Nie zapomnij o mnie – Mhairi McFarlane


Pierwszej miłości podobno nigdy się nie zapomina. Mówią, że choć kończy się szybko, to zostaje z nami na całe życie. Trzydziestoletnia Georgina też tak zawsze myślała. Jednak po przekroczeniu progu pubu, w którym właśnie rozpoczęła pracę, przekonuje się, że ta zasada nie dotyczy wszystkich.

Okazuje się bowiem, że właściciel lokalu i jej nowy szef, Lucas McCarthy, który był jej szkolną miłością, teraz zdaje jej się zupełnie nie pamiętać. Ona nigdy go zapomniała… Powieść „Nie zapomnij o mnie” to ciepła, zabawna i wzruszająca komedia romantyczna autorstwa Mhairi McFarlane.

Georgina Horspool, szalona blondynka w różowej futrzanej kurtce, miłośniczka lodów o smaku słonego karmelu i literatury klasycznej, nie ma w życiu lekko. Nie dość, że właśnie zwolniono ją z pracy w najgorszej restauracji w mieście, w której harowała, by zarobić jakieś nędzne grosze, to jeszcze po powrocie do domu zastała swojego chłopaka w ramionach innej kobiety. Po pierwszym szoku Georgina godzi się z beznadziejnym położeniem, w jakim się znalazła, i za sprawą siostry podejmuje dorywczą pracę w roli barmanki w niedawno otwartym pubie. W lokalu panuje świetna atmosfera, a szef, Devlin, jest przesympatyczny, więc dziewczyna ma nadzieję, że zostanie tam zatrudniona na stałe. Los jednak znów płata jej figla, gdy niespodziewanie pojawia się współwłaściciel pubu, którym okazuje się… jej kolega z liceum.

Lucas McCarthy był pierwszym chłopakiem, który wyznał Georginie miłość, i pierwszym, któremu ona sama odważyła się odwdzięczyć tym samym. Był dla niej wszystkim – przyjacielem, obiektem pożądania, bratnią duszą i podporą. I choć nie wyobrażała sobie, że kiedykolwiek mogliby się rozstać, to ostatecznie do tego doszło. W pamięci zachowała jednak piękne wspomnienia wspólnie spędzonych chwil.

Od ich ostatniego spotkania minęło dwanaście lat, a Lucas zdaje się w ogóle nie pamiętać, że kiedykolwiek coś go z Georginą łączyło. Czy tyle wystarczy, żeby całkowicie wymazać kogoś z pamięci? Czy naprawdę można zapomnieć o swojej pierwszej miłości?

„Nie zapomnij o mnie” to kolejna błyskotliwa i poruszająca komedia romantyczna w dorobku Mhairi McFarlane, autorki bestsellerów „Sunday Timesa”. Powieść pod przykrywką lekkiej i niezobowiązującej historii niesie w sobie wartościowy przekaz, a jej największym atutem jest postać głównej bohaterki, której szczerze kibicujemy. Szkocka pisarka ponownie udowadnia, że nie tylko potrafi tworzyć zabawne dialogi, ale również może się pochwalić talentem do ukazywania głębi psychologicznej postaci oraz skomplikowanych relacji między nimi. Ta książka to także opowieść o mierzeniu się z bolesną przeszłością oraz o znaczeniu prawdziwej przyjaźni. W „Nie zapomnij o mnie”, wraz z Georginą i Lucasem, McFarlane zabiera czytelniczki w sentymentalną podróż do czasów ich młodości – wykorzystany w powieści motyw licealnej miłości sprawi, że w ich pamięci odżyją wspomnienia z czasów szkolnych.

Nie zapomnij o mnie - Mhairi McFarlane

Nie zapomnij o mnie – Mhairi McFarlane

Powieść Mhairi McFarlane przypadnie do gustu miłośniczkom komedii romantycznych, w tym przede wszystkim fankom prozy Sally Thorne, Tessy Bailey i Josie Silver.

„Nie zapomnij o mnie to jedna z tych książek, od których nie mogłam się oderwać. Nie zliczę, ile razy wybuchnęłam głośnym śmiechem” – Sally Thorne

Mhairi McFarlane – pisarka urodzona w Szkocji. Studiowała filologię angielską na Uniwersytecie w Manchesterze. Po ukończeniu studiów przeprowadziła się do Nottingham, gdzie pracowała jako dziennikarka. Obecnie skupia się na pisaniu komedii romantycznych, które cieszą się uznaniem mediów i czytelniczek. Jej debiutancka powieść „Nie mów nic, kocham cię” (oryg. „You Had Me At Hello”, 2012) wkrótce ma zostać zekranizowana. W 2021 roku nakładem wydawnictwa Muza ukazała się jej powieść zatytułowana „Miłość na później”.

Wydawnictwo: Muza

Autor: Mhairi McFarlane

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: