Przystań w Sosnowej Polanie – Małgorzata Winkler-Pogoda

Barwna opowieść o rodzinie, której członkowie kochali się, ale nie za bardzo, lubili ale nie do końca, pomagali sobie nawzajem, ale mieli do siebie wiele pretensji.

Historia matki i trzech córek opowiedziana z czterech punktów widzenia. Wspomnienia i sceny z życia bohaterek przeplatają się, tworząc obraz niełatwych relacji w pewnej rodzinie mieszkającej na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Akcja obejmuje lata 1918–2008.

Dziewięćdziesięcioletnia Zofia zapada w śpiączkę. W tym dziwnym śnie wracają ważne wydarzenia i przeżycia, o których nie chciała mówić ani pamiętać: epizody z młodości lat trzydziestych, z czasów wojny, powojennej wędrówki na Ziemie Odzyskane, a także z Wrocławia lat czterdziestych.

Przystań w Sosnowej Polanie - Małgorzata Winkler-Pogoda

Przystań w Sosnowej Polanie – Małgorzata Winkler-Pogoda

Choroba matki zmusza córki do refleksji nad własnym życiem i wzajemnymi relacjami. Każda z nich skrywa niespełnione marzenia, zawiedzione nadzieje, niewykorzystane możliwości. Każda doznawała dotkliwych zawodów; ich dom był domem, w którym mężczyźni tylko bywali lub szybko odchodzili.

Czy kobiety mają jeszcze szansę, by coś zmienić, rozprawić się z demonami, które przez tyle lat były nieodłącznymi towarzyszami ich życia?

Wydawnictwo: Replika

Autor: Małgorzata Winkler-Pogoda

Znaleźliśmy najlepszą cenę książki:

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: