Po stracie matki i walce z rakiem piersi Joanna wraca do przerwanych studiów i badań nad ptakami. Chce udowodnić światu, że ostatnie trudne przejścia jej nie złamały. Pewnego wieczoru jej rutynę i oswojoną samotność zakłóca tajemnicza dziewczynka. Pojawia się przed jej domem w spodniach od piżamy, bosa i posiniaczona.

Ma na imię Ursa. Jak mówi, przybyła z gwiazd, by zrozumieć ludzi i ujrzeć na Ziemi pięć cudów. Joanna pozwala jej zostać, ale tylko do czasu, aż odkryje, kim naprawdę jest mała kosmitka. Nie wierzy przecież w cuda.

Bestseller Amazon Charts, „Wall Street Journal” i „Washington Post” Finalistka Goodreads choice award.

W rozwikłaniu zagadki pomaga jej Gabriel, młody sąsiad odludek. Im więcej czasu oboje spędzają z uroczą dziewczynką, tym więcej mają pytań. Jak to możliwe, że Ursa nie tylko umie czytać, ale też rozumie Szekspira? Dlaczego w jej obecności przytrafiają im się różne dobre rzeczy? I dlaczego Jo i Gabe przestają w końcu sprawdzać w internecie strony z danymi zaginionych dzieci?

Chociaż nawiązała się między nimi głęboka więź, cała trójka wie, że zbliża się czas trudnych decyzji. Kiedy nieubłaganie nadchodzi koniec lata, a Ursa jest już bliska ujrzenia piątego cudu, jej przeszłość ich dogania.

Tam, gdzie las spotyka się z niebem - Glendy Vanderah

Tam, gdzie las spotyka się z niebem – Glendy Vanderah

Magiczna powieść Glendy Vanderah zachwyca. Jest literacką perełką, przepełnioną nadzieją i miłością, która poruszy serce każdego czytelnika.

Glendy Vanderah – autorka bestsellerowej powieści „Tam, gdzie las spotyka się z niebem”, która została przetłumaczona w wielu krajach świata oraz znalazła się wśród finalistów Goodreads Choice Awards. Zanim została pisarką, Glendy pracowała jako biolog ptaków. Pochodzi z Chicago, obecnie mieszka z mężem na Florydzie, w otoczeniu tylu ptaków, motyli i kwiatów, ile tylko zdoła zaprosić na swoją ziemię.

Wydawnictwo: Muza

Autor: Glendy Vanderah

Podeślij produkt lub artykuł do przyjaciela:

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.