Staśka zawsze była krewka. Spryciula, cwaniara, fryga. W PRL-u była jak kolorowy ptak. Biegła ulicami Warszawy w ufarbowanych pepegach. Zawsze dwa kroki do przodu. Tu biznes, tam flirt, na boku wódeczka.

Magda właśnie to kocha w swojej babci najbardziej. Sama też nie mieści się w szablonie i walczy o siebie – również przy wsparciu queerowej grupy znajomych. Ale czasem nawet przyjaciele nie są w stanie pomóc i wtedy Magda próbuje po prostu utrzymać się na powierzchni. Mimo zrzędzenia matki i kolejnej nieudanej randki. Ma w końcu mieszkanie do spłacenia, no i ciągle wierzy, że może być szczęśliwa.

Tyłem do kierunku jazdy - Sylwia Chutnik

Tyłem do kierunku jazdy – Sylwia Chutnik

To przewrotna, zabawna i dająca nadzieję opowieść o przebojowej Staśce, która pokochała pięknego Rumuna, i o Magdzie, dziewczynie po przejściach.

O babci i wnuczce, które łączy to, co najważniejsze – potrzeba wolności i życia pełną piersią. Zawsze tyłem do kierunku jazdy.

To barwny portret dwóch kobiet, które wskoczyłyby za sobą w ogień – zderzenie dwóch pokoleń i dwóch różnych światów. Staśka to barwny ptak w szarym PRL-u. Jej wnuczka Magda jest po tranzycji i szuka szczęścia w queerowym świecie.

Najnowsza, długo wyczekiwana powieść Sylwii Chutnik, napisana po sześciu latach przerwy, stawia w centrum osoby z mniejszości. To wciągająca, znakomicie napisana, pełna humoru historia i mocny głos w walce o reprezentację w przestrzeni kulturalnej.

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela: