Sałatki Zdrowe i kolorowe – 70 idealnych przepisów

W książce zaprezentowano 70 przepisów na pyszne i zdrowe sałatki. Wegetariańskie i z mięsem. Z makaronem, kaszą, ryżem. Swojskie i egzotyczne, ekstrawaganckie i klasyczne. Sałatki niejedno mają imię.

Kompozycje na bazie świeżych warzyw mogą być zarówno dodatkiem do innych potraw, jak i stanowić oddzielne danie. Choć bywają rozmaite, łączy je to, że są zdrowe, pyszne i łatwe do przygotowania. Możemy je komponować według inspirujących przepisów, ale też bez trudu modyfikować pod kątem własnych gustów kulinarnych i smakowych preferencji.

O ile piekąc sernik czy bezę, lepiej ściśle trzymać się przepisu, o tyle w wypadku sałatek można, a nawet trzeba pozwolić sobie na własną inwencję i eksperymenty kulinarne. Dlatego przepisy zawarte w tej książce zalecamy potraktować raczej jako inspirację niż ścisłą recepturę. Tym bardziej że każdy z nas ma własny gust i ulubione smaki.

Sałatki Zdrowe i kolorowe – 70 idealnych przepisów

Sałatki Zdrowe i kolorowe – idealne przepisy dla Ciebie

Umiejętne komponowanie składu sałatek może mieć wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

  • Czerwona kapusta zawdzięcza swój kolor zawartym w niej antocyjanom, które są bardzo silnymi przeciwutleniaczami, uszczelniają naczynia krwionośne i mają działanie przeciwzapalne.
  • Papryka jest bogatym źródłem prowitaminy A i kwasu foliowego.
  • Seler naciowy zawiera duże ilości błonnika, flawonoidy, witaminy z grupy B i antyoksydanty.

Sałatki oparte na świeżych warzywach i owocach to podstawa zdrowej i zbilansowanej diety!

Porównaj ceny:

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: