oraz pisanie pracy doktorskiej pod okiem ekscentrycznego Profesora. To drugie pomaga jej na chwilę oderwać się od ciągłego biegu i mobbingu ze strony szefa.

Na kartach jej dziennika poznajemy od podszewki także inny aspekt jej codzienności – życie towarzyskie. Poza przyjaciółmi i znajomymi, bohaterka wplątuje się w rozmaite relacje damsko-męskie, które obfitują w emocje, napięcia, a czasem niedomówienia.

Kiedy kobieta wraz z intrygującym Teofilem wyjeżdża na wakacyjny weekend do Grimaud, francuskiej, nadmorskiej mieściny, jej życie bezpowrotnie się zmienia. Okazuje się także, że jej towarzysz jest inny, niż początkowo myślała.

Amelia konfrontuje rzeczywistość z teoriami wielkich myślicieli. Czy życie w warszawskim pędzie jest spełnieniem jej marzeń? Czy będzie miała odwagę, by znaleźć własną drogę?

Inne stany świadomości - Natalia Szymańczyk

Inne stany świadomości – Natalia Szymańczyk

Książka Natalii Szymańczyk odziera pokolenie Y z tajemnic i pozwala wejść głębiej w jego codzienność. Odpowiada na pytanie, z jakimi problemami i rozterkami mierzą się współcześni milenialsi. „Inne stany świadomości” to uderzająco prawdziwa i emocjonująca historia, która porusza do głębi.

Natalia Szymańczykabsolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Od zawsze interesowało ją słowo i to pracą nad nim zajmowała się w kolejnych miejscach, do których trafiała. Obecnie prowadzi autorski podcast z wywiadami na YouTubie i Spotify. Pracę nad debiutancką powieścią „Inne stany świadomości” rozpoczęła w marcu 2020 roku, tuż po ogłoszeniu pierwszego lockdownu w Polsce, a trzy miesiące po zdiagnozowaniu u niej nowotworu. Pisanie było dla niej sposobem na radzenie sobie z sytuacją, w której się znalazła. Równo rok później postawiła ostatnią kropkę w swojej książce. W wolnych chwilach podróżuje, medytuje i czyta „Przekrój”.

Wydawnictwo: Muza

Autor: Natalia Szymańczyk

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: