Marzenie panny Benson to niezwykła, podnosząca na duchu opowieść o tym, że czasem warto zaryzykować wszystko i złamać wszelkie zasady, by zmienić odległe marzenie w plan do zrealizowania. Bohaterki książki są jak literackie siostry Thelmy i Louise w kostiumie lat 50. spotykające po drodze Charlesa Dickensa.

Dwie Brytyjki, podobne do siebie mniej więcej tak jak ogień i woda, zostają wciągnięte w niespodziewany wir przygód, by odkryć transformacyjną moc przyjaźni, która pomaga odnaleźć to, co najcenniejsze – siebie.

Marzenie panny Benson - Rachel Joyce

Marzenie panny Benson – Rachel Joyce

Mając lat dziesięć, Margery Benson się zakochała. Mając lat czterdzieści sześć, uświadamia sobie, że to ostatni moment, by odnaleźć tę miłość i zacząć wszystko od nowa. Rzuca pracę nauczycielki i postanawia podążyć za marzeniem z dzieciństwa – odnaleźć złotego chrząszcza, który przed laty oczarował ją na ilustracji w książce o niesamowitych stworzeniach.

Na jej ogłoszenie o poszukiwaniu asystenta na ekspedycję do Nowej Kaledonii zgłasza się niejaka Enid Pretty. Ubrana w jasnoróżowy kostium blondynka nie wygląda na osobę, która ma jakiekolwiek pojęcie o takich wyprawach. Margery nie znosi jej od pierwszego wejrzenia, ale nie ma wyboru. Jeśli chce wyruszyć w podróż, jest skazana na Enid…

Rachel Joyce w olśniewający sposób opowiada o tym, co można odnaleźć, jeśli naprawdę się tego pragnie. Przede wszystkim jednak „Marzenie panny Benson” to niezwykła historia o sile kobiecej przyjaźni, dzięki której można osiągnąć nawet to, co wydaje się niemożliwe, i przeżyć przygodę, która zmieni życie.

To powieść, która zachwyciła zarówno czytelników, jak i krytyków literackich. Idealna, zachwycająca lektura na lato!

  • Bestseller „New York Timesa”
  • Wilbur Smith Adventure Writing Prize
  • Najlepsza książka 2020 roku według „Woman & Home”, „Daily Mail”, „Bookmark” i „Good Housekeeping”

O autorce:

Rachel Joyce jest autorką Niezwykłej wędrówki Harolda Fry, która znalazła się na liście nominowanych do Man Booker Prize i została przełożona na ponad 30 języków, a także książek: Perfect, The Love Song of Miss Queenie Hennessy i The Music Shop. Jest także uznaną autorką słuchowisk radiowych – stworzyła ponad 20 oryginalnych sztuk, adaptując zarówno klasyczne, jak i nowe powieści – napisała też scenariusz do dramatu kostiumowego na zlecenie telewizji BBC. Po dwudziestoletniej karierze teatralnej, w trakcie której, grając główne role, współpracowała z Royal Shakespeare Company, Royal National Theatre, Royal Court i Check by Jowl i została uhonorowana nagrodą Time Out dla najlepszej aktorki, zajęła się pisarstwem. Mieszka w Gloucestershire z mężem i czworgiem dzieci.

Książki Rachel Joyce sprzedały się w 5,5 milionach egzemplarzy i ukazały się w 32 państwach. We wrześniu 2021 roku rozpoczęto prace nad ekranizacją książki Niezwykła wędrówka Harolda Fry, z Jimem Broadbentem i Penelope Wilton w rolach głównych.

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: